Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Xbox
  • 2 min.
  • 13.10.2019

Aktualizácia Xboxu One prináša rodičovskú kontrolu nielen na konzoly

Aktualizácia Xboxu One prináša rodičovskú kontrolu nielen na konzoly
Zdroj | Microsoft
Richard Pliešovský
Aktualizácia Xboxu One prináša rodičovskú kontrolu nielen na konzoly
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Októbrová aktualizácia konzoly Xbox One poskytuje rodičom lepšiu kontrolu nad tým, ako dlho môžu deti využívať hry a aplikácie, oznámenia o wishlistoch, či nové spôsoby zdieľania odporúčaní Xbox Games Pass.

Aktualizácia dovoľuje nastaviť časové limity pre rôzne aplikácie, ktoré budú funkčné bez ohľadu na to, či ju dieťa používa na konzole, počítači s OS Windows 10 alebo zariadení s Androidom.

Aj keď už pred touto aktualizáciou bolo možné určiť časové limity pre používanie Xbox One, teraz je možné tieto limity nastaviť pre jednotlivé aplikácie. To znamená, že rodič môže nastaviť dvojhodinový limit na Netflix, ale len 90-minútový na hranie hier. Keďže sa tieto limity vzťahujú na viacero platforiem, dieťa už nemôže jednoducho prejsť z konzoly na počítač a z neho na tablet. Úplný prehľad o rodinných nastaveniach nájdete tu.

Zdroj | Microsoft

Ďalšie novinky v Xbox One

Okrem týchto nových funkcií prináša aktualizácia aj ďalšie vylepšenia pre Xbox One. Microsoft zavádza nové oznámenia o zozname želaní (wishlistoch), ktoré používateľom oznámia, kedy je položka v ich zozname želaní v predaji.

Pozrite si

Xbox One S All-Digital Edition bez Blu-ray mechaniky oficiálne predstavený

Streamovacia služba Mixer bude už priamo prístupná z ovládacieho panela konzoly, nie cez samostatnú aplikáciu. Aktualizácia tiež prináša aj nové spôsoby zdieľania odporúčaní Xbox Games Pass.

Vďaka vašej spätnej väzbe urobil Microsoft vylepšenia v službe Nedávni hráči. Má byť spoľahlivejšia a umožňuje sa okamžite spojiť s hráčmi, s ktorými používateľ práve hrá. To môže byť užitočné najmä pri veľkých hrách pre viacerých hráčov.

S októbrovou aktualizáciou môžu hráči prejsť na svoje obľúbené hry ešte rýchlejšie. Vylepšenie automatických aktualizácií hier znamená, že sa pri spustení titulu objaví obrazovka „vyžaduje aktualizáciu“.

V priebehu tohto mesiaca pribudne aplikácia Udalosti. S udalosťami sa hráčom predstavia nové spôsoby, ako objavovať udalosti, ktoré sa odohrávajú v rámci ich obľúbených hier Xbox alebo herných komunít, napríklad začiatok novej sezóny alebo sviatočné udalosti v hre.

Zdroj