Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako zistiť, kto využíva váš účet na Netflixe?

Ako zistiť, kto využíva váš účet na Netflixe?
Zdroj | Pixabay
Michal Spiegel
Ako zistiť, kto využíva váš účet na Netflixe?
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Zdieľanie účtu na Netflix sa stalo populárnym spôsobom, ako ušetriť na obľúbenej streamovacej službe. Z dôvodu bezpečnosti si však viete zistiť, kto okrem vás využíva účet.

Môže sa stať, že ste zabudli alebo sa môže stať, že niekto jednoducho zistil heslo k vášmu účtu a sleduje obsah, za ktorý vy platíte. Problémom tiež je, v rámci každého programu máte obmedzený počet obrazoviek, cez ktoré môžete sledovať obsah súčasne. Ak by sa stalo, že pozerá niekto navyše, automaticky by jednému z divákov bolo blokované pozeranie.

Pokiaľ chcete zistiť, kto využíva váš účet, stačí sa prihlásiť na svoj Netflix účet cez PC. Následne stačí vybrať svoj profil. V pravom hornom rohu uvidíte okienko svojho profilu. Pokiaľ kurzorom myšky prejdete cez tento obrázok, malo by sa vám otvoriť menu, v ktorom zvolíte možnosť „Account“. A práve v nastaveniach v menu nájdete možnosť „Recent device streaming activity“. Práve tu nájdete kľúčový zoznam používateľov vášho účtu.

Zdroj | Mashable
Pozrite si

Ako zrušiť účet na Netflixe, Amazone, Apple TV+ či HBO Go?

Okrem zoznamu zariadení, nájdete v zozname aj informácie o lokalite a IP adresách. Na základe týchto údajov tak viete jednoducho zistiť, kto a kedy využíval váš Netflix.

Pokiaľ chcete, aby niektoré zariadenie stratilo prístup na Netflix, jedinou možnosťou je zvoliť „Sign out of all devices“, ktorú nájdete tak isto v časti „Account“. To spôsobí, že budete odhlásení zo všetkých zariadení a budete si musieť znovu zadať heslo. To odporúčame samozrejme zmeniť.

Zdroj | Netflix

Žiaľ zatiaľ je toto jediný spôsob, ako zistiť a ako odstrániť nežiadúcu aktivitu na vašom Netflixe, informoval portál Mashable. Pre lepšie zabezpečenie by táto najväčšia streamovacia platforma mohla pridať dvojfaktorovú autentifikáciu.

Zdroj