Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako zhodiť Google? Stačilo sa ho opýtať niektorú z týchto jednoduchých otázok

Ako zhodiť Google? Stačilo sa ho opýtať niektorú z týchto jednoduchých otázok
Zdroj | unsplash
Tomáš Šmidák
Ako zhodiť Google? Stačilo sa ho opýtať niektorú z týchto jednoduchých otázok
Zdroj | unsplash
Zdroj | unsplash

Google má dnes vďaka svojim službám a najmä vyhľadávacej konzole k dispozícii obrovské množstvo dát. Vďaka tomu vám vie navrhnúť a pomôcť nájsť odpoveď na takmer akúkoľvek otázku.

Používatelia si však všimli, že konkrétny zoznam otázok mu robil dosť veľký problém. Nejde len o to, že by na ne nenašiel výsledok. Doslova pri nich zamrzol.

Portál BleepingComputer po niekoľkých nahláseniách upozornil na to, že Google mal problém odpovedať na otázky týkajúce sa emojis. Konkrétne malo ísť o tieto:

Obsah pokračuje pod reklamou
  1. „how many emojis on ios“
  2. „how many emojis on apple“
  3. „how many emojis on windows“
  4. „how many emojis on lumia“
  5. „how many emojis lumia“
  6. „how many ios emojis“
  7. „how many emojis in ios“
  8. „how many emojis inside ios“

Po zadaní jedného z týchto výrazov vyhľadávacia konzola údajne vyhodila chybu, ktorej príčinou mala byť porucha serverov. Zároveň oznamovala, že na túto situáciu upozorní inžinierov, ktorí budú usilovať o jej nápravu. Ako dôkaz priložil portál snímku obrazovky, na ktorej je jasne viditeľný vyhľadaný výraz aj spomínaná chyba.

Zdroj | BleepingComputer

Na túto skutočnosť už dávnejšie upozornil používateľ „wfme“, ktorý však tvrdil, že chybu spozoroval len vtedy ak pri vyhľadávaní použil doménu Google.co.nz. Za chybu údajne mohla stránka emojipedia.com, nakoľko v čase hlásených porúch ju taktiež nebolo možné vyhľadať. Podobne ako v prípade vyššie spomínaných hesiel, systém jednoducho zamrzol.

BleepingComputer sa so žiadosťou o komentár obrátil na hovorcu spoločnosti, ten však do publikovania článku nestihol zareagovať. Google inžinieri chybu medzičasom odstránili. Je však pozoruhodné sledovať, ako dokáže jedna stránka narušiť priebeh vyhľadávania.