Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

AKO zdieľať zakúpené aplikácie, filmy, hudbu a knihy na iOS a Macu s rodinou?

AKO zdieľať zakúpené aplikácie, filmy, hudbu a knihy na iOS a Macu s rodinou?
Zdroj | Apple
Stanislav Vinc
AKO zdieľať zakúpené aplikácie, filmy, hudbu a knihy na iOS a Macu s rodinou?
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Ak má viacero členov vašej domácnosti iPhone, iPad alebo Mac, zakúpené aplikácie, filmy, hudbu alebo knihy môžete bez akýchkoľvek dodatočných poplatkov vzájomne zdieľať. Poďme sa teda pozrieť, ako na to.

Základom zdieľania nákupov v digitálnych obchodoch od Apple je nastavenie tzv. Rodinného zdieľania, čo môžete urobiť na iPhone, iPade alebo aj na Macu. V prípade zariadení s operačným systémom iOS stačí otvoriť Nastavenia a kliknúť na vaše meno, ktoré je v nastaveniach zariadenia prvou položkou.

Medzi hlavnými kategóriami je potrebné klepnúť na položku Nastaviť Rodinné zdieľanie a následne na tlačidlo Začíname. Zariadenie vám dá síce na výber jednu z viacerých kategórií, ktoré chcete zdieľať. vzájomne sa však nevylučujú a každú môžete dodatočne aktivovať v týchto nastaveniach.

Rodinné zdieľanie je nastavené tak, že jej zakladateľ na seba berie zodpovednosť za platby. Ak si teda člen Rodinného zdieľania bude chcieť stiahnuť platenú aplikáciu, film, hudbu alebo knihu, prostriedky sa stiahnu z vašej platobnej karty, ktorú ste si vybrali pri nastavovaní zdieľania.

Pozrite si

Ako používať AirDrop na iPhone a iPade

Na Macu je postup podobný, Rodinné zdieľanie môžete nastaviť kliknutím na ikonu Apple v menu a následne na položku Systémové nastavenia. Následným kliknutím na ikonu iCloud sa dostanete do nastavení vášho účtu, kde pod vašou profilovou fotografiou uvidíte tlačidlo Nastaviť rodinu. Teraz už iba stačí postupovať podľa pokynov na obrazovke.

Pozrite si

Ako používať Sidecar v macOS Catalina

Ako si stiahnuť zakúpené položky?

Apple má zdieľanie nákupov vyriešené pomerne zvláštnym spôsobom. Jeho digitálne obchody vám totiž jednoznačne nezobrazia, že aplikácia, kniha, film alebo iná položka, ktorú máte práve otvorenú, je už vo vlastníctve člena vašej jablkovej rodiny.

Ak si teda chcete stiahnuť zakúpenú aplikáciu alebo hru z App Store, v sekcii Dnes musíte kliknúť na vašu profilovú fotografiu a následne na položku Zakúpené. Tu si vyberiete, či chcete prehliadať vaše vlastné nákupy, alebo nákupy člena vašej rodiny a následne už môžete sťahovať zakúpené položky.

V aplikácii Knihy (Apple Books) je postup veľmi podobný, taktiež začína klepnutím na profilovú fotografiu na hlavnej obrazovke aplikácie. Tu už uvidíte sekciu Rodinné nákupy s menami členov vašej rodiny.

Postup v aplikácii iTunes Store je trochu odlišný. Rodinné nákupy uvidíte po klepnutí na sekciu Viac (…) a následne na položku Zakúpené.

Zdroj