Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako spraviť radosť svojim najbližším? Vlastným adventným kalendárom

Ako spraviť radosť svojim najbližším? Vlastným adventným kalendárom
TECHBOX
Ako spraviť radosť svojim najbližším? Vlastným adventným kalendárom

Blíži sa advent, obdobie počas ktorého by sme sa mali pripravovať na Vianoce. Advent pre najmenších ale znamená ešte čosi iné – adventný kalendár, v ktorom môžu každý deň objavovať čosi dobré, ale pokojne i sladké. Tento rok ho môžete mať dokonca aj ekologický. Ako na to?

Adventný kalendár je síce možné kúpiť aj v predajni potravín v najrôznejších dizajnoch a tvaroch, no ak chcete potešiť svojich blízkych čímsi unikátnym, odporúčame adventný kalendár vyrobiť. Ak ste extrémne šikovní, vyrobíte si ho aj doma. Kalendár nemusí byť nutne papierový s otváracími okienkami. Populárne sú napríklad aj drobné vrecká s prekvapeniami vo vnútri. My ostatní môžeme ale radšej stráviť niekoľko minút pri počítači či smartfóne a objednať si ho z pohodlia gauča. Ako?

Zdroj | CEWE

Už dlhé roky robí adventný kalendár vo veľkom aj nemecké CEWE, ktoré na mnohých kalendároch spolupracuje so slávnym talianskym výrobcom Ferrero. To vyrába sladkosti, ktoré deti v každom veku, vrátane dospelých, majú radi. Vybrať môžete hneď z niekoľkých druhov adventných kalendárov, a to konkrétne:

Najzákladnejším je čisto obrázkový adventý kalendár Adventný kalendár s fotografiami, ktorý pod každým okienkom ukrýva niektorý z vami vybraných fotografií. Jeho cena začína na veľmi príjemných 8,99 €.

Zdroj | CEWE

Na opačnej strane ponuky je zas Adventný kalendár s prekvapením od kinder Surprise XXL s cenou od 49,99 €. Ten už ale ponúka 24 okienok, v ktorých je ukrytých 11 kinder vajíčok, 5 kinder čokolád mini, 4 kinder Bueno mini a 4 kinder Schoko Bons. Toto všetko je zabalené v obrovskej krabičke s 48 x 36 cm. Je to teda poriadny obor a potešiť dokáže všetky deti.

Zdroj | CEWE

My sme vyskúšali práve ten, pričom sme vyskúšali aj rovnako veľký, ale zato ešte ekologickejší kalendár Prémiový adventný kalendár s pralinkami Ferrero XXL, ktorého vnútro je 100% biologicky odbúrateľné. Veľký kalendár s Kinder Surprise XXL má síce vo vnútri plast, ale aj ten je možné zrecyklovať. Vrchný obal všetkých kalendárov je pritom z papiera – 350 g/m² Invercote papier pre digitálnu tlač s certifikátom FSC.

Zdroj | CEWE

Ako na to?

Ak už máte vybraný konkrétny adventný kalendár, potrebovať budete minimálne jednu, alebo ideálne aj 25 fotografií. Jedna, hlavná, poslúži ako podklad na viditeľnú časť kalendára, na jeho prednú stranu.

Ostatných 24 fotografií je zas pri niektorých kalendároch možné využiť na ich vnútornú stranu. Deťom tak môžete do kalendára pridať 24 fotografií z vášho života, kreatívni z vás môžu vymyslieť čosi na ich vzdelávanie. Napríklad úplne maličkým deťom dáte do vnútra obrázky zvierat a po každom otvorení sa budú učiť ako robí dané zviera, príp. ako sa povie po anglicky či iným cudzím jazykom. Kreativite sa medze nekladú.

A to už vôbec pri kalendári Adventný kalendár s vlastnou náplňou, do ktorého si môžete vložiť čokoľvek, dokonca aj drobné hračky pre deti… Páni, pokojne ho môžete využiť aj na požiadanie o ruku. Len trafiť ten správny deň, aby prekvapenie nebolo prezradené v deň, kedy ste to neplánovali.

Ak už teda máte premyslené fotky na kalendár, stačí otvoriť web CEWE a kliknúť na váš konkrétny kalendár. Využiť môžete, samozrejme, aj editor CEWE FOTOSVET. Vytvoriť kalendár s jednou hlavnou fotkou je potom už iba otázka sekúnd, vytvorenie kalendára s viacerými fotkami ale tiež nie je nič komplikované.

Mimochodom, adventný kalendár si môžete vytvoriť v horizontálnom, ale aj vertikálnom spracovaní.

Za pár minút sme tak mali oba kalendáre vytvorené, vrátane pridania motívov, ktoré nášmu obyčajnému logu pridali na „vianočnosti“. Nakoniec netrvalo ani dlho a kalendáre nám dorazili do redakcie.

Bežná dodacia lehota je iba niekoľko dní, hoci oficiálne je to 7-11 dní v závislosti od typu. S blížiacimi sa Vianocami to ale nemusí byť pravidlom, skôr naopak, keďže CEWE práve pred Vianocami vyrába milióny produktov. Preto je lepšie si adventný kalendár objednať aj skôr, aby ste ho od 1. decembra už mohli s deťmi otvárať.