Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako sme sa s HMD Global (Nokia) ocitili v Moskve

Ako sme sa s HMD Global (Nokia) ocitili v Moskve
Michal Biznár
Ako sme sa s HMD Global (Nokia) ocitili v Moskve

Moskva, hlavné mesto Ruska, v ktorom žije podľa oficiálnych údajov 12 miliónov ľudí, no podľa neoficiálnych ešte o 5 miliónov viac, slúžila pred pár dňami ako miesto konferencie spoločnosti HMD Global, ktorá vlastní legendárnu značku Nokia. Čo všetko sme na tomto zaujímavom tripe mali možnosť vidieť?

Pozrite si

Nokia 5.1 – overená kvalita za rozumnú cenu

Keď sme dostali pozvánku zúčastniť sa press konferencie v Moskve, zdalo sa mi zvláštne, že spoločnosť HMD Global nespravila akciu vo Fínsku, prípadne v nejakej krajine EÚ. Ruský trh má však pre Nokiu a pre spoločnosť HMD Global špecifický význam.

Rusko je pre značku Nokia jeden z top 3 najrýchlejšie rastúcich trhov a samotná Nokia je jedna z top 3 najobľúbenejších značiek v tejto krajine. Pred viac 10 rokmi sa v Rusku konala naposledy konferencia značky Nokia a aj preto sa spoločnosť HMD Global rozhodla do tejto metropoly východnej Európy vrátiť.

Pozrite si

Nokia 5.1 – stredná trieda s výbornou cenou a kovovým telom

Okrem prehliadky mesta, kde sme mali možnosť vidieť to najkrajšie z hlavného mesta Ruska, sme mali možnosť ochutnať aj ruskú kuchyňu, ktorá síce nie je pre každého, ale ponúka určite zaujímavé kombinácie. Palacinka plnená hríbmi či piroh plnený sladkou kapustou hovorí za všetko.

Poďme ale k samotnej konferencii, ktorá prebiehala v starej hipsterskej budove na štýl loftu, ktoré sú na tlačovky ako stvorené. Spoločnosť HMD Global si na akciu zavolala aj Nokia House Band, perfektnú kapelu, ktorá okrem charakteristickej zvučky Nokia, zahrala rockové či jazzové hity.

Pozrite si

Nokia 3.1 – väčší displej a vyšší výkon v tenšom tele

Konferenciu otvoril Pekka Rantala, Chief Marketing Officer, ktorý porozprával o tom, prečo práve Moskva a ako je značka Nokia s týmto trhom prepojená. Nasledovali prejavy ďalších spíkrov, ktorí sa venovali operačnému systému Android GO či značke Nokia, ktorá ponúka kompletný lineup smartfónov pre každého zákazníka od low-end triedy cez mid-range až po vlajkové lode.

Na konferencii v Moskve boli predstavené tri nové modely. Napriek tomu, že všetci novinári čakali predstavenie Nokie X6 pre európsky trh, všetci sme ostali milo prekvapení z troch noviniek, ktoré ponúkajú lepšiu batériu, inovatívny dizajn a hlavne rozumné ceny.

Pozrite si

Nokia 2.1 – nízka cena, čistý Android a 4 000 mAh batéria

Smartfóny Nokia 2.1, Nokia 3.1 a Nokia 5.1, o ktorých si môžete prečítať aj v samostatných článkoch, sme si mali možnosť aj vyskúšať a prvé dojmy sú veľmi pozitívne. Už sa tešíme, keď vám na tieto telefóny budeme môcť priniesť recenziu.

Spoločnosti HMD Global ďakujeme za pozvanie na túto veľmi príjemnú akciu a veríme, že toto nebola posledná tlačovka v Rusku, pretože okrem veľkolepého mesta a nových telefónov bola radosť pozerať aj na krásne Rusky, ktoré na evente rozptyľovali technologických novinárov ?.