Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako sledovať zásielku?

Ako sledovať zásielku?
Zdroj | Pixabay
Richard Pliešovský
Ako sledovať zásielku?
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

V minulých článkoch sme si ukázali, ako sa dá jednoducho poslať balík na Slovensko i do zahraničia bez toho, aby ste vytiahli päty z domu. Dnes sa pozrieme na to, ako môžete sledovať zásielku.

V predchádzajúcich článkoch sme spomínali, prepravných, resp. kuriérskych spoločností máme u nás viacero. Okrem známej Slovenskej pošty si môžete vybrať UPS, DHL, DPD, GLSSlovak Parcel Service, TNTPacketa, ale i od prepravcov GET Express, Preprava-Expressgo4, ale i ďalších.

Balík si môžete jednoducho objednať na webstránkach spoločností, kde nájdete podrobné informácie a po zadaní údajov o veľkosti a hmotnosti balíka či miesta doručenia, viete si dopredu zistiť cenu služby. Ceny môžu byť výrazne odlišné, súvisí to s mnohými faktormi, ktoré vplývajú na cenotvorbu jednotlivých firiem. Nepríjemné zistenie môže nastať, ak na internete nájdete porovnávač cien, ktorý si účtuje poriadne mastne poplatky. Najlepšie je, keď si ceny zistíte priamo na stránkach spoločností.

Zdroj | DHL

Ako na to?

Drvivá väčšina kuriérskych spoločností ponúka službu sledovania zásielky. Napríklad DHL ponúka túto možnosť na tejto stránke.

Všetko čo potrebujete je vedieť číslo zásielky – to dostanete po objednaní prepravy. Takto pohodlne môžete zistiť:

  • Stav prepravy DPD – znamená, že váš balík sa presúva medzi dvoma skladmi, na miesto vyzdvihnutia, alebo výdaja DPD.
  • Zásielka DPD na dobierku – zásielka sa prepravuje na dodaciu adresu.
  • Pokus o doručenie DPD zlyhal – doručenie nebolo možné vykonať z dôvodu nesprávnych údajov, alebo preto, že sa na doručovacej adrese nikto nenachádzal.
Pozrite si

Ako doručiť zásielky rodine a známym nielen v lockdowne?

Podobne ľahké je to aj v iných spoločnostiach. Na stránke TNT vložíte prepravené, resp. referenčné číslo do textového poľa a kliknete na tlačidlo Hľadať. Sledovanie je možné aj cez aplikáciu (Android, iOS).

Zdroj | TNT

Obľúbená služba Chytrý balík má možnosť sledovania zásielok hneď na úvodnej stránke v menu na hornej časti. Kliknete na Sledovanie zásielok a do vyskakovacieho okna napíšete pridelené číslo zásielky. Nájdete ho v e-maili potvrdzujúcom vašu objednávku.

Zdroj | Parcelspot

Prepravcovia upozorňujú, že musíte rátať, že kým sa zásielka objaví v ich systémoch, môže to trvať až jednu hodinu. Nechajte tomu určitý čas a pokúste sa o to neskôr. V prípade, že sa pod vašim číslom zobrazí viacero zásielok (môže sa stať, denne sa ich posielajú státisíce), tú vašu nájdete v získaných výsledkoch podľa dátumu, miesta odoslania a lokality.

Majte tiež na pamäti, že ak chcete stihnúť doručenie balíka do Vianoc, mali by ste ho poslať najneskôr do konca budúceho týždňa, t. j. do 17. decembra.