Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako si založiť Smart účet, za ktorý nezaplatíte ani jediné euro?

Ako si založiť Smart účet, za ktorý nezaplatíte ani jediné euro?
TECHBOX
Ako si založiť Smart účet, za ktorý nezaplatíte ani jediné euro?

ČSOB banka spustila predaj nového online účtu – Smart účtu, ktorý si viete založiť v priebehu pár minút priamo v aplikácii. Hlavnou výhodou je, že je bez poplatku a bez akýchkoľvek podmienok. Vyskúšali sme si to.

Časy, kedy sme museli za bankové účty platiť mesačné poplatky, sa pomaly končia. Dokazuje to aj ČSOB banka, ktorá po výbornej aplikácii SmartBanking prichádza s možnosťou, ktorou zjednoduší založenie bankového účtu pre každého. Online ČSOB Smart účet predstavuje nový účet, ktorý je vhodný práve pre digitálneho klienta – zriadi ho aj ovláda iba cez svoj mobil. Bez poplatku a bez podmienok. Navyše kedykoľvek chcete, pokojne aj cez víkend či večer pri sledovaní obľúbeného seriálu.

Starí aj noví zákazníci

Okrem nulového mesačného poplatku, je výhodou aj jednoduché založenie ČSOB Smart účtu a to ako pre nových, tak súčasných zákazníkov. Nutnosť návštevy pobočky sa tak stala minulosťou. Treba podotknúť, že nejde o žiadnu promo akciu, kde prvý rok za účet nič neplatíte a potom sa vám začnú strhávať poplatky.

Na založenie nového účtu si stačí stiahnuť bezplatnú appku ČSOB SmartBanking, ktorú nájdete v digitálnych obchodoch App StoreGoogle Play Store alebo AppGallery na vašich smartfónoch. Pokiaľ si chcete založiť účet z pohodlia PC a nie ste ešte klientom ČSOB, môžete využiť aj možnosť online založenia priamo v internetovom rozhraní. Potrebujete iba web kameru a platný občiansky preukaz.

Pokiaľ si ČSOB Smart účet založíte už teraz, viete v lete využívať aj nový benefit platný do 31.8.2021 – výbery zo všetkých bankomatov v SR aj zahraničí bez poplatku. Cestovanie v lete s ČSOB Smart účtom a novou ekologickou platobnou kartou bude teda výhodnejšie.

Pokiaľ ste nový klient, stačí, aby ste spĺňali základné podmienky, ako napríklad vek 18 rokov, či aby ste mali slovenskú štátnu príslušnosť. Následne stačí zadať niekoľko údajov o sebe vrátane overenia cez občiansky preukaz. Potom sa už len stačí odfotiť a uložiť si vašu tvarovú biometriu. Tým sa zabezpečí vaša autentifikácia a vy vôbec nemusíte navštíviť pobočku osobne. Platobná karta k účtu vám príde na adresu, ktorú zadáte a o viac sa nestaráte.

V prípade, že už ste klientom ČSOB, proces je ešte rýchlejší a na pár kliknutí si zriadite účet priamo vo svojej aplikácii ČSOB SmartBanking po prihlásení v časti Online nákup. Nič zložitého.

Posledným krokom je právna dokumentácia, kde si môžete zmluvy podrobne pozrieť priamo v rozhraní aplikácie. Všetky tieto zmluvy môžete samozrejme elektronicky podpísať. Vitajte v 21. storočí, takéto účty je radosť zakladať, verte nám.

Na zabezpečenie autentifikácie je dôležité si stiahnuť ešte jednu aplikáciu – tzv. SmartToken, ktorý generuje jednorazové kódy a využíva technológiu podobnú QR kódom na dvojfaktorovú autentifikáciu. Bezpečnosť tak ostáva na prvom mieste, ČSOB letí pochvala.

Plnohodnotný účet

To, že ide o Smart účet neznamená, že budete ochudobnený o funkcie v porovnaní s bežnými používateľmi klasických účtov. Rovnako získate debetnú kartu, ktorú však ako používateľ nemusíte so sebou ani nosiť, keďže ČSOB podporuje Apple Pay aj Google Pay služby. Platiť tak môžete priamo smartfónom, prípadne inteligentnými hodinkami.

ČSOB týmto krokom ukázala, že mať účet v banke automaticky neznamená milión podmienok či skrytých poplatkov. Za vedenie ČSOB Smart účet nič neplatíte a získate plnohodnotný bankový účet spolu s platobnou kartou VISA Classic, neobmedzeným počtom elektronických transakcií, platbami do ČSOB ČR aj v Českej republike za rovnakú cenu ako tuzemské platby, bezplatnými výbermi v hotovosti zo siete bankomatov ČSOB a OTP po celom Slovensku a neobmedzenými elektronickými výpismi z účtu. Samozrejmosťou je využívanie platobnej karty na platby v zahraničí. O všetkom sa dozviete aj priamo v Sadzobníku, ktorý je prehľadný a venovaný iba tomuto účtu.

Zriadením ČSOB Smart účtu tiež získate možnosť zmeniť si denný limit platobnej karty priamo v aplikácii bez poplatku. V prehľadnej aplikácii si viete navyše zriadiť ďalšie funkcie či produkty, ktoré ponúka ČSOB. Príkladom je investovanie do akcií a fondov. Samozrejme v prípade, že budete chcieť, vždy môžete kamennú pobočku navštíviť a využiť osobné poradenstvo. Žiadna absencia osobného kontaktu tak nehrozí.

ČSOB je prvou kamennou bankou na Slovensku, ktorá sa rozhodla ponúknuť digitálny účet. Pri množstve pracovných povinností je možnosť využitia kompletných online služieb banky od založenia účtu po jeho správu z pohodlia doma a navyše zadarmo výborným krokom, ktorý rozhodne vítame.

Článok sme pripravili v spolupráci s partnerom ČSOB Banka.