Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako si dnes rýchlo vymazať účet na Facebooku?

Ako si dnes rýchlo vymazať účet na Facebooku?
Zdroj | Facebook
Michal Spiegel
Ako si dnes rýchlo vymazať účet na Facebooku?
Zdroj | Facebook
Zdroj | Facebook

Najväčšia sociálna sieť Facebook čelí posledné roky kritike za únik dát, cielené reklamy či podporu šírenia dezinformácií. Ako si môžete vymazať svoj účet na tejto sieti?

Pozrite si

Nie, Facebook nemení svoj názov na Meta, robí to jeho materská firma

Kým prvé roky svojej existencie Facebook naberal na popularite vďaka svojim unikátnym funkciám a príjemnému používateľskému prostrediu, posledné roky ho sprevádza jedna kríza za druhou. Dôsledkom je, že Facebook zažíva postupný exodus používateľov.

Zdroj | Tim Bennett
Pozrite si

Facebook nie je jediná firma, ktorá si radšej zmenila meno, pozrite si ďalšie

V tomto článku sa vraciame k nášmu staršiemu návodu, ktorý sme vám priniesli pred pár rokmi. V tomto ho však aktualizujeme o nové skutočnosti. Vymazanie účtu na Facebooku nie je zložitou záležitosťou, pokiaľ viete, kde máte hľadať.

Najväčšia sociálna sieť na svete ponúka dve možnosti vymazania. Stačí kliknúť na „Settings“ a následne na „Your Secure Information“.

Zdroj | Facebook

V spodnej časti nájdete možnosť „View“ vedľa položky „Deactivation and deletion“. Pokiaľ si zvolíte možnosť „deactivate account“, pre ostatných akoby neexistoval. Môžete si ho však kedykoľvek opäť aktivovať. Táto možnosť sa ideálne hodí pokiaľ si chcete of Facebooku iba oddýchnuť na dobu neurčitú.

Zdroj | Facebook

Druhou možnosťou je „Delete Account“, kde ide o trvalý krok. Aj tu však Facebook necháva možnosť si to rozmyslieť, keďže k samotnému trvalému vymazaniu dôjde až po 90 dňoch. Za prvých 30 dní si stále môžete svoj krok rozmyslieť. Súčasťou trvalého vymazania je aj vymazanie Facebook Messengera. Ak chcete tento obľúbený komunikačný nástroj používať aj ďalej, je lepšie zvoliť deaktiváciu.

Zdroj | Facebook
Pozrite si

Kríza najväčšej sociálnej siete Facebook pokračuje

Taktiež môžete pri zvolení tejto možnosti používať prihlasovacie údaje z Facebooku na prihlásenie do aplikácií či stránok tretích strán ako napríklad Spotify alebo Pinterest.

Pred trvalým vymazaním tiež získate možnosť si stiahnuť svoje fotky či publikované posty v rámci súboru. Facebook túto možnosť ponúka, aby ste neprišli o svoje spomienky.

Zdroj | Facebook