Reklama

Ako si vylepšiť pracovný stôl? Použite modernú zásuvku

Števo Porubský

Nič nenechám na pokoji, všetko musím vylepšovať. Už od malého mala, aspoň čo si pamätám. Dodnes som viac či menej vylepšil niekoľko stoviek vecí. A naplánujem skončiť.

Jednou z tých najnovších je zásuvka v stole. Keďže neustále niečo v redakcii testujeme, potrebujeme na to elektrickú energiu. Zohýbať sa pritom pod stôl či k zásuvkám pri zemi sa mi v mojom veku už akosi nechce.

Preto mi prišlo vhod vylepšiť si pracovný stôl o extrémne praktickú elektrickú zásuvku zabudovateľnú priamo do stola. Nie je to ale obyčajná zásuvka. Okrem klasickej elektrickej zásuvky sú v nej aj USB-C a USB-A porty, ale aj Ethernet port.

Obsah pokračuje pod reklamou

Takto môžem mať poruke nielen nabíjačku na smart drobnosti od výmyslu sveta, ale aj super rýchly a stabilný internet cez kábel.

Reč je o pomerne novej zabudovateľnej zásuvke Legrand Incara Disq 80. Podobných má ale francúzky gigant Legrand v ponuke hneď niekoľko (Disq 60, Disq 80 IQ, Disq’In, Pop-up…), táto mi však príde ako najpraktickejšia práve vďaka viacerým portom. V predaji je v čiernej, bielej farbe, ale aj v luxusnejšom kovovom spracovaní.

Oba USB porty majú nabíjací výkon 15 W, čo stačí pre drvivú väčšinu mobilných zariadení. Ktorým nie, je tu 230 V zásuvka. Ešte keby mal USB-C výkon 100 W, bolo by to geniálne a mohol by som sa zbaviť nabíjačky k notebooku, no to možno až v budúcej generácii.

Čerešničkou je pružinová vnútorná časť elektrickej zásuvky, takže plocha celého produktu je prakticky jednoliata. Poďme si ju teda do stola zabudovať.

Prvým krokom je určiť si, kde má mať nová zásuvka svoje miesto. Na to je najlepšie odskrutkovať prítlačnú maticu zo spodnej časti zásuvky a tú si premiestňovať po stole, kým nenájdete vhodné miesto. Pozor však, aby to miesto nebolo priamo nad nohami stola, to by sa vŕtalo celkom ťažko, resp. nemožne.

Výrobca tvrdí, že v stole potrebujete výrez 70 mm, pričom celkový priemer zásuvky je 90 mm. Na osadenie tak budete potrebovať vykružovák do dreva s priemerom 70, resp. 73 mm, v závislosti aký máte doma, alebo aký majú práve v hobby centre vo vašom okolí. Na vyvŕtanie bude nutná aj vŕtačka, resp. aku skrutkovač.

V redakcii máme jednoduché stoly, ktorých vnútro tvorí papier, takže vyrezať otvor je otázkou pár sekúnd. Pozor však na jemné piliny, aby sa vám nedostali do elektroniky okolo (notebook, monitor, myš…).

Potom už stačí iba pripojiť Ethernetový kábel z routra a túto unikátnu predlžovačku do elektrickej siete. Nezabudnite ale predtým cez oba káble prevliecť aj vyššie spomínanú prítlačnú maticu. Tú netreba extrémne priťahovať k stolu, stačí tak, aby držala zásuvka pevne na stole.

A je to. Na stole mám šikovnú elektrickú zásuvku s bonusmi, vďaka ktorým ušetrím miesto pod stolom, pod ktorý sa hlavne nemusím zohýbať, keď mi na stole pristane nejaký nový produkt na testovanie.

Obsah pokračuje pod reklamou
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.