Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako si užiť Vianoce na streamoch zadarmo? Teda aspoň dočasne...

Ako si užiť Vianoce na streamoch zadarmo? Teda aspoň dočasne...
Zdroj | unsplash/Phillip Goldsberry
Michal Sobek
Ako si užiť Vianoce na streamoch zadarmo? Teda aspoň dočasne...
Zdroj | unsplash/Phillip Goldsberry
Zdroj | unsplash/Phillip Goldsberry

Komerčné televízie majú programy plné reklám, aj keď stále sú k dispozícii aj streamovacie služby, ktorých obsah viete sledovať dočasne zadarmo, ako si ich vychutnať cez sviatky?

Určite ste to počas roka zažili aj vy. Pozeráte nový, komerčnou televíziou propagovaný, najnovší film, ale počas neho máte neskutočne veľa reklám, ktoré vás od diania vo filme vyrušujú. To sa, našťastie, netyká verejnoprávnych staníc, ktoré počas danej relácie/filmu reklamu nedajú.

V období Vianoc sa ale táto situácia vyrovnáva. Komerčné televízie vás aspoň počas tohto obdobia chcú udržať pri televízii, a tak ani oni počas trvania programu nedajú reklamu, pričom to nazývajú ako Vianoce bez reklamy. Milé od nich, škoda, že len cez Vianoce…

Obsah pokračuje pod reklamou

Ďalšou kapitolou sú streamovacie služby. Áno, možno niektorí z vás odmietajú platiť za nich mesačný poplatok, zvlášť, ak je ich skutočne mnoho a niektoré filmy sú tam, iné zase úplne niekde inde a chýba tomu jednotnosť.

Zdroj | unsplash/Glenn Carstens-Peters

Okrem tých populárnych, ako Netflix, HBO Max alebo Disney+, tu máme aj niektoré lokálne, napríklad Voyo alebo JOJ Play. Ich cena je úplne zhodná, teda 5,99 eur mesačne. Nachádzajú sa tam väčšinou možnosti sledovania živého vysielania daných staníc alebo niektoré veci vidieť skôr, ako sa ocitnú v televízii.

Voyo ponúka 7 dní zadarmo, potom sa vám zaúčtuje prvý poplatok. JOJ Play ponúka aj bezplatný balíček, kde získate vybrané Live TV kanály aj vybrané filmy, seriály a relácie, avšak budú sa vám zobrazovať reklamy. Zaujímavou alternatívou je aj MALL.TV, ktorá je zadarmo a spolieha sa na pôvodný slovenský a český obsah. Plusom je, že obsah je plne lokalizovaný do slovenčiny, prípadne češtiny, čo mnohé globálne streamovacie služby neponúkajú.

Musíte si však dať pozor na to, že po uplynutí skúšobnej lehoty sa vám automaticky odratá prvá platba, pretože pri registrácii vypĺňate rovno aj údaje z vašej platobnej karty. Preto si nezabudnite dať nejakou formou pripomienku alebo, ak vás služba presvedčí, nechajte si ju.

Pozrite si

Ako sa jednoducho zbaviť otravných telefonátov?

Je škoda, že niektorí globálni hráči už zrušili 7-dňovú skúšobnú dobu. Do tejto skupiny patrí napríklad Netflix, HBO Max alebo aj Disney+. Najlepšie je na tom platforma Amazon Prime Video, ktorá ponúka až 30 dní zadarmo. Aspoň tých 7 dní ponúka aj Apple TV+. V prípade, ak ste si zakúpili nejaké Apple zariadenie, mohli ste dostať až 3 mesiace zadarmo.

A čo ceny? Netflix vás vyjde v základnou balíčku na 7,99 eur mesačne, ale tam získate iba streamovanie len do smiešnych 480p. Drahší balíček, kde získate už Full HD, stojí 9,99 eur mesačne. Rovnakých 7,99 eur mesačne stojí aj služba Disney+. Konkurent v podobe HBO Max stojí mesačne 6,99 eur mesačne, ak ste vychytali uvádzaciu akciu, tak zaň platíte iba 4,66 eur mesačne.

Služba Apple TV+ vás vyjde mesačne na 6,99 eur. Poslednou konkurenciou je práve Amazon Prime Video, ktoré stojí mesačne 5,99 eur, čo je vzhľadom na ceny ostatných služieb veľmi príjemný hodnota.