Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako si spustíte WhatsApp na viacerých zariadeniach?

Ako si spustíte WhatsApp na viacerých zariadeniach?
Zdroj | WhatsApp
Richard Pliešovský
Ako si spustíte WhatsApp na viacerých zariadeniach?
Zdroj | WhatsApp
Zdroj | WhatsApp

Obľúbená sociálna sieť WhatsApp mala veľkú nevýhodu oproti konkurenčným službám. Nebola k dispozícií na všetkých platformách, plnohodnotne sa dala používať len na smartfónoch s OS Android a iOS.

Zmena prichádza až teraz. WhatsApp zavádza podporu viacerých zariadení, službu teraz môžete používať až na štyroch zariadeniach.

Ako na to?

Spustite si na smartfóne WhatsApp a otvorte Nastavenia. Tam kliknite na Beta program pre viacero zariadení a potom na Prepojiť zariadenia. Následne si otvorte WhatsApp pre web a naskenujte zobrazený QR kód.

Spárovanie prebehne prakticky okamžite a vy môžete odosielať a prijímať správy aj na počítač. Novinkou je, že teraz môžete používať WhatsApp až na štyroch prepojených zariadeniach.

Má to ale niekoľko obmedzení. V prvom rade ide o verejnú betu, takže ojedinele môžete zaznamenať problémy so stabilitou a kvalitou. Zatiaľ tiež nemôžete vymazávať správy (vlákna).

Pozrite si

WhatsApp dostane miznúce správy a prihlásenie na viacerých zariadeniach naraz

Dôležité je vedieť, že takto nemôžete poslať správy, resp. volať používateľom, ktorí majú na svojom smartfóne starú verziu WhatsApp. Zistil som to na vlastnej koži, keď som chcel komunikovať s mamou, ktorá má na svojom Androide neaktualizovanú aplikáciu. Z bezpečnostných dôvodov sa vá aplikácie odpojí, ak nebudete telefón používať dlhšia ako 2 týždne.

Dodávame, že aplikácia pre iPady stále nie je dokončená. Spoločnosť Meta (Facebook) uviedla, že na nej intenzívne pracuje. Záhadou ostáva, čo je na vývoji jednej komunikačnej aplikácii také komplikované, keď napríklad Messenger, od tej istej spoločnosti, funguje bez problémov na všetkých platformách.