Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako si rozšíriť úložisko v cloudovej službe Dropbox? Ide to aj bezplatne

Ako si rozšíriť úložisko v cloudovej službe Dropbox? Ide to aj bezplatne
Zdroj | Dropbox
Stanislav Vinc
Ako si rozšíriť úložisko v cloudovej službe Dropbox? Ide to aj bezplatne
Zdroj | Dropbox
Zdroj | Dropbox

Dropbox patrí medzi najpoužívanejšie cloudové služby na trhu. Mnoho používateľov v ňom však stále využíva iba základnú kapacitu, hoci by si mohli toto úložisko rozšíriť jednoducho a čiastočne aj bezplatne. Ako na to?

Dropbox aktuálne novým používateľom poskytuje bezplatné cloudové úložisko s kapacitou 2 GB, čo je na dnešné pomery veľkosti súborov žalostne málo. Ak by ste si chceli priplatiť za väčšie úložisko, na výber máte iba z plánov Plus (2 TB za 11,99 eur mesačne) a Professional (3 TB za 19,99 eur mesačne).

Zdroj | Dropbox

Žiaden plán medzi 2 GB a 2 TB aktuálne v ponuke Dropboxu bohužiaľ nenájdete. O pár megabajtov až gigabajtov si však kapacitu môžete rozšíriť aj bezplatne, ak splníte jednoduché úlohy alebo do služby pozvete vašich priateľov a rodinu.

Po registrácii nového účtu môžete v nastaveniach služby v sekcii Plan vidieť aktuálne využitie vášho úložiska. Na spodku tejto sekcie nájdete časť Earn more space a v rámci nej aj tlačidlo Getting Started. Po kliknutí naň uvidíte zoznam úloh, z ktorých stačí splniť iba 5 na to, aby ste bezplatne získali ďalších 250 MB úložiska.

Zdroj | Dropbox

To stále nie je žiadne terno, no tu sa možnosti bezplatného rozšírenia úložiska v službe Dropbox našťastie nekončia. V sekcii Earn more space môžete vidieť aj tlačidlo Invite a friend. Ak po kliknutí na toto tlačidlo do služby pozvete priateľa či blízkeho, ktorý sa do služby zaregistruje a následne si do počítača nainštaluje Dropbox, získate ďalších 500 MB úložiska.

Zdroj | Dropbox

Takýto spôsob rozšírenia úložiska je účinný najmä v prípade, že do služby pozývate viacerých kolegov alebo spolužiakov, s ktorými chcete tak či tak zdieľať súbory. Maximálne takýmto spôsobom môžete získať až 16 GB úložiska navyše.

Zdroj | Dropbox

Dropbox okrem toho z času na čas spúšťa aj nové služby či funkcie, do ktorých potrebuje nahnať nových používateľov. Takýmto spôsobom sa v minulosti dal získať 1 GB úložiska navyše, ak ste si nainštalovali aplikáciu Mailbox, alebo ďalších 500 MB, ak ste použili funkciu Camera Uploads.

Pozrite si

Ako si rozšíriť úložisko v službe Apple iCloud?

Aktuálne síce žiadna takáto akcia neprebieha, no ak si od spoločnosti Dropbox necháte zasielať emaily o novinkách, časom na nejakú určite narazíte. Nastavenia zasielania emailov a notifikácií nájdete v nastaveniach služby v časti Notifications.

Zdroj | Dropbox