Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako si ma získali Samsung Galaxy Watch4 Classic

Ako si ma získali Samsung Galaxy Watch4 Classic
Richard Pliešovský
Ako si ma získali Samsung Galaxy Watch4 Classic
94 %
Samsung Galaxy Watch 4 Classic sú prvotriedne inteligentné hodinky, ktoré prinášajú absolútny vrchol toho, čo môže systém Android ponúknuť. Spolupráca Samsungu s Google na Wear OS prináša ovocie, napríklad v podpore Google Pay, no hodinky si zachovávajú svoje logické a prehľadné rozhranie, ktorým sa bude odlišovať od iných značiek bežiacich na Wear OS.

Výhody

  • Luxusný vzhľad a prémiové materiály
  • Svižný Wear OS 3
  • Podpora Google Pay
  • Otočná luneta
  • Rýchle nabíjanie

Nevýhody

  • Nespárujete ich s iOS
  • Výdrž batérie
  • Hrúbka

Samsung je značka, ktorú má zrejme v domácnosti každý. Napriek tomu, že vyrába množstvo rôznych produktov, neustále inovuje a prináša na trh nové generácie zariadení, ktoré nám pomáhajú v bežnom živote, alebo prinášajú radosť. Napriek nepochybnej užitočnosti inteligentných hodiniek ich skôr radím do druhej kategórie.

Radosť mi urobil aj ich najnovší počin, model Galaxy Watch4 Classic. Samsung opäť prináša nevyhnutný progres, no nezabúda ani na to, aby boli elegantné, aby mal človek dobrý pocit, keď ich má na ruke, keď ich používa a je s nimi doslova v intímnom kontakte.

Galaxy Watch4 Classic vyzerajú v bielom prevedení skutočne exkluzívne. Mimoriadne je príjemný remienok z bielej eko kože, nepamätám či som mal vôbec niekedy na ruke niečo podobne kvalitné. Pri manipulácii otočnou lunetou doslova cítite presnú mechanickú prácu a pocit z prémiového výrobku sa ešte stupňuje.

Watch4 (42 mm verzia) majú 1,2″ Super AMOLED displej s jemnosťou zobrazenia 330 ppi. Displej ponúka špičkový obraz v akýchkoľvek svetelných podmienkach. Väčší (46 mm) model má 1,4″ Super AMOLED s 330 ppi.

Ako je známe, séria Watch4 je vôbec prvou, ktorá prichádza s novým Wear OS 3. Na jeho vývoji sa popri Google podieľal aj Samsung, čo je pre používateľa ďalšie plus. Samozrejme, nechýba rozhranie One UI Watch, ktoré robí používanie smarthodiniek od Samsungu ešte intuitívnejšie, logickejšie a najmä rýchlejšie.

Aj séria Watch4 umožňuje meranie EKG. Predtým si musíte nakalibrovať hodinky. Nie je to nič ťažké, pomôže animovaný návod a klasický tlakomer. Postup ako na to nájdete v našom článku Samsung dokáže smart hodinkami merať krvný tlak aj EKG.

Inteligentné hodinky dostali do vienka rozsiahly balík zdravotných, ale i wellness funkcií. Výrobca v nich napríklad použil nový 3-in-1 senzor Samsung BioActive. Je menší ako predchádzajúca generácia, pričom presnosť meraní ostala zachovaná. Nachádzajú sa v ňom zdravotné senzory pre optický a elektrický monitoring srdcovej činnosti a analýzu bioelektrického odporu. Používatelia tak získajú prehľad o svojom krvnom tlaku, zistia nepravidelnosti rytmu srdca, úroveň saturácie krvi kyslíkom (SpO2) a po prvý raz aj odmerať množstvo zložiek v telesnej stavbe (Telesná kompozícia).

Fitness funkcie monitorujú každodenné aktivity, vďaka čomu prispievajú k lepšej fyzickej kondícii a motivujú k pohybu. Nechýba široká ponuka rôznych cvičení a možnosť zapájať sa do výziev s priateľmi.

Čo sa mi páčilo

Displej je jednou z prvých vecí, ktoré si na hodinkách všimnete. Je naozaj veľmi jasný a ostrý, ani na dennom svetle nemáte problém s čitateľnosťou.

Hodinky konečne dostávajú podporu bezkontaktných platieb vďaka službe Google Pay, čo je mimoriadne praktická vec. Predsa len, hodinky máte na ruke a je otázkou doslova dvoch-troch sekúnd, kým zrealizujete platbu. Inštalácia je rovnako rýchla, ako bezproblémová. Dodávam, že platiť môžete i keď nemáte smartfón pri sebe, takže ak vám zazvoní kuriér s dobierkou, môžete si pre ňu zbehnúť dole a zaplatiť Watch4, zatiaľ čo telefón necháte odpočívať na nabíjačke.

Appky pre Android (podporujúce Wear OS) bežia v Galaxy Watch4 Classic, čo je vítaná zmena oproti Galaxy Watch3 poháňaných OS Tizen, vrátane užitočných aplikácií Google, ako sú Mapy Google, Google Fit či spomínané Google Pay.

Hodinky sa nabíjajú malým „pukom“, pričom svoju úlohu zvládne rýchlejšie, než je nepísaný štandard. Konkrétne som nameral tieto hodnoty: z 15 % kapacity sa za 17 minút batéria nabila na 35 %, na 54 % to bolo za 35 minút. Za rovnú hodinu mali už smarthodinky 80 %, plnú kapacitu som nameral za 91 minút.

Galaxy Watch4 Classic sú najlepšie smarthodinky pre používateľov ekosystému Samsung a určite jedny z najlepších pre Android OS.

Nový nástroj Telesná kompozícia zhodnotí zdravotný stav a vašu fyzickú kondíciu. Systém dokáže vypočítať koľko percent vašej telesnej stavby tvorí kostrové svalstvo, voda a tuk, dokonca i to, ako funguje bazálny metabolizmus. Samotné meranie je pritom jednoduché, priložíte dva prsty na tlačidla a na displeji vám ukazuje priebeh (v %) merania. Netrvá to dlhšie ako 15 až 20 sekúnd, kým zhromaždí zhruba 2 400 údajov.

Čo by mohlo byť lepšie

Sklamala ma výdrž batérie. Čakal som, že „dám“ bez problémov dva dni, ale treba sa zmieriť, že (aspoň v prípade menšieho modelu) vám hodinky vydržia zhruba jeden a pol dňa. Takže nabíjať ich budete musieť takmer každý deň. Je to však daň za činnosť senzorov, ktoré fungujú prakticky nepretržite. Ak si plánujete zadovážiť model Watch4 Classc 42 mm, môžete rátať s tým, že kapacita batérie vám pri bežnom používaní klesne za 24 hodín zo 100 % na 25 %.

Pozrite si

Samsung novinky naživo, poznáme ich ceny a dostupnosť

Druhú výčitku mám k hrúbke zariadenia. Zvášť v testovanej veľkosti, sa mi zdali hodinky príliš hrubé, čo na 24/7 nosenie nie je pre používateľov a hlavne používateľky veľkou výhrou. Pohodlné to nie je počas spánku, ani počas horúcich dní. Je to však individuálne a vám hrúbka hodiniek nemusí vôbec prekážať.

Verdikt

Samsung Galaxy Watch4 je model, ktorý si budete užívať. Dovolím si tvrdiť, že pekne dlhý čas. Doteraz v dobrom spomínam na moje Samsung Galaxy Gear S2, ktoré mi vydržali 3,5 roka, kým som ich neposunul ďalej, pritom boli stále plne funkčné, s veľmi peknou výdržou batérie, cca 3 dni pri mojom spôsobe používania.

Watch4 Classic je jedným z mála modelov, ktoré môžu súperiť s ich najväčším konkurentom, Apple Watch. Jeho otočná luneta je niečo, o čom môžu používatelia iných značiek iba snívať, ide o totálne praktickú záležitosť, ktorá vám dáva oveľa lepší (a rýchlejší) spôsob ovládania. Okrem toho slúži aj ako fyzická ochrana displeja, čo je rovnako veľmi vítané riešenie.

Spolupráca s Google priniesla svoje ovocie a práve v tejto kombinácii predstavujú Watch4 Classic smrtiacu kombináciu ostatným značkám. Najväčšiu pridanú hodnotu dostanete, ak budete používať hodinky v ekosystéme Galaxy.

Sledovanie zdravia a kondície na Galaxy Watch4 Classic je komplexné, veľmi podrobné, ľahko sa používa a obsahuje kopec funkcií. Aplikácia Samsung Health je prehľadná a bežný fitness nadšenec v nej nájde dostatok informácií vrátane všetkých údajov zhromaždených z testov zloženia tela, srdcového tepu, úrovne stresu, priebehu spánku, počtu krokov ako i historických údajov z cvičení.

Watch 4 Classic si môžete v 42 mm verzii kúpiť za 369 eur. Väčšie modely sú k dispozícii za 399 eur. Top verzia s podporou eSIM/LTE sietí vás vyjde na 449 eur. Dodávam, že Samsung predstavil aj základný, športový model Watch4, 40 mm verzia stojí 269 eur, 44 mm veľkosť 299 eur.

Aj preto dostáva tento model od nás ocenenie Tip redakcie.

Smarthodinky Samsung Galaxy Watch4 Classic 42 mm si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ho nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.