Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako sa snaží vysvetliť kryptomenovú problematiku umelá inteligencia?

Ako sa snaží vysvetliť kryptomenovú problematiku umelá inteligencia?
Zdroj | Hacker Noon
Michal Biznár
Ako sa snaží vysvetliť kryptomenovú problematiku umelá inteligencia?
Zdroj | Hacker Noon
Zdroj | Hacker Noon

Botnik Studios uverejnilo video, ktoré bolo vytvorené na základe použitia prediktívnych kláves, ktoré boli skúšané na niekoľkých odborníkov na Bitcoin. Výsledok je celkom zaujímavý.

Pozrite si

Čo je to Bitcoin, najpopulárnejšia kryptomena?

Umelá inteligencia sa neustále vyvíja a zdokonaľuje. V niektorých formách dokáže poraziť človeka v najťažších logických hrách a najnovšie sa hovorí o možnosti kreativity.

Umelá inteligencia už zložila skladbu či dokonca napísala scenár. Čo sa však stane, keď jej na základe odborníkov na danú tému dáte vysvetliť problematiku Bitcoinu? Vzniklo z toho smiešne a v niektorých momentoch až nezmyselné video.

Výsledkom sú vysvetlenia ako napríklad: „Aby ste porozumeli ako sú Bitcoinové transakcie vytvárané, vyberte si náhodne číslo medzi 1 a 30 000 a teraz toto číslo použite v peniazoch na nákup Etherea.“

Ďalším citátom z videa je napríklad: „Napriek risku, jednou z výhod Bitcoinu je, že môžete uploadovať svoju verziu seba na dark net.“

Rovnako je smiešna aj prvá definícia Bitcoinu: „Bitcoin je najhodnotnejšia forma elektriny“.

Zdroj | photobucket

Toto video iba ukazuje, že umelá inteligencia napriek tomu, že dokáže tvoriť samostatne, nedokáže vytvoriť vždy zmysluplnú ukážku a skôr to vyzerá ako náhodne napísané slová, ktoré síce sú gramaticky správne, ale obsahovo nedávajú zmysel.

Za pozretie však stoja aj ostatné videá od firmy Botnik Studios, ktorá používa prediktívnu umelú inteligenciu na tvorbu obsahu. Pozrieť si tak napríklad môžete video vytvorené zo všetkých scenárov Marvel filmov alebo video, v ktorom je prerozprávaný text príbehu zo sveta Harryho Pottera, keby ho nenapísala J. K. Rowling ale umelá inteligencia.

Ak sa chcete skutočne dozvedieť, čo je Bitcoin, odporúčame náš tematický článok s podrobným vysvetlením, prípadne sériu článkov venujúcich sa ostatným kryptomenám.