Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako resetovať Bluetooth v macOS Monterey?

Ako resetovať Bluetooth v macOS Monterey?
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Ako resetovať Bluetooth v macOS Monterey?
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Ako reštartovať a resetovať Bluetooth v macOS sme už písali. S príchodom nového systému Monterey však Apple odstránil klávesovú skratku a tak je v prípade potreby nutné použiť iný spôsob.

Pýtate sa načo je to dobré? Niekedy jednoducho prestane korektne fungovať Bluetooth a nepomôže ani opätovné spárovanie s počítačom. Napríklad mňa takto trápi iMac „od narodenia“.

Ako na to?

Našťastie nejde o nič komplikované. Môžete to urobiť dokonca dvoma spôsobmi -cez Terminál, alebo odstránením súborov preferencií Bluetooth v knižnici.

Ak sa rozhodnete pre prvú variantu, otvorte Terminál na vašom Macu. Ten si najrýchlejšie vyvoláte skratkou cez Spotlight (Command + medzerník). Tam si vyberte nástroj Terminál.

Do príslušného riadku vložte nasledujúci príkaz:

sudo pkill bluetoothd

a zadajte heslo počítača. Napokon reštartuje Mac.

Pokiaľ zvolíte druhú variantu, otvorte si Finder a zadajte túto cestu k súboru (resp. Knižnica/Bluetooth/Library/Preferencies):

com.apple.MobileBluetooth.devices.plist

Nájdený súbor vymažte, potvrďte operáciu heslom a napokon reštartujte váš počítač. Pripomíname, že po reštartovaní sa súbor automaticky vytvorí nový.

Pozrite si

AKO ľahko reštartovať Bluetooth na Macu?

Vidíte, že sa naozaj nejedná o nič náročné, no každopádne je to zložitejšie, ako bola do vydania nového macOS jednoduchá klávesová skratka Shift + Option. Keď už pre nič iné, ťažko si príkaz pre Terminál zapamätáte. Ak teda budete niekedy v budúcnosti potrebovať resetovať Bluetooth modul, teraz už viete, kde tento návod nájdete.

Viac článkov o tipoch, aplikáciách a funkciách v systéme macOS nájdete v našej pravidelnej sérii.