Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako používanie smartfónov ovplyvňuje našu pohodu? Google začal výskum

Ako používanie smartfónov ovplyvňuje našu pohodu? Google začal výskum
Zdroj | Pixabay
Michal Sobek
Ako používanie smartfónov ovplyvňuje našu pohodu? Google začal výskum
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Na univerzite v Oregone sa doktor menom Nicholas Allen spojil s tímom od Googlu a budú spoločne skúmať cez aplikáciu Google Health Studies psychické zdravie používateľov.

Pozrite si

Takto sa kradnú údaje z bankových aplikácií na Androide. Nenechajte sa oklamať

Doktor Nicholas Allen je profesor psychológie, riaditeľ Centra pre digitálne duševné zdravie na Oregonskej univerzite a vedúci výskumník najnovšej štúdie v spolupráci s Google Health Studies.

Zdroj | Claudio Schwarz

Hlavným cieľom výskumu je zistenie, či vôbec a aký veľký dopad má každodenné používanie smartfónu na mentálne zdravie človeka. Táto otázka sa stala ešte naliehavejšou počas pandémie koronavírusu, pretože množstvo ľudí sa vtedy obrátilo na digitálne technológie.

So súčasnými smartfónmi a sociálnymi sieťami mnohí rýchlo odsudzujú technológiu na základe svojho presvedčenia, že tieto produkty musia byť zlé pre duševné zdravie a pohodu.

Pozrite si

Slovenská aplikácia pomáha Kyjevu. Upozorňuje občanov na prípadné hrozby

Doktor Nicholas Allen vo svojom vyjadrení na platforme Google uviedol, že sociálne siete ponúkajú aj veľa užitočného obsahu a nie je to len o podvodoch. Aj napriek tomu mnohí ľudia sociálne siete odmietajú a sú presvedčení o tom, že tieto médiá zle vplývajú na psychiku človeka.

Technologický vývoj v histórii prinášal výhody aj riziká. Preto naliehavo, podľa slov Allena, potrebujeme vysokokvalitný výskum, aby sme zistili, ktoré vzorce užívania sú spojené s prínosmi oproti rizikám a u koho je pravdepodobné, že bude mať technológie škodlivé alebo prospešné výsledky.

Zdroj | Motorola

Príjmu veľkú reprezentatívnu vzorku a zhromaždia priame a objektívne merania toho, ako ľudia používajú svoje smartfóny s ich informovaným súhlasom. Namiesto toho, aby sa spoliehali iba na vlastné hlásenia, použijú na to technológiu pasívneho a nepretržitého snímania.

Výskum sa začal 27. mája a bude trvať tri týždne. Je však určený len pre obyvateľov USA , ktorí používajú smartfón s Androidom a môžu vykonávať každodenné aktivity bez pomoci. Účastníci budú mať tiež možnosť pridať údaje zo zariadení Fitbit, ktorá patrí Googlu. Spoločnosť uviedla, že prieskum je v podstate anonymný a zozbierané informácie nikdy nebudú použité na reklamne účely.

Zdroj