Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako jednoducho telefonovať a robiť videohovory cez internet?

Ako jednoducho telefonovať a robiť videohovory cez internet?
Zdroj | Amazon
Richard Pliešovský
Ako jednoducho telefonovať a robiť videohovory cez internet?
Zdroj | Amazon
Zdroj | Amazon

Človek je tvor sociálny a aj ten najväčší introvert potrebuje z času na čas počuť a vidieť blízkeho. Súčasný shutdown osobným stykom nepraje a po pár dňoch väčšinu ľudí prestane baviť klasické četovanie. V dnešnej dobe môžete so svojimi blízkymi bez problémov nielen telefonovať, ale aj uskutočňovať videohovory.

V našej špeciálnej rubrike SHUTDOWN vám každý deň prinášame rôzne tipy, rady a odporúčania na trávenie voľného času počas (ne)dobrovoľnej domácej karantény.

Skype

Zdroj | Microsoft

Aj keď má Skype časy svojej najväčšej slávy zrejme za sebou, stále patrí medzi obľúbenú a kvalitnú komunikačnú platformu. K dispozícii je pre systémy Windows, macOS, Linux, Android, iOS a Xbox. Aplikácia podporuje videohovory až pre 25 ľudí naraz.

Messenger

Zdroj | Facebook

Služba Messenger patrí pod Facebook a je momentálne jednou z najobľúbenejších. Už roky ponúka popri četovaní možnosť hovorov a videohovorov. Výhoda služby spočíva v tom, že je má nainštalovanú azda každý a preto nie je problém v prípade potreby komunikovať aj s tým, s kým to sme v bežnom živote nerobíme.

K dispozícii je pre systémy Windows, Android a iOS. Aplikácia podporuje videohovory až pre 6 ľudí naraz.

Pozrite si

Facebook prepojí Messenger, Instagram a WhatsApp

WhatsApp

Zdroj | WhatsApp

Aj táto služba patrí pod krídla Facebooku. Síce nie je taká obľúbená ako Messenger, získava si čoraz väčšiu popularitu, na jej využívanie totiž nepotrebujete mať facebookové konto. K dispozícii je pre systémy Windows, macOS, Android a iOS. Aplikácia podporuje videohovory pre 4 ľudí naraz.

Viber

Zdroj | VIber

Viber môžete využiť, ak vám z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje platforma Facebooku a jeho služby. K dispozícii je pre systémy Windows, macOS, Android a iOS. Aplikácia podporovala videohovory pre 10 ľudí, Viber však tento týždeň vzhľadom na situáciu ohľadne nového koronavírusu zvýšil možnosť skupinových hovorov až na 20 ľudí naraz.

Pozrite si

ROZHOVOR | Viber chce byť jednou zo štyroch najpoužívanejších appiek v mobile

FaceTime

Zdroj | Apple

Ak máte vy aj druhá strana zariadenie od Apple, zrejme radi siahnete práve po tejto službe. Je praktická, spoľahlivá (ak nerátame krátku epizódu s možným odpočúvaním) a intuitívna.

Podrobný návod nájdete v našom samostatnom článku Ako volať zadarmo z iPhonu.