Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako ochrániť domácnosť počas dovolenky? Postačí aj kamera za necelých 25 €

Ako ochrániť domácnosť počas dovolenky? Postačí aj kamera za necelých 25 €
Zdroj | TP-Link
Stanislav Vinc
Ako ochrániť domácnosť počas dovolenky? Postačí aj kamera za necelých 25 €
Zdroj | TP-Link
Zdroj | TP-Link

S pomaly sa rozbiehajúcou dovolenkovou sezónou je na stole v mnohých domácnostiach otázka, ako dohliadnuť na bezpečnosť domu či bytu, kým budú všetci členovia týždeň-dva preč. Klasické metódy od poplašného až po dohody so susedmi môžete doplniť o prekvapivo lacnú, no šikovnú IP kameru.

TECH DEALS je pravidelný denný seriál s tipmi na najrôznejšie zľavnené produkty. Do TECH DEALS  vyberáme výhradne produkty s pridanou hodnotou a za najnižšie ceny na trhu z renomovaných e-shopov.

IP kamera (či Wi-Fi kamera), vám umožní dohliadnuť na dianie v domácnosti kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Typicky vám k tomu postačí iba pripojenie k internetu, smartfón a príslušná mobilná aplikácia. Väčšina takýchto kamier dokonca ponúka aj doplnkové funkcie vrátane detekcie pohybu či nahrávania.

V rámci našej špeciálnej zľavovej rubriky TECH DEALS sme sa tentokrát rozhodli pozrieť na nie úplne najnovšiu, no stále veľmi schopnú Wi-Fi kameru TP-Link Tapo C200, ktorá aj napriek svojej priaznivej cene prekvitá funkciami.

Zdroj | TP-Link

Kamera je vybavená Full HD snímačom zasadeným do otočného podstavca s 360-stupňovou horizontálnou a 114-stupňovou vertikálnou rotáciou. Vybavená je samozrejme aj infračerveným svetlom, takže obraz dokáže snímať aj v noci.

Zdroj | TP-Link

Do kamery je možné vložiť microSD kartu s kapacitou až do 128 GB, čo bohate postačí na uloženie záznamu z celého obdobia typicky dlhej dovolenky. Záznam a živý prenos však okrem toho kamera dokáže prenášať do bezplatnej aplikácie Tapo Camera, ktorá vám poslúži aj na jednoduché nastavenie kamery.

Zdroj | TP-Link

Kamera dokáže automaticky detegovať pohyb a upozorniť vás naň prostredníctvom notifikácie. V prípade, že chcete odplašiť lupiča alebo jednoducho pozdraviť susedu, ktorá vám prišla poliať kvety, použiť na to môžete funkciu obojstrannej komunikácie, ktorá využíva vstavaný mikrofón a reproduktor v kamere.

Kamera TP-Link Tapo C200 je samozrejme iba jedna z mnohých šikovných kamier, ktoré ponúkajú podobné spektrum funkcií. Do nášho výberu TECH DEALS sme ju však zaradili pre aktuálnu zľavu vo výške 32 %, za ktorú si ju môžete zakúpiť. Na trh totiž pôvodne dorazila s odporúčanou cenou 36,90 €, no aktuálne si ju môžete v týchto dňoch zakúpiť už za cenu od 24,90 €.

Aktuálne ponuky nájdete na portáli Heureka.sk:

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.