Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako obstojí VOYO v tohtoročnej svetovej konkurencii streamovacích služieb?

Ako obstojí VOYO v tohtoročnej svetovej konkurencii streamovacích služieb?
Zdroj | VOYO
Michal Spiegel
Ako obstojí VOYO v tohtoročnej svetovej konkurencii streamovacích služieb?
Zdroj | VOYO
Zdroj | VOYO

K Amazon Prime Video, Apple TV+, Netflixu pribudne tento rok Disney+, SkyShowtime a HBO GO sa zmení už o pár týždňov na HBO Max. Ako si v tejto pribúdajúcej konkurencii stojí populárna slovenská služba VOYO?

Nedávno sme písali o špeciálnej akcii O2, ktorá ponúka službu VOYO na 3 mesiace k svojim paušálom. Poďme sa bližšie pozrieť na túto slovenskú streamovaciu službu.

Kým pred pár rokmi streamovacie služby na Slovensku využívali najmä ľudia ovládajúci angličtinu, dnes ponúkajú množstvo obsahu s dabingom a titulkami. Či už ide o HBO GO, ktoré má nadabovaný alebo otitulkovaný takmer všetok obsah alebo o Netflix, ktorý lokalizuje väčšinu nového obsahu, konkurencia je silná. Po spustení Disney+ a HBO Max sa začne skutočný boj o slovenského zákazníka, ktorý si bude musieť vybrať, za ktoré služby bude platiť. Preto sme sa v dnešnom článku rozhodli bližšie pozrieť na obľúbenú slovenskú službu VOYO.

Zdroj | Voyo
Pozrite si

Čo je to Voyo? Netflix po Slovensky, alebo aj niečo viac?

Dostupnosť

V prvom rade služba ponúka plnohodnotnú slovenskú lokalizáciu, vďaka ktorej je orientácia v službe VOYO veľmi jednoduchá a prehľadná. Môžete si tak vybrať z kategórií ako Filmy, Seriály, Relácie, Šport, Deti či sledovať živé televízne vysielanie na TV Markíza, TV Doma, Dajto, Nova Sport1, Nova Sport2 a Nova International.

Služba VOYO je taktiež dostupná na viacerých zariadeniach v podobe aplikácií na SMART TV či na smartfónoch a tabletoch. Viete tak pozerať nech ste kdekoľvek podobne ako pri ostatných svetových službách. Streamovaciu službu VOYO môžete zároveň sledovať na dvoch zariadeniach súčasne. Kompletný zoznam podporovaných zariadení nájdete na stránke VOYO.

Čo sa týka o využívaní VOYO v zahraničí, používatelia môžu službu využiť v rámci členských štátov Európskej únie. Ide o tzv. cezhraničnú prenositeľnosť služby.

Hlavným problémom je absencia akejkoľvek inej lokalizácie. Filmy, seriály a relácie sú buď v slovenčine alebo češtine. Pre ľudí, ktorí pozerajú televíznu tvorbu iba s lokálnym dabingom super, no pre tých, ktorí sa chcú učiť cudzí jazyk, prípade uprednostňujú sledovať obsah v originálnom znení alebo pre cudzincov je škoda, že nefunguje aspoň originálne znenie pri zahraničných filmoch a seriáloch. Aj keď VOYO informuje na svojej stránke, že niektoré tituly sú publikované v pôvodnom znení s titulkami, nám sa počas testovania takýto obsah nepodarilo nájsť.

Zdroj | Voyo
Pozrite si

O2 rozdáva k narodeninám VOYO, 15 GB dát a za bagateľ O2 Pods

Lokálny aj svetový obsah

Čo sa týka obsahu, prevažne tu nájdete slovenskú televíznu tvorbu z TV Markíza, takže pokiaľ sledujete slovenské seriály ako Oteckovia, Druhá šanca či Horná Dolná, prídete si na svoje. Nechýbajú tiež české seriály či množstvo telenoviel. Potešia tiež niektoré slovenské filmy.

Pokiaľ však máte záujem o svetový obsah, budete asi skôr sklamaný. Nájdete tu síce rôzne americké filmy, ktoré boli odvysielané v televízii, no nejaký širší a známejší obsah tu absentuje. Na VOYO pravidelne pribúda novší obsah, no napriek tomu nie je tak lákavý, aby stál za zmenu z Netflixu alebo HBO GO.

Z obsahovo zaujímavejších titulov tu nájdete napríklad úspešný seriál z HBO – Veľká (The Great), oceňovaný český seriál Most či výborný britský seriál Nočný Manažér.

Deti tu nájdu širokú ponuku obľúbených programov ako Máša a Medveď, Pat a Mat či československé rozprávky ako Perinbaba či Popoluška. Celkovo je na VOYO viac ako 1 300 filmov a seriálov.

Zdroj | VOYO
Pozrite si

K televízorom Panasonic Smart Viera dostanete VOYO zadarmo

Cena

Mesačne za VOYO zaplatíte 5,99 €, čo je porovnateľné s HBO GO (5,99 €) a Amazon Prime Video (5,99 €) a o niečo lacnejšie než Netflix (od 7,99 €). Na druhej strane dostanete oveľa menej obsahu.

Iné balíčky nie sú k dispozícii a samotná služba ponúka vysielanie iba vo výstupnej kvalite, ktorá je väčšinou HD, v niektorých prípadoch aj vo FULL HD.

Zdroj | VOYO
Pozrite si

Všetko o Netflixe – od inštalácie až po sledovanie Ultra HD filmov

Verdikt

Po testovaní služby VOYO hodnotíme, že ponúka veľké množstvo lokálneho obsahu v slovenskom a českom znení. Pokiaľ hľadáte službu s aktuálnou slovenskou a českou seriálovou a filmovou tvorbou, potom je VOYO vhodným riešením. Zároveň ponúka relatívne bohatú ponuku zahraničnej tvorby vrátane televíznych show, zábavných relácií či telenoviel.

Kvalita a aktuálnosť obsahu je na zváženie každého používateľa. Niektorí konzumenti uprednostňujú seriály z dielne Netflixu či iných zahraničných služieb, iní uprednostnia lokálny obsah. Artové či festivalové filmy na VOYO skôr nenájdete, rovnako ako najnovšie filmy či najsledovanejšie svetové seriály. Veľa slovenského a českého obsahu nájdete aj na Netflixe a HBO GO. Pokiaľ však aktívne sledujete slovenské televízie a hľadáte používateľsky jednoduchú službu s knižnicou zameranou na domácu tvorbu, potom je VOYO správnou voľbou. Zároveň postupne na službe pribúdajú aj niektoré novšie české a slovenské filmy, čo je oproti konkurencii výhodou.

VOYO zároveň obohacuje náš relatívne malý trh o lokálnu službu, ktorá ťaží z toho, že je dostupná na takmer všetkých zariadeniach a zároveň ponúka bonus v podobe živého vysielania miestnych televíznych staníc.