Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako nestratiť batožinu na dovolenke?

Ako nestratiť batožinu na dovolenke?
Zdroj | Samsung
Richard Pliešovský
Ako nestratiť batožinu na dovolenke?
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Prvý júl znie azda u každého oveľa lepšie ako 31. august. Prečo? Lebo prichádza čas prázdnin, dobrodružstiev a cestovania! Každá minca má dve strany a preto je to dobré pamätať na to, že nie každý, koho stretneme, má dobré úmysly.

Strata batožiny dokáže absolútne pokaziť dovolenku, aj keď prídete „len“ o pár kúskov odevov a zubnú kefku. Náladu nezlepší ani poistenie. Teda, také klasické. Poistiť sa však môžete aj inak, pomocou lokalizačných príveskov.

Tých je dnes na trhu pomerne veľa, kúpiť si môžete od lacných až po značkové, ktoré využívajú novú technológiu ultra-wideband (UWB). Tá dokáže spresniť polohu gadgetu, niektoré systémy ju vedia zobraziť aj pomocou rozšírenej reality. Ďalším príjemným bonusom je, ak tieto zariadenia disponujú zvýšenou odolnosťou voči prachu a vode, ideálne na úrovni IP67.

Zdroj | Tile

Nech si už vyberiete akýkoľvek model, je dobré vyskúšať ho ešte pred cestovaním. Lacnejšie modely sa dajú lokalizovať len v dosahu Bluetooth, Apple a Samsung však využívajú na prenos údajov aj zariadenia nachádzajúce sa v okolí. Samozrejme, Apple svoje modely a Samsung zas zariadenia Galaxy.

Po nainštalovaní aplikácie, spárovaní sa s príveskom a otestovaní jeho funkčnosti ostáva na vás posledné, premyslieť si, do ktorej batožiny vložíte lokalizátor. V predaji sú však aj multipacky s viacerými príveskami, vďaka čomu vás vyjde jeden kus lacnejšie.

Pozrite si

Aký je rozdiel medzi odolnosťou voči vode a vodotesnosťou?

Apple AirTag

Štýlový lokalizačný prívesok patrí medzi povinnú výbavu zrejme každého majiteľa zariadení tejto značky. Do hľadania stratených príveskov sa zapája aj bezdrôtová technológia UWB v podobe vlastného čipu U1, ktorý je zabudovaný do smartfónov od série iPhone 11. AirTag je i napriek otvárateľnej konštrukcii (batéria CR2032) a vstavanému reproduktoru odolný voči vode a prachu na úrovni certifikácie IP67.

Samsung Galaxy SmartTag+

Galaxy SmartTag+ obohacuje technológiu Bluetooth Low Energy už aj o technológiu UWB, ktorá okrem iného slúži aj na ešte presnejšiu lokalizáciu zariadení v interiéroch.

Smile Tiny

FIXED Smile Tiny Wallet je inteligentná peňaženka z pravej kože. Schováte do nej to najdôležitejšie: kreditnú kartu, doklady i pár bankoviek. Veľkou vychytávkou je, že je v nej zabudovaný Bluetooth lokátor Smile, vďaka ktorému bude vždy pekne pod vaším dohľadom. Peňaženka je kompatibilná od iOS 11.0 a Android 5.0.

Tile

Legendárna americká značka, ktorá sa špecializuje práve na lokalizačné gadgety. Aj keď mu obchody kazí Apple a Samsung, stále patrí medzi špičku. V ponuke má viacero modelov, od Sticker (nálepky), až po Pro verziu.

Zdroj | Tile

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.