Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako nám fungovalo príslušenstvo Logitech Designed for Mac?

Ako nám fungovalo príslušenstvo Logitech Designed for Mac?
Zdroj | Logitech
Richard Pliešovský
Ako nám fungovalo príslušenstvo Logitech Designed for Mac?
Zdroj | Logitech
Zdroj | Logitech

Hneď ako Logitech predstavil svoje nové myšky a klávesnice určené špeciálne pre Macy a ďalšie zariadenie od Apple, začal som poškuľovať po tejto výbave. Jednak, mám azda všetko od značky s nahryznutým jablkom a jednak mám rád Logitech.

Čo sa pánovi prisnilo, to sa mu splnilo. Jedného dopoludnia pristálo na mojom stole niekoľko krabičiek ukrývajúcich čerstvé novinky. Moja úloha bola jasná, vyskúšať príslušenstvo a zistiť, či sa ich oplatí kúpiť.

Konkrétne išlo dvojicu myšiek (MX Master 3S for Mac, Lift for Mac), klávesnicu (K380 for Mac) a tiež headset Zone Vibe 100. Ten, samozrejme, nie je určený výhradne len pre ekosystém od Apple, ale nezaškodí vyskúšať ho aj v tomto prostredí.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ako prvá prišla na rad klávesnica. Prvé dojmy? Je prekvapujúco ťažká, už na prvý dotyk veľmi kvalitný a príjemný materál. Poteší ma možnosť prepínania medzi tromi zariadeniami, i keď toto je skôr fynkcia, z ktorej budú vzrušení používatelia systémov Windows a Android. „My“ z Apple sme už ďalej a úplne nám stačí jedna myška, jedna klávesnica, aby sme mohli plynulo prechádzať z jedného prostredie do druhého, vďaka funkcii Kontinuita. Každopádne, poteší táto možnosť, okrem iného ja preto, že takto sa viete ľahko prepnúť a písať na svojom MacBooku, syn si môže požičať klávesnicu pri dlhšom texte na iPade a pod.

Pri pohľade na zadnú stranu klávesnice nastáva prvé sklamanie. Vkladajú sa tam obyčajné mikro-tužkové batérie (AAA), klávesnica teda nemá zabudovanú batériu, ktoré sa priebežne dobíja. Druhé sklamanie nastalo počas párovania. Ako prvý pán na holenie prišiel na rad iMac, s klávesnicou sa mi ho podarilo spárovať asi až na šiesty pokus.

Ako sa mi na K380 for Mac písalo? Jedným slovom fantasticky. Štandardne používam Apple Keyboard, ktorá je tiež výborná. V porovnaní s Logitech v nej klávesy hrkajú. Logitech je tiež presnejšia a citlivejšia. Milé sú aj okrúhle klávesy, pre prsty je to prirodzenejší tvar. Celkový dizajn a modrosivá farba sú veľmi šik a perfektne zapadnú k aktuálnemu dizajnovému jazyku Apple, či už ide o nové MacBooky, iMacy a, samozrejme, iPady. Osobne si myslím, že Logitech K380 for Mac je ideálny práve pre tablety od Apple.

Klávesnicu si môžete kúpiť si v troch farebných prevedeniach (Off-white, Blueberry a Rose) za 54,99 eur.

So spárovaním Master 3S for Mac nemal problém ani macOS (Ventura), ani iPad (iOS 16). Podobne ako na klávesnici, aj tu si môžete prepínať medzi tromi zariadeniami. V mojom prípade to bolo medzi iMacom, iPadom mini a iPadom Pro. Šikovná vec a pravdu povediac, po prvýkrát som si užil ovládanie tabletu pomocou myšky.

Samozrejme, to pravé orechové je využitie Master 3S for Mac s počítačom. Myš oceníte aj pri práci na veľkom monitore, ponúka rozlíšenie 8 000 DPI s presnosťou na jeden pixel. Elektromagnetické posúvanie vie byť veľmi rýchle, keď sa potrebujete posunúť o kus ďalej, zvládne až tisíc riadkov za sekundu.

Ďalšia vlastnosť, ktorú som na MX Master 3S miloval, bola jej tichá prevádzka. Počas večerných naháňačiek za uzávierkami som nerušil manželku klikaním na klasickú muš. Podčiarkujem, že aj keď je mimoriadne tichá, počujete (cítite) každý jej kliknutie, takže máte pod kontrolou svoju prácu.

No a úplnou lahôdkou je Logi Options+, možnosť naprogramovania tlačidiel. Prakticky pre každú aplikáciu si môžete nadefinovať ovládanie, takže s bežným softvérom sa vám bude pracovať oveľa pohodlnejšie a rýchlejšie. Skúšal som to s klasikou: World, Excel, Adobe Photoshop, Safari a Google Chrome.

Logitech MX Master 3S for Mac je k dispozícii v bledošedom a Space Gray prevedení, cena je 129,99 eur.

Svoje čaro má aj ďalšia myš, vertikálna ergonomická Lift for Mac. Ponúka optimálny uhol zdvihu 57°, ktorý umiestni vaše zápästie do polohy, ktorá sa často označuje ako „prirodzená poloha podania ruky“. Takto počas dňa vyvíjate menší tlak na zápästie a vaša ruka a horná časť tela sa dostanú do prirodzenejšej polohy.

Obsah pokračuje pod reklamou

Spárovanie so všetkými Apple zariadeniami prebehlo absolútne bezproblémovo, aj tu nájdete na spodnej časti tlačidlo na prepínanie medzi tromi zariadeniami.

Lift for Mac je naozaj vydarené zariadenie, vôbec sa nečudujem, že ide o predajný hit značky. Myš si môžete kúpiť za prijateľných 79,99 eur.

Zone Vibe 100 sú slúchadlá určené na prácu (video konferencie) i relax (hranie hier, pozeranie filmov), ale i na počúvanie hudby. Sú kompatibilné so všetkými bežnými platformami, počas testovanie som využil najmä Zoom a Google Meet.

Základné funkcie si viete ovládať tlačidlami umiestnenými na oboch mušliach, to znamená prehrávanie a pozastavenie, prijatie a ukončenie hovoru, regulácia hlasitosti a párovanie. Ani v prípade tohto zariadenia som nezaznamenal žiaden problém s párovaním. Pripájal som sa na iMac, MacBook, iPad, iPhone, vyskúšal som aj Samsung Galaxy Z Flip 3.

Slúchadlá sú na dotyk z kvalitného materiálu, pôsobia prémiovo. Na ušiach sedia príjemne, netlačia a vďaka nízkej hmotnosti ich môžete mať nasadené naozaj dlho, počas 2-hodinového filmu som si ani neuvedomil, že ich mám nasadené. Mikrofón potláča hluk a je vyklopiteľný, takže keď ho nepotrebujete zbytočne nezavadzia. Na jedno nabitie môžete rátať s 18 až 20 hodinami prevádzky. Milým a veľmi praktickým bonusom je látkový obal na headset. Počas prenášania príde vhod.

Zone Vibe 100 sú na výber v troch farbách (Off-white, Graphite a Rose), cena headsetu je 119 eur.