Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako nájsť najkrajšiu pláž na dovolenke? Kľúčom je tento šikovný web

Ako nájsť najkrajšiu pláž na dovolenke? Kľúčom je tento šikovný web
Stanislav Vinc
Ako nájsť najkrajšiu pláž na dovolenke? Kľúčom je tento šikovný web

Či už sa chystáte na akčnejšiu dovolenku, alebo sa iba skrátka nechcete obmedzovať iba na hotelovú pláž, prieskum okolia vašej cieľovej destinácie stojí za to. Aj vďaka tomuto šikovnému webu môžete vo vami vybranej dovolenkovej destinácii objaviť nádherné pláže, o ktorých sa možno inde nedočítate.

Hľadáte pláž s čo najčistejšou vodou? Najdlhšou plytčinou či naopak najlepšími podmienkami na potápanie, prípadne vám záleží na tom, či sú na danej pláži bufety a plavčíci? Desiatky minút hľadania, čítania hodnotení a internetových fór môžete vymeniť za návštevu správneho webu, ktorý vám rýchlo poradí.

Webová stránka Beach Nearby aktuálne obsahuje zhruba 25-tisíc pláží vo viac ako 11-tisícoch miest po celom svete. Do vyhľadávacieho poľa stačí zadať cieľovú destináciu a stránka vám ponúkne hneď niekoľko pláží aj s ich fotografiami, popisom, hodnotením a praktickými informáciami.

Beach Nearby je stránka tvorená jej návštevníkmi, ktorí do nej môžu prispievať vlastnými fotografiami, hodnotením, ale aj aktuálnymi informáciami od toho, či je daná pláž spoplatnená, ako sa na nej dohovoríte, aká je čistá na brehu i vo vode alebo aj to, či je bezpečná, dobre pokrytá signálom a vhodná pre deti.

Pozrite si

7 elektrických kolobežiek na leto 2022 s najvyšším dojazdom

Ponúkanými plážami v každej lokalite sa hravo prelúskate za pár minút a ešte pred odchodom na dovolenku budete presne vedieť, akú teplotu by mala mať v čase vášho príchodu voda v mori, ako sa na ňu dostanete a či si pred cestou na ňu máte so sebou zbaliť aj nejaké jedlo, alebo sa dobre najete aj priamo na nej. Každá pláž má 122 takýchto atribútov, ktoré jej môžu používatelia pripísať.

Stránka Beach Nearby je pomerne nová – podľa našich zistení vznikla nanajvýš pred niekoľkými mesiacmi a tak je celkom možné, že pri špecifických lokalitách ešte narazíte na nedostatok dát či celkom chýbajúce pláže, aj celé mestá. Pri niekoľkotýždňovom pozorovaní tohto webu však na druhú stranu musíme povedať, že sa jej databáza neuveriteľne rýchlo rozrastá, takže postupom času bude už len a len užitočnejšia, pod čo sa môžete napokon bez akejkoľvek registrácie podpísať aj vy.