Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako na Disney+? Všetko, čo potrebujete vedieť od začiatku až do konca

Ako na Disney+? Všetko, čo potrebujete vedieť od začiatku až do konca
Zdroj | Mika Baumeister
Tomáš Šmidák
Ako na Disney+? Všetko, čo potrebujete vedieť od začiatku až do konca
Zdroj | Mika Baumeister
Zdroj | Mika Baumeister

Disney+ je streamovacia služba, ktorú si do dnešného dňa obľúbili milióny ľudí po celom svete. Dnes oficiálne prichádza aj k nám na Slovensko, s početnou ponukou filmov a seriálov. Okrem produkcie od Disney sa môžete tešiť aj na tituly od Pixaru, Marvel Studios či National Geographic. Dnes si ukážeme ako si môžete aktivovať predplatné, ako sa v službe orientovať a na čo všetko sa môžete tešiť.

Ponuka streamovacích služieb na Slovensku je dnes už pomerne pestrá. Na výber sú americkí giganti ako Netflix, nedávno spustený HBO MAX, Amazon Prime Video či Apple TV ale aj slovenské alternatívy ako VOYO alebo MALL TV. Disney+ uzatvára pomyselný kruh a dopĺňa portfólio svojich konkurentov o niekoľko nových filmov, rozprávok a seriálov. Na trh tak prichádza ďalší hráč, ktorý vie zamiešať karty. Poďme sa pozrieť na to, ako veľmi.

Zdroj | The Walt Disney Company

Koľko stojí Disney+?

Podobne ako HBO MAX prišlo Disney+ s výhodnou uvádzacou ponukou. Pokiaľ ste si aktivovali predplatné do 26. júna 2022 zaplatili ste za ročné predplatné 63,90 €, čo je pri bežnej sadzbe predplatného suma, ktorú by ste zaplatili za 8 mesiacov. Dostali ste teda v podstate 4 mesiace zadarmo. Ak ste túto uvádzaciu akciu nestihli, suma, ktorá vám bude odchádzať z účtu je 7,99 €.

To je v porovnaní s konkurenciou mierne vyššia suma. Napriklad mesačné predplatné na HBO MAX stojí 6,99 € (pri uvádzacej ponuke 4,66) a Amazon Prime Video 5,99 €. Základné predplatné Netflixu je za rovnakých 7,99 € no váš obsah môžete pozerať maximálne v zastaralom 480p rozlíšením a prihlásení môžete byť len na jednom zariadení. Ak chcete Full HD streamovanie a viac pripojených zariadení (čo určite chcete) bude vás to stáť 9,99 €.

Ak sa na to však pozrieme z druhej strany, za tento jednorázový poplatok, ktorý približne v cene jedného lístku do kina, si môžete užívať nekonečné hodiny zábavy. Mohli by sme tiež začať porovnávať veľkosť ponúk a vypočítavať pomer cena/výkon ale na to tu nie sme. Na konci dňa pôjde predsa len o vašu preferenciu a o to, čo vy radi pozeráte.

Pozrite si

Čo je to funkcia GroupWatch na Disney+ a ako pozvať svojich priateľov?

V čom je Disney+ výnimočný?

Ako už z názvu vypovedá službu Disney+ vlastní americká spoločnosť Disney. Na platforme teda nájdeme predovšetkým obsah pre rodiny s deťmi. Ak by ste namietali, že podobné tituly sú aj na iných platformách, musíme vás mierne poopraviť. S príchodom tejto služby boli totiž z HBO MAX odobraté všetky filmy z produkcie Disney, Pixar a tiež 20th Century Fox. Disney+ teda prichádza s ponukou, ktorú nenájdete nikde inde.

Dokopy ide o viac ako 1 530 rôznych titulov, vrátane ságy Star Wars, filmov zo štúdia Marvel, klasických rozprávok ako Popoluška či Malá morská víla a dokumentov od National Geographic. Nechýbajú ani Simpsonovci či najnovšie počiny ako Cruella či Encanto: Čarovný svet. Všetky toto si budete môcť užívať až v 4K UHD kvalite s podporou Dolby Vision a Dolby Atmos.

Disney+ umožňuje sledovať obsah až na štyroch obrazovkách súčasne a neobmedzené sťahovanie na desiatich zariadeniach a siedmich rozličných profiloch. K dispozícií je tiež virtuálne premietanie Groupwatch, kde môžete naraz sledovať až so šiestimi priateľmi.

Ako aktivovať Disney+?

Aktivácia služby a jej využívanie je možná od dnes 14. júna 2022. Ak ste už niekedy využili platformy ako HBO MAX alebo Netflix, budete sa cítiť ako doma. Po príchode na stránku kliknete na tlačidlo „ZAREGISTRUJ SA TERAZ“.

To vás automaticky presmeruje na prvú obrazovku, kde zadáte váš e-mail. Po vyplnení odsúhlasíte, že súhlasíte so všeobecnými podmienkami predplatného, bez toho sa ďalej nedostanete. Následne si nastavíte heslo, ktorým sa budete do vášho účtu prihlasovať.

Posledným krokom, je vyplnenie platobných údajov resp. voľba platobnej metódy.

Pozrite si

Toto je programová ponuka Disney+ pre Slovensko. Sú v nej aj vaši obľúbenci?

Profily

Disney+ vám umožňuje mať naraz vytvorených až sedem profilov. Ich tvorba je rýchla a jednoduchá. Zvolíte si možnosť vytvoriť profil a následne si môžete alebo nemusíte zvoliť profilovú fotku. Tých je na výber niekoľko a ide o postavičky zo seriálov a filmov od Disney.

Následne mu dáte názov a určíte či ide o detský profil alebo nie. V prípade, že bude táto možnosť zvolená, budú na hlavnej stránke zobrazované seriály a filmy určené pre deti do 14 rokov. Ďalšia stránka sa pýta, či chcete prístup k celému katalógu služby alebo nie.

Ak zvolíte možnosť nie, bude sa vám zobrazovať obsah vekovo obmedzený na 14+. V prípade, že chcete mať odomknuté úplne všetko, budú sa vám zobrazovať aj tituly s prístupnosťou od 18 rokov. Túto možnosť tiež musíte potvrdiť heslom od vášho účtu. K dispozícií je tiež zabezpečenie prostredníctvom 4-miestneho PIN kódu, nie je to však povinné.

Kde je možné sledovať Disney+?

Ako som už vyššie spomínal Disney+ je možné sledovať až na štyroch obrazovkách súčasne a ponúka neobmedzené sťahovanie na desiatich zariadeniach a siedmich rozličných profiloch. Váš obľúbený obsah teda môžete sledovať cez Android TV, Apple TV, Amazon Fire TV či cez Chromecast. Službu tiež nájdete v televízoroch značky Samsung, LG, Hisense a Panasonic.

Samozrejmosťou je aj podpora sledovania na vašom laptope či desktope, kde sú podporované operačné systémy ChromeOS, macOS a Windows. V prípade, že radi sledujete filmy na cestách, budete si môcť stiahnuť aplikáciu Disney+  na telefóny so systémom Android a iOS či tablety Amazon Fire.

Radovať sa môžu aj majitelia konzol PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series S či Series X. Jednoducho povedané, keby ste dokázali napojiť kalkulačku na internet, pravdepodobne by ste mohli Disney+ sledovať aj na nej.

Nastavenia

V záložke nastavení toho veľa nenájdete. Jediné čo si viete nastaviť je ako veľmi bude Disney+ využívať vaše dáta. Na výber sú možnosti automaticky, kedy máte povolenú najvyššiu kvality 4K UHD, obmedzené, kedy bude váš obsah v maximálne HD kvalite a šetrenie dát, kedy sa rozlíšenie zastaví na hranici 480p.

Hlbšie nastavenia nájdete na profilovej obrazovke v záložke upraviť profily. Konkrétne či chcete aby sa vám po dopozeraní epizódy automaticky zapla ďalšia, či chcete zapnúť možnosť prehrávania videa na pozadí, v akom jazyku chcete platformu používať alebo či chcete povoliť skupinové pozeranie GroupWatch.

Pozrite si

Z ponuky HBO Max odchádza 10 obľúbených Disney filmov

Ako používať Disney+?

Povedzme, že máte všetko nastavené, zaplatené a vyplnené a chcete ísť konečne pozerať. Disney+ nemá na domovskej obrazovke menu v štýle rolety a preto máte všetko hlavné na hornej lište.  Na domovskej obrazovke sa vám zobrazujú základné odporúčania.

Ak však máte záujem o tvorbu čisto len z dielne Pixaru, Disney či Star Wars, sú k dispozícii rýchle prekliky cez tlačidlá. Tie vás po prejdení kurzorom odmenia aj peknou animáciou.

Samozrejmosťou, je možnosť vyhľadať si akýkoľvek titul chcete pomocou funkcie „Hľadať. Na vrchnej strane tiež nájdete odkazy na seriály, filmy či Disney Originals.

Ak vás niečo konkrétne zaujalo a chcete si to nechať na potom, viete si to na dva kliky pridať do zoznamu. K tomu sa taktiež dostanete cez hornú lištu. Posledným prvkom je voľba profilov, ktoré si môžete v pravom hornom roku meniť podľa potreby.

Po výbere konkrétneho titulu sú vám zobrazené základné informácie ako počet sérií, rok vydania, odporúčaný vek, dostupnosť titulkov, žáner a krátky popis. Vedľa funkcie prehrať tiež nájdete rýchly prístup k tlačidlu GroupWatch.

Cez ňu si viete pridať ďalších až šiestich priateľov a pozerať spoločne. Počas prehrávania si môžete kedykoľvek zmeniť hlas aj titulky bez toho, aby sa prehrávanie pozastavilo, čo ukazuje, že je platforma výborne optimalizovaná.

Hneď pod grafikou potom nájdete aj záložku navrhované, kde sa vám zobrazuje tituly, ktoré by sa vám mohli páčiť na základe toho, čo práve pozeráte. V záložke podrobnosti potom nájdeme dĺžku filmu/epizódy, informácie o produkcii a tvorcoch a tiež dlhší popis.

Ako zrušiť predplatné na Disney+?

Ak po istom čase zistíte, že táto stremovacia služba nie je pre vás, máte možnosť sa z nej kedykoľvek odhlásiť. Čo musíte spraviť, je ísť na vašu profilovú ikonu a zvoliť možnosť účet. Tam následne kliknete na zrušiť predplatné. Po vyplnení krátkeho dotazníka budete môcť akciu dokončiť.

Disney+ teda prichádza s užívateľsky príjemným dizajnom, veľkou ponukou a tiež zaujímavými funkciami. Jediné, čo by vás mohlo odradiť je vyššie predplatné oproti konkurencií. Aj to je však vykompenzované novou akciou. Ak si totiž predplatíte Disney+ na rok, bude vás to stáť 79,99 € čiže dostanete dva mesiace zadarmo. Pokiaľ si teda plánujete aktivovať službu Disney+ urobte tak rovno teraz a ušetrite.

TECHBOX.sk môže za poskytnutie služby v článku získať províziu formou affiliate.