Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako môžete komunikovať s priateľmi na Ukrajine?

Ako môžete komunikovať s priateľmi na Ukrajine?
Zdroj | Pixabay
Richard Pliešovský
Ako môžete komunikovať s priateľmi na Ukrajine?
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Dianie na Ukrajine nie je ľahostajné nikomu. Mnohí z nás tam však majú rodiny, priateľov, kolegov, či známych. Obrázky zničenej infraštruktúry vyvolávajú obavy o ich zdravie a holé životy. Zistili sme, ako sa dá s nimi v tomto čase skontaktovať.

Slovenskí operátori zareagovali na vzniknutú situáciu veľmi rýchlo. Pozrite sa, čo aktuálne ponúkajú svojim zákazníkom.

4ka

Operátor myslí na svojich zákazníkov aj v čase krízy a už od zajtra (až do odvolania) znižuje cenu volaní a SMS zo Slovenska na Ukrajinu na polovicu. Cena volaní a SMS do tejto krajiny, ktorá nepatrí do Európskej únie, tak vyjde po novom na 24 centov za minútu volania a 10 centov za jednu SMS.

„Od vypuknutia vojnového konfliktu na Ukrajine sme zaznamenali niekoľkonásobné zvýšenie počtu hovorov smerujúcich na Ukrajinu. Je zrejmé, že v zložitej situácii sa ocitli aj rodiny našich zákazníkov. Aj preto sme sa rozhodli zareagovať a aj týmto spôsobom vyjadriť našu podporu a solidaritu občanom Ukrajiny,“ povedal Roland Kyška, riaditeľ marketingu a komunikácie 4ky.

O2

Aj O2 zvýhodňuje využívanie mobilných služieb pri medzinárodných volaniach a roamingu. Už od dneška dočasne do konca marca zaradí Ukrajinu medzi krajiny európskej zóny. Pre zákazníkov O2 to znamená, že do sietí ukrajinských operátorov budú telefonovať a posielať správy za ceny ako na Slovensku. Táto zmena sa dotkne aj zákazníkov O2, ktorí sa práve nachádzajú na území Ukrajiny a využívajú roaming od O2. Volania, posielanie správ, ako aj využívanie dát bude pre nich rovnaké, ako keby sa nachádzali na území krajín EÚ, teda za domáce slovenské ceny pri uplatnení pravidiel EÚ roamingu. Rovnaký princíp bude platiť aj pre zákazníkov Tesco mobile a digitálneho operátora Radosť.

O2 chce takto pomôcť ľuďom spojiť sa so svojimi blízkymi a známymi bez obáv zo zvýšených telekomunikačných nákladov.

O2 sa tiež zapojí aj do zbierky humanitárnej organizácie MAGNA pod názvom Liečime na Ukrajine, a to formou bezplatnej distribúcie SMS správ s výzvou k pomoci. O2 tiež pomáha formou individuálnej pomoci a v tomto momente zvažuje i ďalšie možnosti zamerané na pomoc ľuďom, ktorých sa konflikt bezprostredne týka.

Orange

Orange pripravil špeciálnu Prima kartu pre ľudí prichádzajúcich z Ukrajiny. Dá sa získať v Orange Vane (mobilná predajňa na kolesách), ktorý sa bude od dnešného dňa nachádzať v pohraničnom území v blízkosti Ukrajiny a bude k dispozícií 24 hodín denne. Predplatenka obsahuje 2-eurový kredit na volania, SMS/MMS a základný balík dát 10 GB. Dáta 10 GB platia 30 dní od aktivácie karty. Viac info nájdete na Facebooku a webstránke.

Orange tiež na dva týždne poskytne bezplatne roamingové hovory, SMS aj dáta na Ukrajine, ako aj medzinárodné hovory zo Slovenska na Ukrajinu. Pre zákazníkov to teda znamená hovory z SK na UE (medzinárodné), prichádzajúce aj odchádzajúce hovory v roamingu na Ukrajine, SMS zaslané z UA do celého sveta (roamingové SMS).

Orange zriadil transparentnú mobilnú zbierku, jej výťažok putuje organizácii Človek v ohrození. Zaslaním ľubovoľnej SMS na krátke číslo 808 môžu zákazníci Orangeu prispieť sumou 1 euro. Organizácia Človek v ohrození ich použije na zmiernenie negatívnych dôsledkov krízy na Ukrajine a pomoc jej obetiam a utečencom.

Operátor verí, že aj týmto spôsobom spolu dokážeme prispievať k pomoci ľuďom v ich neľahkej životnej situácii. O zbierke bude Orange informovať prostredníctvom SMS správ a ďalších komunikačných kanálov.

Situácia na Ukrajine nám nie je ľahostajná a plánujeme viaceré formy pomoci, o ktorých budeme včas informovať.

Alexandra Piskunova, Orange

Orange urýchlene pracuje aj na rýchlych zmenách v oblasti sadzieb za medzinárodné hovory a roamnig na Ukrajine, Úpravy cenníka budeme poznať zrejme ešte dnes.

Telekom

Telekom od zajtra umožní svojim zákazníkom zdarma volať a posielať SMS správy z Ukrajiny a na Ukrajinu. Na Facebookovej stránke uvádza: „Odchádzajúce medzinárodné hovory a SMS zo Slovenska na Ukrajinu sú od zajtra, 25. 2. 2022 (vrátane) bezplatné.“

Telekom ďalej poskytne svojim zákazníkom nachádzajúcim sa v roamingu na Ukrajine bezplatné roamingové prichádzajúce aj odchádzajúce hovory a SMS do všetkých krajín sveta. Platiť to začne od zajtrajšia, 25. 2. 2022.

Zdroj | Facebook

Pripomíname, že vzhľadom na komplikovanú situáciu, môžu byť niektoré služby na Ukrajine nedostupné. Operátori pripravujú ďalšiu podporu, aby ste so svojimi blízkymi mohli byť v kontakte aj vtedy, keď to najviac potrebujú.