Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako mení koronavírus vaše spotrebiteľské správanie?

Ako mení koronavírus vaše spotrebiteľské správanie?
Zdroj | Pixabay
Richard Pliešovský
Ako mení koronavírus vaše spotrebiteľské správanie?
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Zamysleli ste sa nad tým, ako sa zmenilo vaše spotrebiteľské správanie odkedy ste sa stiahli do svojich domovov? Epidémia nového koronavírusu zasahuje nielen zdravotnícku oblasť, mení aj nákupné správanie spotrebiteľov.

Množstvo voľného času, prístup na internet a zavreté kamenné predajne. Modelová situácia, o ktorej určite snívavali tisícky analytikov (a zrejme aj psychológov) sa doslova z hodiny na hodinu stala realitou pre milióny ľudí.

Zdroj | Electrolux

Známy porovnávač cien pricemania.sk priniesol zaujímavý prehľad o dopyte po jednotlivých produktových kategóriách. Porovnával sa marec 2020 s marcom 2019 (presne 1. 3. až 29. 3.).

Viete aká kategória absolútne vyletela na prvé miesto vo vyhľadávaní? Nebudeme vás napínať. Dezinfekcia si získala neuveriteľný nárast popularity o 46 500 %!

Druhú priečku obsadila ochrana dýchacích ciest, tam bol zaznamenaný nárast o 19 566 %, o teplomery ste sa zaujímali vo zvýšenej miere o 18 325 %.

Pozrite si

8 tipov ako vyhľadávať v Google rýchlo a jednoducho

Na ďalších miestach nájdeme šijacie stroje (10 763 %), mydlá a prípravky do kúpeľa (7 209 %), pomerne prekvapivo webkamery (3 936 %), (neprekvapivo) domáce pekárne chleba (3 585 %), masážne prípravky (2 941 %) či vitamíny a minerály (393,37 %).

Väčší záujem bol aj o „tradičné“ komodity. Slúchadlá (nárast o 106 %), multifunkčné zariadenia (56,93 %), LCD monitory (44,04 %), smarthodinky (34,16 %), mobilné telefóny (22,50 %).

Zdroj | Pixabay

Ak sa pozrieme na poklesy záujmu spotrebiteľov, zistíme, že záujem o letné pneumatiky poklesol o 57,18 %, športtestery (pokles 39,85 %), tablety (- 11,02 %) a notebooky (- 6,59 %).

Portál zaznamenal medziročné zvýšenie návštevnosti zhruba o 30 %, za posledné dva týždne však návštevnosť dosahovala až 100-percentný nárast. Pravdepodobne ide o priamu reakciu na sprísnený režim karantény a zatvorenie drvivej väčšiny kamenných obchodov. Takáto návštevnosť portálu je porovnateľná s predvianočnou sezónou. Zrejme by sme však tento rok Vianoce vymenili za zdravie a možnosť žiť bez rizika nákazy.

Ktoré produkty ste na internete vyhľadávali vy?