Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako Lenovo prevalcovalo iPad, alebo prečo je väčší lepší

Ako Lenovo prevalcovalo iPad, alebo prečo je väčší lepší
Zdroj | Lenovo
Richard Pliešovský
Ako Lenovo prevalcovalo iPad, alebo prečo je väčší lepší
Zdroj | Lenovo
Zdroj | Lenovo

Tablety od Apple, známe pod označením iPady sú známe svojou kvalitou, ale aj vyššou cenou. Okrem iných konkurentov to máme Lenovo, ktoré už viackrát dokázalo aj v tomto segmente prekvapiť. Nie je tomu inak ani teraz.

Výrobca na CES 2023 predstavil model Tab Extreme a musíme potvrdiť, že jeho názov sedí ako… však o tom šerbli to poznáte. Lenovo Tab Extreme má totiž 14,5-palcový OLED displej!

Ide tak nielen o konkurenta 12,9″ iPadu Pro, ale aj Samsungu Galaxy Tab S8 Ultra. OLED panel ponúka rozlíšenie 3 000 x 1 876 px, podporuje Dolby Vision, HDR10+ a má 120 Hz obnovovaciu frekvenciu. Súčasťou balenia je aj stylus Lenovo Precision Pen 3. Jas displeja je však len priemerných 400 nitov.

Obsah pokračuje pod reklamou

O výkon sa stará procesor MediaTek Dimensity 9000, čo znamená, že sa vyrovná Snapdragonom 8 Gen 1. Procesor je spárovaný s 12 GB LPDDR5X RAM a 256 GB internou pamäťou. Nechýba ani slot na microSD kartu. Predná kamera má 13 Mpx s RGB snímačom a odomykaním tvárou. Vzadu sa nachádza dvojitý fotoaparát, hlavný snímač má 13 Mpx, sekundárny 5 Mpx. Pre potreby tabletu sú to postačujúce parametre.

Zariadenie sa dobíja cez USB-C port. 12 300 mAh batéria ponúka zhruba 12 hodín prehrávania videa, podporuje 67 W rýchlonabíjanie. Bezdrôtovú konektivitu zastupuje Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.3. Špecialitkou tabletu je jeho druhý USB-C port. Prvý port sa dá použiť na odosielanie videa na ďalší displej, druhý je schopný prijímať video a tak môžete tablet používať ako externý monitor pre notebooky, konzoly a ďalšie zariadenia s HDMI. K dispozícii je tiež nastavenie ôsmich reproduktorov poháňané JBL s podporou Dolby Atmos.

Aplikácia Freestyle vám umožní zrkadliť, resp. rozšíriť pracovnú plochu počítača so systémom Windows podobne ako Apple Sidecar v macOC.

Pozrite si

Lenovo Yoga Book 9i kombinuje dva OLED displeje s externou klávesnicou

Ďalšou zaujímavosťou je, že tablet prichádza už s predinštalovnaým Androidom 13, Lenovo sľubuje, že sa môžete spoľahnúť na dlhšie aktualizácie, ako zvyčajne – získate totiž tri veľké aktualizácie Androidu a štyri roky bezpečnostných upgradov.

Hmotnosť tabletu je 740 g, resp. 1 500 g s klávesnicou. Zariadenie je pomerne tenké, má 5,85 mm pri šírke 327,8 mm a výške 210,8 mm.

Zdroj | Lenovo

Novinka sa má začať predávať v priebehu tohto roku. Cena pre náš trh by mala byť 1 299 eur. K dispozícii bude aj klávesnica Extreme Keyboard, nie nepodobná Apple Magic Keyboard. Dátum uvedenia na náš trh bude spresnený neskôr.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.