Reklama

Ako jednoducho konvertovať hudbu v macOS?

Richard Pliešovský
88 %

Každý fanúšik hudby potrebuje aspoň z času na čas skonvertovať hudbu z jedného formátu na druhý. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme, aká aplikácia je na tento účel ako stvorená.

Mám stovky CD-čiek, ktoré som postupom času ripol do digitálnej formy. Ako správny priaznivec verného zvuku, skonvertoval som ich nielen do klasického formátu MP3, ale aj bezstratového FLAC.

MP3 sú bezproblémové všade a preto mám svoju digitálnu zbierku rozdelenú v dvoch adresároch: MP3 a FLAC. Každú platňu mám v oboch formátoch. Na nejakú party, či počúvanie v automobile bohato stačí MP3.

Ak si však chce človek naozaj užiť kvalitnú hudbu, MP3 mu nedá potrebné detaily a dynamiku. Tu prichádza na scénu FLAC, ktorý vracia hudbe dušu, pretože je v rozlíšení, ako mal originálny zvukový nosič. Jeho nevýhodou je, že je zaberá niekoľkonásobne viac miesta, ako MP3.

Pokrok však ide stále dopredu a tak sa čoraz viac prediera do popredia formát AAC (M4A). Často tak potrebujem skonvertovať pesničky z FLAC do AAC, do môjho tretieho adresára s hudbou. Na to mi slúži šikovná aplikácia MediaHuman Audio Converter.

MediaHuman Audio Converter je jednoduchá free aplikácia. Splní presne to, čo od nej človek očakáva. Jej dizajn je skutočne minimalistický, vďaka čomu je s ňou práca jednoduchá. Jej nesporným plusom je, že rozozná azda každý audio a video formát. Ja som narátal päťdesiatjeden rôznych vstupných formátov.

Vpravo hore je tlačidlo +, ktoré slúži na pridanie súboru s hudbou. Vedľa je tlačidlo, pomocou ktorého si vyberieme rovno celý adresár – napríklad platňu s interpretom. Namiesto týchto dvoch tlačidiel môžeme technikou drag & drop (ťahaj a pusť) ľahko presunúť súbory určené na prekonvertovanie.

Ďalšie tlačidlo so symbolom metly slúži na vymazanie zoznamu a tlačidlo je na odstránenie súboru/súborov zo zoznamu.

Najväčšie tlačidlo slúži (na obrázku je označené ako AAC(M4A) podľa aktuálne zvoleného nastavenia) na výber výstupného formátu. Je ich naozaj veľa – všetky bežné i menej bežné formáty (AAC, AIFF, OGG, FLAC, MP3, WMA a tak ďalej).

Posledným tlačidlom spustíme samotné konvertovanie. Po jeho skončení sa objaví na pravej strane každej skonvertovanej položky lupa – cez ktorú sa ľahko dostanete do adresára, kde nám aplikácia uložila výsledok konverzie.

Pozrite si

TIDAL – prvý audio streaming v FLAC formáte je už aj na Slovensku!

Vynikajúcim bonusom MediaHuman Audio Convertera je, že dokáže extrahovať zvukovú stopu z videa. Určite každý aspoň raz potreboval dostať z YouTube namiesto videa len audiostopu.

Čo poviete na túto aplikáciu? Nájdete pre ňu využitie aj vy?

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.