Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako funguje aplikácia Škoda Connect pri novej Octavii RS?

Ako funguje aplikácia Škoda Connect pri novej Octavii RS?
Michal Spiegel
Ako funguje aplikácia Škoda Connect pri novej Octavii RS?

Viaceré značky áut ponúkajú možnosť ovládania cez smartfón aplikáciu. My sme podrobnejšie vyskúšali appku pri novej Škoda Octavia RS a tu sú naše dojmy.

Aj keď mnohých pri pohľade na novú Škoda Octavia RS zaujme skôr výkon motora či maximálna rýchlosť, my v TECHBOX.sk sa zameriavame skôr na technologické aspekty vozidiel. A preto sme sa okrem 2,0 TSI 180 kW motora venovali aj konkrétnej funkcii v podobe aplikácie.

Nie je to prvýkrát, čo spomíname výborný infotainment pri nových vozidlách Škoda. Aj tu sme si ho užili a platí to ako pri detailných nastaveniach, tak pri hlasovej asistentke Laure, bezpečnostných senzoroch a taktiež prepojení so smartfónom. Škoda Octavia podporuje bezdrôtový Apple CarPlay a poskytuje plnohodnotnú podporu pre aplikáciu Škoda Connect.

Bezpečná autorizácia

Na plnohodnotné využívanie aplikácie je na začiatok potrebná autorizácia vodiča. Tú aktivujete priamo vo vozidle a nutnosťou je mať pri sebe oba kľúče od vozidla. Nestane sa tak, že k aplikácii sa pripojí niekto iba na základe VIN čísla.

Po autorizácii vás v prehľadnej aplikácii privíta rozhranie s bohatou ponukou možností, na čo viete aplikáciu využívať. Okrem využívania cez aplikáciu, môžete službu používať aj priamo cez webové rozhranie na PC.

Priamo v aplikácii Škoda Connect si navyše viete stiahnuť aj dodatočné služby ako sú napríklad Správy, Počasie, Čerpacie stanice a ďalšie, ktoré postupne pribúdajú a ktoré zlepšujú vás zážitok z jazdy.

Pozrite si

Ako funguje Laura v novej Škoda Octavia RS a čo všetko sa jej môžete opýtať?

Vzdialený prístup

Okrem bežných funkcií, ktorými disponuje každá druhá automobilová aplikácia, ponúka Škoda Connect výborné funkcie vzdialeného prístupu, ktoré sú hlavným lákadlom. Patrí sem napríklad zamykanie a odomykanie vozidla na diaľku, ktorým väčšinou disponujú iba prémiové vozidlá.

Viete sa tak na diaľku uistiť, že ste si auto zamkli, prípadne ak v ňom máte niečo, čo chcete odovzdať vášmu známemu, nemusíte vyjsť ani z domu a jednoducho na diaľku auto odomknúť.

Samostatnou kapitolou je nezávislé kúrenie, ktoré vás poteší ako v studené rána, tak v dni, kedy teploty dosahujú vyšších stupňov. Jednoducho si cez appku nastavíte predhrievanie na konkrétny stupeň a môžete tak dať zbohom chladnému autu. Výhodou tiež je, že okrem klimatizácie si viete spustiť aj vetranie na diaľku, čo sa hodí, keď máte Škodu zaparkovanú na priamom slnku.

Pozrite si

Škoda KUSHAQ ide zabojovať o obrovský indický trh

Bezpečnosť

Cez aplikáciu Škoda Connect si tiež viete sledovať alarm, ktorý vás v prípade manipulácie bude informovať. Taktiež vás vozidlo upozorní, pokiaľ zmení svoju aktuálnu oblasť. Viete si tiež nastaviť zoznam tzv. zakázaných oblastí, pri ktorých prekročení vás bude aplikácia informovať. Táto funkcia sa dá napríklad nastaviť pri služobných vozidlách napríklad iba na hranice mesta.

Pri prekročení maximálnej alebo nastavenej rýchlosti vás aplikácia taktiež bude informovať. Samozrejmosťou je aktívne sledovanie polohy, ktoré sa okrem bezpečnostných dôvodov hodí aj v prípade, keď svoje auto neviete nájsť v podzemnom parkovisku. V dosahu 500 metrov od vozidla tiež funguje funkcia húkanie a blikanie, ktoré vás takýmto spôsobom nasmeruje k vášmu autu.

Škoda Octavia RS ukazuje, že prepojenie s aplikáciou funguje výborne a výsledkom je skvelý pomocník, ktorý vám pomôže si nastaviť jednotlivé funkcie vozidla z pohodlia domova. Zároveň ide o užitočnú appku z hľadiska bezpečnosti.

Pokiaľ vás zaujíma, ako funguje v Škode Octavia RS hlasová asistentka Laura, nezabudnite si prečítať náš predchádzajúci článok na túto tému.