Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako bude vyzerať infotainment systém v chystanom Apple Car?

Ako bude vyzerať infotainment systém v chystanom Apple Car?
Zdroj | Apple
Tomáš Šmidák
Ako bude vyzerať infotainment systém v chystanom Apple Car?
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple CarPlay dostane zásadné vylepšenie. Okrem nového dizajnu bude dostupné aj zobrazenie na viacerých obrazovkách, vrátane digitálynch budíkov.

Apple Carplay je infotainment systém do auta od Apple, ktorý aktuálne podporuje viac ako 98 % vozidiel na našich cestách. Vďaka nemu si viete na centrálnom displeji v aute premietať mapy, púšťať hudbu cez spotify či odpovedať na správy. Nová aktualizácia však posúva hranice tohto systému do úplne iných sfér.

Zdroj | Apple

Na tohtoročnej konferencií WWDC 2022, predstavil Apple úplne novú generáciu Apple CarPlay. Už sa totiž nebude premietať len na centrálnom displeji, no viete si ho zobraziť aj na digitálnom prístrojovom paneli priamo pred vami.

Pozrite si

Apple to má definitívne spočítané, kvôli EÚ bude musieť zmeniť port na iPhone

Systém bude spolupracovať so senzormi vo vozidle, vďaka čomu vám bude podávať presné informácie o rýchlosti, otáčkach, dojazde, spotrebe a pod. Dizajn bude veľmi minimalistický a na výber bude niekoľko rôznych widgetov. Či sa napr. budú meniť v prípade režimov jazdy (Eco, Normal, Sport) zatiaľ nie je známe.

Zdroj | Apple

Po novom budete môcť priamo cez CarPlay ovládať funkcie v aute, napr. nastavovanie klimatizácie. Všetky aspekty CarPlay, ktoré sme doteraz milovali nám však ostanú. Apple tiež tvrdí, že nezáleží na tom či je displej vo vašom vozidle orientovaný na výšku alebo na šírku. Systém sa mu vždy prispôsobí podľa potreby tak, aby na ňom neostali žiadne nevyplnené časti.

Zdroj | Apple
Pozrite si

Čo už vieme o MacBooku Air 2022?

Apple interne už nejakú tú dobu pracuje na vlastnom autonómnom vozidle. Tento systém teda môže byť predzvesťou toho, ako bude vyzerať jeho infotainment systém a na čo všetko sa môžeme tešiť.

Zdroj | Vanarama

Niekoľko automobiliek už potvrdilo, že pracujú na integrácií novej generácie CarPlay do ich vozidiel. Medzi nimi aj Ford, Audi, Jaguar-Land Rover, Nissan, Volvo, Polestar a ďalší.

 

Zdroj