Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako bolo na IT expo 2015 v Žiline? Jednoducho perfektne!

Ako bolo na IT expo 2015 v Žiline? Jednoducho perfektne!
Marek Šimunek
Ako bolo na IT expo 2015 v Žiline? Jednoducho perfektne!

Včera sa konala už 11. výstava IT expo, tentokrát v Žiline. Keďže výstava sa okrem Žiliny koná na jar aj v Košiciach jednalo sa už o 6. ročník. Žilinská univerzita tak privítala 13 spoločností, medzi ktorými sme samozrejme nechýbali ani my. Ako teda bolo na IT expo 2015 v Žiline?

Samotné priestory výstavy IT expo 2015 sa otvorili ráno o 8.00, pričom o päťdesiat minút neskôr nastalo oficiálne otvorenie výstavy jej organizátorom Martinom Morávekom. Počas celého dňa prebiehali v Aule 3 prezentácie jednotlivých spoločností, ktoré priniesli zaujímavé pohľady na novinky a trendy v oblasti IT.

Set prezentácii otvoril práve TECHBOX s prezentáciou noviniek z výstavy IFA 2015. Po nás nasledovala spoločnosť ASUS, Canon, ESET, Dell, HP, MSI, Lenovo, Acer, Brother, Webglobe & Yegon. Prednášky boli veľmi zaujímavé, o čom svedčila aj ich návštevnosť.

Spoločnosti si na výstavu pripravili bohatý program, súťaže a stánky, na ktorých ste si mohli jednotlivé produkty aj pozrieť, vyskúšať, prípadne sa opýtať na novinky, ktoré jednotliví výrobcovia pripravujú do budúcnosti.

Počas celého dňa prebiehali aj sprievodné akcie, ako kvíz spoločnosti EURID, či súťaž spoločnosti Webglobe & Yegon v tom, kto udrží obal servera najdlhšie. Okrem toho pripravilo množstvo súťaží aj študentské internátne rádio Rapeš.

Vo výstavných priestoroch spoločnosti Dell si mohli návštevníci pozrieť nové modely XPS, alebo si zahrať rôzne hry na počítačoch Dell Alienware.

Na stánku spoločnosti Acer si mohli návštevníci pozrieť nielen nové modely notebookov, alebo 2-in-1 riešení, ale aj nové smartfóny, ktoré spoločnosť iba nedávno priniesla na náš trh.

Lenovo si tiež prinieslo horúce novinky, ktoré uviedlo iba nedávno. Nechýbali ani obľúbené smartfóny, ktoré v prípade tejto značky ponúkajú vynikajúci pomer cena / výkon.

Obrovský záujem budil aj stánok spoločnosti Canon, na ktorom si účastníci výstavy mohli prezrieť premiéru nového kompaktného fotoaparátu Canon G9X a tiež iných modelov triedy GX. Množstvo ľudí okolo stánku sa znásobilo počas obeda, kedy prebehol workshop fotografovania. Návštevníci si mohli vyskúšať nielen to, ako fotiť modelku, ale aj následnú úpravu fotografií.

O úspechu IT expo 2015 Žilina svedčí aj to, že na stánku TECHBOX sa minulo viac ako 500 kusov časopisu TECHBOX 7-8/2015 a aktuálneho vydania TECHBOX 9-10/2015 za menej ako tri hodiny.

Aj napriek tomu, že presný údaj o počte návštevníkov nie je k dispozícii, keďže vstup na výstavu bol zadarmo z počtu ľudí, ktorí si počas dňa našli čas a prišli bolo jasné, že túto akciu vítajú. My sa už teraz tešíme na jar 2016, kedy bude IT expo 2016 v Košiciach. Veríme, že sa tam uvidíme aj s vami, našimi čitateľmi.