Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

AKO aktivovať eSIM v Apple iPhone XR

AKO aktivovať eSIM v Apple iPhone XR
TECHBOX
AKO aktivovať eSIM v Apple iPhone XR

Vedeli ste o tom, že v novom Apple iPhone XR už nemusíte používať klasickú plastovú nano-SIM kartu? V Orangei si môžete aktivovať aj najmodernejšiu eSIM, vďaka ktorej získate vo svojom smartfóne nielen SIM bez akýchkoľvek starostí, ale aj možnosť používať dve SIM karty naraz. Je to pritom veľmi jednoduché. Pozrite sa, ako sme eSIM aktivovali na Apple iPhone XR.

V Orangei, ako u jediného operátora na Slovensku, sa môžete rozhodnúť pre najmodernejší spôsob využívania služieb operátora vďaka eSIM. Ak ste sa s pojmom eSIM ešte nestretli, vedzte, že ide o elektronický čip SIM karty zabudovaný priamo výrobcom zariadení. SIM kartu tak nemusíte fyzicky vkladať, ale stačí si ju len aktivovať. eSIM podporujú iba vybrané zariadenia, napríklad hodinky Samsung Galaxy Watch.

Pozrite si

AKO si aktivujete eSIM na Samsung Galaxy Watch

Výhodou eSIM je, že nie je potrebná žiadna plastová SIM karta, ktorá sa môže poškodiť, zlomiť alebo stratiť. Vďaka čipu eSIM, ktorý je 2x menší ako nano-SIM, môžu navyše výrobcovia ušetriť miesto vo svojich zariadeniach pre iné komponenty, napríklad batériu. eSIM podporuje aj najnovší a najdostupnejší Apple iPhone XR.

Ten si môžete kúpiť výhodne aj u operátora Orange k niektorému z hlasových či dátových paušálov. Cena v e-shope začína od 440 eur. My sme ho na účely testu dostali v pútavej červenej farbe, pričom máme k dispozícii verziu so 64 GB internou pamäťou. Ide o vydarenú novinku s veľkým 6,1-palcovým displejom a 12 Mpx fotoaparátom.

Aj napriek tomu, že oficiálna podpora eSIM v prípade nových iPhonov bude dostupná až po certifikácii, na ktorú operátor Orange čaká, elektronickú SIM kartu môžete využívať už dnes. Ak si chcete eSIM vo svojom novom Apple iPhone XR aktivovať, potrebujete mať v smartfóne verziu softvéru iOS 12.1.2. (16C101) a vyššiu. Ak ju nemáte, stačí si aktualizáciu manuálne vyhľadať.

Potrebný je tiež eSIM profil, ktorý reprezentuje váš vybraný paušál u operátora. Svoj eSIM profil získate vo forme QR kódu. Potom je to už veľmi jednoduché.

Najskôr sa pripojíte na Wi-Fi. Potom vojdete do nastavení vášho zariadenia Apple iPhone XR. Priamo v nastaveniach vyhľadáte položku Mobilné dáta a vyberiete si Pridať dátový program.

Teraz stačí naskenovať QR kód vášho eSIM profilu a je to! Celá aktivácia trvá iba pár sekúnd. Teraz je možné nový Apple iPhone XR plnohodnotne používať rovnako, akoby ste do neho vložili klasickú SIM kartu.

Určite je dobré vedieť, že na jeden čip môžete nahrať aj viac profilov, aktívny však môže byť len jeden a je možné ho aj kedykoľvek odstrániť. Navyše, medzi profilmi je možné prepínať! V úvode sme vám však sľúbili, že vďaka eSIM bude z vášho Apple iPhone XR smartfón s možnosťou využívania dvoch SIM kariet naraz.

Tajomstvo je jednoduché, jednou z aktívnych kariet je práve eSIM a druhú môžete použiť akúkoľvek inú kartu typu nano-SIM. Kľudne tak môžete mať naraz k dispozícii súkromné aj služobné telefónne číslo. Alebo budete používať jeden paušál na telefonovanie a druhý na dáta.


Aktivácia eSIM v novom Apple iPhone XR nám zabrala len chvíľu. Rovnako jednoducho ako v hodinkách Samsung Galaxy Watch tak môžete eSIM používať aj s novým Apple iPhone XR či ďalšími smartfónmi od Apple, ktoré eSIM podporujú.

Článok sme pripravili v spolupráci s operátorom Orange.

UPOZORNENIE: Služba eSIM je zatiaľ oficiálne spustená iba na hodinkách Samsung Galaxy Watch. Na zariadeniach Apple je možné oficiálne eSIM používať až po získaní Apple certifikácie.

Zdroj