Aké hračky a autá je možné vidieť v poslednej Bondovke?

ZDROJ | Collider

Tak ako každý film zo série o Jamesovi Bondovi, aj ten posledný prichádza s prezentáciou množstva technologických hračiek a vozidiel. Tu je prehľad toho, čo je možné vidieť v No Time to Die.

Aston Martin DB5

Legendárny model vozidla Aston Martin, ktorý sa objavil v jednej z prvých Bondoviek – Goldfinger. DB5 sa objavil aj vo filmoch Thunderball (1965), GoldenEye (1995), Tomorrow Never Dies (1997), Casino Royale (2006), Skyfall (2012) a Spectre (2015).  Nechýba ani v No Time to Die. V tejto časti uvidíme novú zbraňovú výbavu tohto nádherného modelu.

ZDROJ | Prestige Online

Pozrite siAston Martin Valhalla – nový hybrid s výkonom 950 koní dá stovku za 2,5 sekundy

Aston Martin V8 Saloon

Jedným z prekvapení filmu bol ďalší legendárny model Aston Martinu, ktorý sme mohli vidieť aj v Bondovke The Living Daylights z roku 1987.

ZDROJ | Reddit

Aston Martin DBS Superleggera

Aby tých Aston Martinov nebolo málo, do tretice sa v poslednom filme objaví aj športový model s maximálnou rýchlosťou 339,5 kilometrov za hodinu a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy.

Aston Martin DBS
6th – 7th August 2018
Photo: Drew GibsonZDROJ | Drew Gibson

Aston Martin Valhalla

Na malý moment sa v novinke objaví aj športový hybrid s maximálnou rýchlosťou 350 km/h a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 2,5 sekundy.

ZDROJ | Aston Martin

Land Rover

Z ďalších ikonických britských značiek nemôže chýbať Land Rover, ktorý ukáže vo filme hneď niekoľko modelov – nový Defender 110 X, výkonný Range Rover Sport SVR, no nebudú chýbať ani staršie modely z minulého storočia – luxusný model Range Rover Classic a Land Rover Series III.

ZDROJ | Land Rover

Jaguar

Trojicu britských značiek uzatvára Jaguar, konkrétne model XF, ktorý uvidíte v úvode v talianskej Matere a za volantom budú prenasledovatelia agenta 007.

ZDROJ | Wheelz.me

Maserati Quattroporte

Mimo britských značiek sa nepriatelia Jamesa Bonda budú presúvať aj na talianskom športiaku Maserati Quattroporte.

ZDROJ | Road & Track

Lada Riva

To najlepšie nakoniec. V časti, ktorá sa odohráva na Kube, bude možné vidieť aj sovietsku klasiku Lada Riva. Žiadnej naháňačky sa síce nezúčastní, nebude však chýbať v prestrelke.

ZDROJ | Driving.co.uk

Pozrite siVideli sme Bondovku No Time to Die, pripomeňte si ostatné časti na streamoch

Triumph

Okrem vozidiel, sa v Bondovi objaví aj ikonická britská značka motoriek Triumph, konkrétne model Scrambler 1200, s ktorým sa vydaril unikátny kaskadérsky kúsok v meste Matera, ktorý je možné uvidieť aj v traileri. Ďalším modelom, ktorý sa vo filme objaví, je Tiger 900.

Omega

Vo filmoch s Jamesom Bondom nemôžu chýbať kvalitné hodinky a od 90. rokov sa vo všetkých filmoch objavili hodinky Omega. James Bond nosí v No Time to Die model Seamaster Diver 300M 007 Edition vyrobený z titánu, ktorý disponuje Co-Axial Master Chronometerom 8806, ktorý dokáže odolať silnému magnetickému žiareniu.

ZDROJ | GQ

Agentka, ktorá sa vo filme tiež objaví, nosí model Seamaster Aqua Terra, ktoré disponujú podobnou technológiou proti magnetickému žiareniu. Vo filme dokážu hodinky spôsobiť aj elektromagnetický pulz.

Postava Moneypenny nosí model De Ville Prestige so zeleným koženým náramkom.

Leica

Milovníci fotoaparátov môžu zahliadnuť v No Time to Die nádherný model Leica Q2, ktorý vyšiel v limitovanej edícii obmedzenej počtom iba 250 kusov. Fotoaparát ponúka 47,3″ Mpx full-frame snímač a dokáže nahrávať 4K Ultra HD videá.

ZDROJ | Boss Hunting

Nokia

Sony telefóny vystriedala Nokia , ktorá je oficiálnym partnerom pre No Time to Die. Keďže sa film natáčal pred dvomi rokmi, Nokia medzitým obnovila svoje modely a chcela, aby sa vo filme objavili práve tie najnovšie. Aj to vraj spôsobilo oneskorenie uvedenia filmu do kín.

Ženská agentka vo filme pôvodne mala používať model Nokia XR20 s podporou 5G a chránený vojenským štandardom MIL-STD-810H. Zaujímavou funkciou je tlmenie okolitého hluku pri natáčaní. Vo finále filmu sa však objaví s modelom Nokia 8.3 5G, ktorý ponúka vylepšené možnosti natáčania podporené technológiou ZEISS. Vo filme nebude chýbať ani ikonický model 3310, samozrejme vo vynovenej verzii.

Pozrite siPeugeot 208 GTi skáče ponad vrtuľník. Pozrite si skvelý virál v James Bond štýle.

Technické hračky

Vo filme nechýba ani niekoľko technických hračiek zo žánru sci-fi. Príkladom je magnetická bomba, ktorá pomôže uniesť jednu z postáv. Funguje na princípe magnetických senzorov, ktoré sa upevnia na stenu a umožnia sa vzduchom spustiť bez ujmy na zdraví.

Ďalšou hračkou je protetické oko, ktorým jeden z hlavných zloduchov vo filme sleduje, čo sa deje. Oko zároveň funguje aj ako vysielačka.

Najzaujímavejšou je však lietajúca ponorka, ktorá vyzerá ako vzdušný klzák, no dokáže sa pretransformovať na ponorku. Naposledy sme niečo podobné mohli vidieť, keď sa športové auto Lotus Esprit premenil na ponorku v Bondovke The Spy Who Loved Me.

ZdrojPrestige Online

Komentáre k článku