Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Aká bude Výstava audio, video a domáce kino Bratislava 2016?

Aká bude Výstava audio, video a domáce kino Bratislava 2016?
Zdroj | TECHBOX
Roman Calík
Aká bude Výstava audio, video a domáce kino Bratislava 2016?
Zdroj | TECHBOX
Zdroj | TECHBOX

Rozprávali sme sa s Ivanom Čižmárikom a Milošom Kováčom, organizátormi výstavy, o tom, čo prinesie už 11. ročník, ktorý sa premiestni do nových priestorov hotela Sheraton v Bratislave. Svoje brány výstava otvorí počas víkendu 12. – 13. novembra 2016.

Zdroj | TECHBOX

V roku 2015 ste s Výstavou audio, video a domáce kino Bratislava oslávili jubilejné 10. výročie. Spomínate si ešte na prvú výstavu, čo všetko sa za dekádu zmenilo?

Samozrejme, aj keď to je už 11 rokov. Bola to pre nás veľká výzva, keďže podobná výstava tu už bola. Veľkí vystavovatelia, ako sú Bis Audio, Ketos, Platan, nám verili už od začiatku. Im ďakujeme za prejavenú dôveru. Hotel Medium bol jediný ochotný nás prijať.

V tom čase hlavným ťahákom výstavy bola zostava McIntosh, myslím za 15 miliónov SK. Už vtedy sme mali na výstave 3D kino, a pozeralo sa na ňom všeličo.

Zdroj | TECHBOX

Máme na Slovensku kúpnu silu na často extrémne drahé produkty, ktoré sa na výstave každoročne objavujú? Kto sú vlastne návštevníci výstavy?

Áno. Na Slovensku máme veľmi veľa šikovných a aj bohatých ľudí, ktorí na to majú. Väčšina návštevníkov je zo strednej vrstvy, milovníci kvalitnej hudby, audiofili či hudobníci.

Aktuálny 11. ročník bude v nových priestoroch hotela Sheraton v Bratislave. Prečo nastala zmena miesta konania výstavy?

Doba je iná. Ľudia volajú po zmene. Bratislava má žiaľ veľmi málo hotelov, ktoré by mohli uspokojiť našich vystavovateľov, čo sa týka priestoru. Neexistuje v Bratislave hotel, ktorý disponuje menšími sálami vo väčšom počte. V Prahe poznám 3 také hotely, ktoré by boli oveľa vhodnejšie, ale sme na Slovensku, musíme sa aj my prispôsobiť.

V tomto roku predsedá naša krajina Európskej únii, a tak naše pôvodné „výstavisko“ bolo rezervované. Preto sme hľadali vhodnú alternatívu. Dúfame, že hotel Sheraton Eurovea splní naše požiadavky a možno to bude ten správny impulz, ktorý nás posunie ďalej.

Držte nám päste, podporujte nás a hlavne, príďte na výstavu.

Zdroj | TECHBOX

Aké najväčšie novinky čakajú návštevníkov výstavy? Zaujímajú nás nielen produktové, ale aj organizačné novinky.

Čo sa týka produktov, vystavené a samozrejme aj zapojené budú novinky, ako sú napríklad nové reproduktory B&W 800 D3, posledná generácia najvyššieho modelu Bowers & Wilkins radu 800. Označenie D3 naznačuje diamantový výškový reproduktor. Nebudú chýbať ani úplne novučičké reproduktory značky Focal z modelovej línie Sopra N°3.

Zo slúchadiel to bude napríklad novinka AKG N90Q s automatickou kalibráciou – technológia TruNote. Organizačné novinky si necháme zatiaľ v rukáve 🙂

Koľko budete mať v roku 2016 vystavovateľov? Pribudli aj takí, ktorí ešte na Výstave audio, video a domáce kino nikdy nevystavovali?

Predpokladám, že bude, ako každý rok, cez 20 vystavovateľov, zatiaľ sú to všetko naši.

Zdroj | TECHBOX

Neplánujete organizovať výstavu častejšie, ako jedenkrát za rok?

V tomto momente určite nie, myslím, že výstava tohto zamerania je ideálna 1x za rok. Je to príjemné, či už pre vystavovateľov, ale aj návštevníkov stretnúť sa, porozprávať a prípadne aj nakúpiť či upgradovať svoje zostavy o nové komponenty.

Ak by ste mali dať tip, čo rozhodne musí návštevník na výstave vidieť, čo by to bolo?

My a naši vystavovatelia si určite pripravia svoje prezentácie tak, ako vždy, veľmi zaujímavo a profesionálne. Vynaložia na to nemalé úsilie, a preto každý jeden z nich bude veľmi rád, keď ho navštívite priamo na výstave. Pokecáte, popočúvate a necháte sa unášať príjemnými pocitmi. O tom Výstava audio, video a domáce kino je. Zážitok, zábava, emócie.

Zdroj | TECHBOX

Prajeme Výstave audio, video a domáce kino Bratislava 2016 veľa spokojných návštevníkov a tešíme sa na stretnutie, redakcia TECHBOX opäť nebude chýbať.

Rozhovor s Ivanom Čižmárikom a Milošom Kováčom, organizátormi výstavy, bol publikovaný v časopise TECHBOX číslo 9/2016.

Zdroj