Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ak pustíte tlačidlo, aplikácia vám privolá pomoc. Cesty domov budú bezpečnejšie

Ak pustíte tlačidlo, aplikácia vám privolá pomoc. Cesty domov budú bezpečnejšie
Zdroj | Arlo
Michal Sobek
Ak pustíte tlačidlo, aplikácia vám privolá pomoc. Cesty domov budú bezpečnejšie
Zdroj | Arlo
Zdroj | Arlo

Spoločnosť Arlo sa dlhodobo zameriava na zariadenia smart domácnosti ako napríklad bezdrôtové kamery, inteligentné video zvončeky a aj domáce bezpečnostné systémy pre domácich majstrov. Tentokrát prináša mobilnú aplikáciu Arlo Safe.

Ide tak proti priamej konkurencii od Google, ich nedávno aktualizovaná aplikácia Family Link, alebo Life360. Arlo appka má funkcie ako je detekcia zrážky, softvérový spínač paniky pre bezpečnú chôdzu na neznámych miestach a voliteľné Bluetooth tlačidlo výstrahy.

Aplikácia od Arlo obsahuje funkciu Walk with Me, ktorá umožňuje podržať virtuálne tlačidlo na displeji v aplikácii, keď kráčate napríklad k autu, ale necítite sa bezpečne. Ak ho z nejakého neznámeho dôvodu pustíte, bezpečnostný tím spoločnosti sa vás pokúsi kontaktovať, má vašu polohu a upozorní aj vaše núdzové kontakty.

Obsah pokračuje pod reklamou

K dispozícii je aj takéto fyzické tlačidlo, ktoré je spárované s aplikáciou a bude sa predávať za 30 dolárov. Takže už nemusíte nápadne využívať smartfón, čo by mohlo potencionálneho útočníka len viac vyprovokovať. Takýto balík obsahujúci dve takéto tlačidlá spolu s ročným predplatným vyjde na 119,99 dolárov.

Zdroj | Arlo

Služba Arlo, na rozdiel od riešení od ostatných spoločností, môže nahrávať zvuk a video v prípade havárie, aby núdzový personál dokázal lepšie pochopiť vzniknutú situáciu.

Funkcia upozornenia na polohu člena rodiny pri opustení uloženého miesta je tiež podobná tomu, čo ponúka čerstvo aktualizovaná a bezplatná služba Family Link od spoločnosti Google.

Arlo ponúka 30-dňové skúšobné predplatné pre používateľov, ktorí chcú vyskúšať jeho ďalšie funkcie. Po uplynutí je k dispozícii individuálny plán za 4,99 dolárov mesačne alebo za 9,99 dolárov mesačne rodinný balík. Plán Pro, ktorý zahŕňa Arlo Safe aj domácu bezpečnostnú a kamerovú cloudovú službu nahrávania je za 19,99 dolárov mesačne.

Arlo Secure

Zdroj