Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Aj ty Brutus? CUPRA predstavila svoj posledný model so spaľovacím motorom

Aj ty Brutus? CUPRA predstavila svoj posledný model so spaľovacím motorom
Zdroj | CUPRA
Tomáš Šmidák
Aj ty Brutus? CUPRA predstavila svoj posledný model so spaľovacím motorom
Zdroj | CUPRA
Zdroj | CUPRA

CUPRA predstavila svoje plány a ambície do roku 2025. Tie zahŕňajú tri nové modely a tiež vstup na ďalšie svetové trhy.

Keď sa povie slovo CUPRA, väčšina z nás si vybaví športový hatchback s pohonom všetkých štyroch kolies, benzínovým dvojlitrom pod kapotou a výkonom minimálne 300 koní. Časy sa však menia a značka CUPRA sa čoraz viac posúva smerom k elektrickému pohonu. Dôkazom, je aj jej najnovšia stratégia.

Zdroj | CUPRA

Značka nám ukázala tri nové modely, ktoré plánuje do roku 2025 postupne priniesť na trh: CUPRA Terramar, CUPRA Tavascan a CUPRA UrbanRebel.

Pozrite si

Zažili sme novinku CUPRA Formentor – Výnimočnosť, ktorú si môžeš dovoliť

CUPRA Terramar

Ide o nové benzínové SUV značky. Podobne ako CUPRA Ateca či Formentor, prichádza s výrazne ostrými líniami a robustným športovým dizajnom.

Zdroj | CUPRA

Nakoľko je SUV aktuálne najpredávanejšia kategória vozidiel, mal by tento model výrazne posilniť postavenie značky na trhu. Na výber bude s niekoľkými pohonnými jednotkami.

Zdroj | Byri

Okrem klasického benzínového agregátu bude dostupná aj plug-in-hybridná verzia, ktorej elektrický dojazd by mal byť na úrovni približne 100 km. Pôjde tiež o posledný model značky, ktorý bude k dispozícií so spaľovacím motorom.

Cupra Tavascan

Tento model, podľa slov značky, zhmotňuje ich víziu elektrickej mobility.

Zdroj | CUPRA

Model s karosériou SUV-kupé je inšpirovaný konceptom Tavascan Extreme E Concept. Stáť bude na modulárnej platforme MEB, ktorá je určená pre elektromobily koncernu VW.

Zdroj | CUPRA

Tento model by mal veľkou časťou prispieť aj ku globalizácii značky nakoľko s ním CUPRA vstúpi na pre ňu úplne nové trhy. Predávať sa začne v roku 2024.

Pozrite si

VW ID.3 po španielsky? Cupra Born! Štýlový elektromobil majú už aj Španieli

Cupra UrbanRebel

Už máme dve SUV, čo vám ešte v ponuke chýba. Presne tak, malý a dostupný mestský elektromobil. Toto miesto zastúpi model UrbanRebel, ktorý vychádza zo štúdie z roku 2021.

Zdroj | CUPRA

Tento koncept mal 320 kW a dizajnom pripomínal okruhové špeciály. Sériové vozidlo bude disponovať predným pohonom a postavené bude na platforme MEB-Small. Bude teda ešte menšie ako aktuálna verzia VW ID.3 či aktuálny elektrický model CUPRA Born.

Zdroj | CUPRA

Vyrobený bude z veľkej časti z recyklovaných polymérom a bio materilálov. Na zvýšenie kvalitatívnej úrovne sa použijú aj technológie 3D tlače a 3D tkania.

Zdroj | CUPRA

Čo sa týka pohonu tak tam zatiaľ veľa informácií nemáme. Výrobca hovorí, že verzia s najväčšou batériou by mal mať UrbanRebel maximálny dojazd 440 km a výkon bude niekde na úrovni 166 kW.

Pozrite si

Jazdili sme Škoda ENYAQ IV 80X. Elektromobil, ktorý vyniká z davu

Zdroj | CUPRA
Tento model by mal prísť na trh v roku 2025.

Značka CUPRA má za cieľ predávať 500 000 automobilov ročne, zdvojnásobiť svoj obrat, ktorý bol v roku 2021 v hodnote 2,2 miliardy eur a tiež rozšíriť globálnu sieť predajcov a reprezentačných predajných salónov. Či sa jej tieto ambície podarí naplniť ukáže len čas.