Aj ty Brutus? CUPRA predstavila svoj posledný model so spaľovacím motorom

ZDROJ | CUPRA

CUPRA predstavila svoje plány a ambície do roku 2025. Tie zahŕňajú tri nové modely a tiež vstup na ďalšie svetové trhy.

Keď sa povie slovo CUPRA, väčšina z nás si vybaví športový hatchback s pohonom všetkých štyroch kolies, benzínovým dvojlitrom pod kapotou a výkonom minimálne 300 koní. Časy sa však menia a značka CUPRA sa čoraz viac posúva smerom k elektrickému pohonu. Dôkazom, je aj jej najnovšia stratégia.

ZDROJ | CUPRA

Značka nám ukázala tri nové modely, ktoré plánuje do roku 2025 postupne priniesť na trh: CUPRA Terramar, CUPRA Tavascan a CUPRA UrbanRebel.

NeprehliadniteZažili sme novinku CUPRA Formentor – Výnimočnosť, ktorú si môžeš dovoliť

CUPRA Terramar

Ide o nové benzínové SUV značky. Podobne ako CUPRA Ateca či Formentor, prichádza s výrazne ostrými líniami a robustným športovým dizajnom.

ZDROJ | CUPRA

Nakoľko je SUV aktuálne najpredávanejšia kategória vozidiel, mal by tento model výrazne posilniť postavenie značky na trhu. Na výber bude s niekoľkými pohonnými jednotkami.

ZDROJ | Byri

Okrem klasického benzínového agregátu bude dostupná aj plug-in-hybridná verzia, ktorej elektrický dojazd by mal byť na úrovni približne 100 km. Pôjde tiež o posledný model značky, ktorý bude k dispozícií so spaľovacím motorom.

Cupra Tavascan

Tento model, podľa slov značky, zhmotňuje ich víziu elektrickej mobility.

ZDROJ | CUPRA

Model s karosériou SUV-kupé je inšpirovaný konceptom Tavascan Extreme E Concept. Stáť bude na modulárnej platforme MEB, ktorá je určená pre elektromobily koncernu VW.

ZDROJ | CUPRA

Tento model by mal veľkou časťou prispieť aj ku globalizácii značky nakoľko s ním CUPRA vstúpi na pre ňu úplne nové trhy. Predávať sa začne v roku 2024.

Pozrite siVW ID.3 po španielsky? Cupra Born! Štýlový elektromobil majú už aj Španieli

Cupra UrbanRebel

Už máme dve SUV, čo vám ešte v ponuke chýba. Presne tak, malý a dostupný mestský elektromobil. Toto miesto zastúpi model UrbanRebel, ktorý vychádza zo štúdie z roku 2021.

ZDROJ | CUPRA

Tento koncept mal 320 kW a dizajnom pripomínal okruhové špeciály. Sériové vozidlo bude disponovať predným pohonom a postavené bude na platforme MEB-Small. Bude teda ešte menšie ako aktuálna verzia VW ID.3 či aktuálny elektrický model CUPRA Born.

ZDROJ | CUPRA

Vyrobený bude z veľkej časti z recyklovaných polymérom a bio materilálov. Na zvýšenie kvalitatívnej úrovne sa použijú aj technológie 3D tlače a 3D tkania.

ZDROJ | CUPRA

Čo sa týka pohonu tak tam zatiaľ veľa informácií nemáme. Výrobca hovorí, že verzia s najväčšou batériou by mal mať UrbanRebel maximálny dojazd 440 km a výkon bude niekde na úrovni 166 kW.

NeprehliadniteJazdili sme Škoda ENYAQ IV 80X. Elektromobil, ktorý vyniká z davu

Tento model by mal prísť na trh v roku 2025.

Značka CUPRA má za cieľ predávať 500 000 automobilov ročne, zdvojnásobiť svoj obrat, ktorý bol v roku 2021 v hodnote 2,2 miliardy eur a tiež rozšíriť globálnu sieť predajcov a reprezentačných predajných salónov. Či sa jej tieto ambície podarí naplniť ukáže len čas.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku