Aj BenQ má USB-C hračku na bezdrôtový prenos obrazu

ZDROJ | BenQ

BenQ predstavil dvojicu nových zariadení na bezdrôtový prenos obrazu. Niečo podobné tu existuje už roky, BenQ ale ponúka o triedu lepšie modely, ako konkurencia. Nechá si ale za ne poriadne zaplatiť. Biznis klientela sa asi na financie až tak nepozerá.

ZDROJ | BenQ

BenQ InstaShow WDC10C a WDC20 sú kompletné systémy na bezdrôtový prenos obrazu hlavne v konferenčných miestnostiach. Využitie by si našli aj v domácnosti, no cena asi mnohých zákazníkov odradí.

ZDROJ | BenQ

Prvý model, BenQ InstaShow WDC10C je spratnejší a jednoduchší. K zdrojovému zariadeniu sa pripája cez moderný USB-C port, z ktorého čerpá nielen energiu, ale aj obrazové dáta. Zariadenie je plug-and-play, takže ho stačí pripojiť k zdroju obrazu a zobrazovaču (projektor, TV, monitor) a prenos môže začať.

Maximum pre prenos je Full HD video 1080p s 16-bitovým zvukom. Na pripojenie slúži USB-C rozhranie s podporou Thunderbolt 3. Krabička je kompatibilná so všetkými zariadeniami s podporou DisplayPort Alt mode. Po pripojení stačí stlačiť tlačidlo a krabička pripojená k počítaču sa spojí cez zabezpečenú Wi-Fi sieť s prijímačom. Prenosová rýchlosť Wi-Fi 5 siete má byť do 867 Mbit/s s 100 ms latenciou a 128-bitovým šifrovaním.

ZDROJ | BenQ

Na výstupe je sa InstaShow pripája cez HDMI 1.4 s HDCP. Maximálny výstup je Full HD 1080p s 60 fps. Maximálny dosah je 8 metrov. Krabička pre počítač má rozmery 188 x 84,5 x 19,9 mm (aj s káblom), krabička pre zobrazovač má 110 x 110 x 27 mm, resp. 99 mm s anténami. Systém je v predaji aj s kolískou, do ktorej sa zmestia obe zariadenia. Cena na našom trhu má byť 1 249,90 €. WDC10C sa na trh dostáva už v týchto dňoch.

ZDROJ | BenQ

V predaji ale bude aj väčší model, BenQ InstaShow WDC20 s cenou 1 499,90 €. Na rozdiel od menšieho a o čosi lacnejšieho súrodenca, táto novinka dokáže streamovať obraz aj zo smartfónov či tabletov. Slúži na to appka od BenQ, InstaShare. K WDC20 sa môže pripojiť až 32 používateľov, súčasne môžu streamovať obraz 4 naraz, na jeden zobrazovač (projektor, TV, displej).

ZDROJ | BenQ

Na rozdiel od nižšieho modelu, k počítaču sa pripája pomocou HDMI a USB portov. K zobrazovaciemu zariadeniu sa pripája taktiež cez HDMI a microUSB port. Vysielacia krabička má rozmery 81 x 291 x 24,2 mm, prijímacia krabička má 154 x 140 x 34 mm. Samozrejmosťou je aj kolíska na odkladanie.

Tento model sa objaví na trhu koncom júna.

ZDROJ | BenQ

ZdrojBenQ,BenQ

Komentáre k článku