Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Aj Anglicko môže pokutovať sociálne siete za šírenie nevhodného obsahu

Aj Anglicko môže pokutovať sociálne siete za šírenie nevhodného obsahu
Zdroj | unsplash.com
Michal Biznár
Aj Anglicko môže pokutovať sociálne siete za šírenie nevhodného obsahu
Zdroj | unsplash.com
Zdroj | unsplash.com

Nedávno sme priniesli článok o tom, že Austrália môže trestať sociálne médiá ako Google či Facebook za šírenie násilného obsahu. Najnovšie podobné pravidlá chce zaviesť aj Anglicko.

Kým v Austrálii budú môcť sociálne siete dostávať pokuty a ich šéfovia môžu ísť do väzenia, v Anglicku ostali pri vysokých pokutách.

Zdroj | Facebook
Pozrite si

Za šírenie násilia na sociálnych sieťach do väzenia? V Austrálii realita

Anglicko chce pomocou nových zákonov zlepšiť bezpečnosť ľudí na internete. Aby nové štandardy platili, bude zriadený nezávislý regulátor.

Bude tak na spoločnostiach, aby boli zodpovedné a zabránili tomu, aby sa šíril škodlivý či nelegálny obsah. Okrem udeľovania pokút bude môcť úrad aj zablokovať stránky.

Čo sa týka škodlivého obsahu, bude sem patriť napríklad násilie, podporovanie samovraždy, dezinformácie, teroristické aktivity či kyberšikana. Zákony sú zamerané aj na ochranu detí pred možným zneužitím.

Nové navrhované zákony budú platiť pre každú spoločnosť, ktorá umožňuje zdieľať obsah online. Netýka sa to iba sociálnych sietí, ale aj diskusných fór, vyhľadávačov či aplikácií na písanie správ.

Chceme, aby bolo Spojené kráľovstvo najbezpečnejším miestom v oblasti online sveta, a najlepším miestom, kde začať s digitálnym biznisom. Naše návrhy zákonov pomôžu každému v našej krajine používať internet bezpečne„, vyjadril sa minister vnútra Sajid Javid.

Zdroj | Facebook
Pozrite si

Zuckerberg reaguje na kritiku, chce globálnu reguláciu internetu

Momentálne je návrh zákon vo fáze konzultácií a možných úprav. Táto fáza bude trvať 12 týždňov. Súčasťou zákonov je aj rámec, ktorý pomôže spoločnostiam integrovať nové pravidlá do aplikácií a platforiem a tiež stratégia mediálnej gramotnosti, ktorá pomôže ľuďom odhaľovať a riešiť rôzne klamlivé či nevhodné správanie online.

Napriek zákonom chce Anglicko zachovať internet slobodným a otvoreným. Zároveň však chce, aby bol aj bezpečný. Zákon už podporila aj britská premiérka Theresa Mayová.

Zdroj