AirDog ADII – profesionálny dron pre športovcov

ZDROJ | Kickstarter

Dron AirDog sa prvýkrát objavil na výstave CES v roku 2015. Jednalo sa o prvý dron, ktorý disponoval funkciou automatického sledovania cieľa. Firma ohlásila pokračovanie v podobe AirDog ADII.

Nový model zbiera peniaze podobne ako prvý na Kickstarteri. Na sledovanie používa dron zaujímavú technológiu elektronického náramku, ktorý nosíte na zápästí.

Prvou výhodou dronu je možnosť rýchleho zloženia cez rozkladacie ramená. Zabudovaný systém LiDAR disponuje algoritmom, ktorý umožňuje dronu zorientovať sa a tiež disponuje GPS navigáciou a akcelerometrom.

AirDog ADII umožňuje lietať až v troch módoch – Fixed Flow, ktorý letí v jednom určenom uhle a smere, Adaptive Flow, ktorý umožňuje meniť uhly snímania a Circle, ktorý spustí krúženie dronu okolo vás. V závislosti od módu vydrží dron snímanie 10-20 minút.

ZDROJ | Kickstarter

Pozrite siDJI Spark – malý selfie dron s vysokou cenou a slabou batériou

Náramok disponuje malou LED obrazovkou, ktorá je dobre vidieť aj pri jasnom svetle. Na náramku nájdete aj niekoľko tlačidiel, ktorými môžete ovládať smerovanie dronu, zmeniť mód či dokonca nastaviť návrat domov.

ZdrojKICKSTARTER

Komentáre k článku