Adobe Acrobat už aj v prehliadači, základné funkcie ponúka úplne zadarmo

ZDROJ | Adobe

Adobe po vzore kancelárskych nástrojov Microsoft 365 a Google Drive rozširuje na web aj svoj program Adobe Acrobat určený na úpravu PDF súborov. Po novom ponúka výrazne viac funkcií, vrátane konverzie PDF do iných formátov.

Prvá verzia programu Adobe Acrobat má dnes už 27 rokov. Vtedy bolo samozrejme nemysliteľné, aby sa takýto program mohol nachádzať aj vo webovom priestore, no Adobe v tomto smere za konkurenciou aj tak zaostávalo. Kým webové kancelárske nástroje od spoločností Google a Microsoft už nejaký ten rok patria medzi povinnú výbavu bežného pracovného dňa, program Adobe Acrobat bol síce na webe prítomný, no chýbalo mu množstvo základných funkcií.

Do popredia sa tak dostávali mnohé iné webové stránky, ktoré ponúkali úpravu, konverziu či možnosť podpisovania PDF súborov dokonca aj zadarmo. To sa má však teraz zmeniť. Adobe sa vracia k vývoju nástroja Acrobat Web a predstavuje jeho najnovšiu verziu, ktorá ponúka množstvo vylepšení.

Vylepšený web tak po novom privíta používateľov súborom najčastejšie využívaných nástrojov, medzi ktoré patrí konverzia súborov z a do formátu PDF, ako aj jeho komprimácia, zmena poradia stránok v dokumente, spojenie viacerých PDF súborov či jeho vyplnenie a digitálne podpísanie.

ZDROJ | Adobe

Adobe okrem toho využíva aj nové domény s koncovkou „.new“, ktoré slúžia na rýchly prístup k niektorým funkciám nástroja Acrobat. Kliknutím na adresu WordtoPDF.new sa tak napríklad dostanete priamo k prevodu súborov z programu Word do PDF. Funkčné sú už dnes aj adresy PDF.new, Sign.new, CompressPDF.new a ConvertPDF.new. Adobe plánuje ich zoznam postupne rozširovať.

ZDROJ | Adobe

Bez prihlásenia je možné použiť iba jednu z vybraných funkcií a súbor následne stiahnuť. Po prihlásení s bezplatným účtom sa už používateľom sprístupní aj vypĺňanie, podpisovanie, zdieľanie a pridávanie poznámok do súborov, avšak s istými obmedzeniami, ako napríklad vykonanie jednej konverzie alebo komprimácie súboru za 24 hodín. Bez obmedzení následne Acrobat Web funguje až po zakúpení licencie na Acrobat Pro DC za cenu 17,99 € mesačne.

ZdrojAdobe

Komentáre k článku