Acer One Cloudbook je jedinečná možnosť ako byť online za málo peňazí

Spoločnosť Acer predstavila dvojicu nových notebookov, ktoré sa v priebehu októbra tohto roku dostanú do predaja a bojovať budú nízkou cenou. Menší 11,6“ model sa bude predávať za sumu na úrovni 279 €, pričom väčší 14“ model vás bude stáť 329 €.

Acer Aspire One Cloudbook 11

Nižšia cena sa samozrejme prejavuje aj na výbave noviniek, takže nemôžete očakávať delá, ktoré zvládnu najnovšie herné tituly. Dvojica noviniek je tak skôr určená používateľom, ktorí potrebujú čo najlacnejší notebook do školy na písanie seminárnych prác a poznámok, či sledovanie sociálnych sietí a jednou z ich podmienok je aj nový operačný systém Microsoft Windows 10.

Acer Aspire One Cloudbook 11

POZRITE SI: Prvé skúsenosti s Windows 10: plno príjemných prekvapení

Práve ním bude nová dvojica s označením Acer Aspire One Cloudbook 11 a Cloudbook 14 vybavená. O jeho pohon sa bude starať dvojjadrový procesor Intel Celeron N3050, ktorý bude samozrejme disponovať integrovanou grafickou Intel HD Graphics kartou a 2 GB operačnej pamäte.

Miernym sklamaním je iba 16 GB úložisko v prípade základného modelu. Samozrejme sú k dispozícii aj modely s 32 GB, či 64 GB úložiskom, ich cena však už bude o niečo vyššia. Ak sa však rozhodnete pre 32 GB model, získate ročné predplatné Office 365 zadarmo.

Acer Aspire One Cloudbook 14

Možnosti pripojenia periférii v prípade dvojice noviniek zahŕňa HDMI, dvojica USB slotov, pričom jeden je štandardu USB 3.0 a slot pre SD karty. Pre bezdrôtové pripojenie budú novinky okrem Bluetooth vybavené aj Wi-Fi modulom s podporou štandardu 802.11ac.

Potešením sú však skutočne kompaktné rozmery oboch noviniek a najmä hmotnosť. Tá má v prípade Cloudbooku 11 hodnotu príjemných 1,15 kg, pričom väčší Cloudbook 14 váži 1,6 kg. Rozlíšenie displeja je v oboch prípadoch totožné a činí 1 366 x 768 px.

Acer Aspire One Cloudbook 14

Foto: Acer

Komentáre k článku