Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Acer má novú značku odolných zariadení Enduro určených do terénu

Acer má novú značku odolných zariadení Enduro určených do terénu
Zdroj | Acer
Stanislav Vinc
Acer má novú značku odolných zariadení Enduro určených do terénu
Zdroj | Acer
Zdroj | Acer

Acer rozšíril svoje portfólio o novú značku odolných notebookov a tabletov s názvom Enduro. Chýbať im nebudú certifikáty odolnosti MIL-810G a IP53/IP65, ako ani sada služieb pre zabezpečenie a vzdialenú správu zariadení.

Acer Enduro N7

Aktuálnou vlajkovou loďou novej série je odolný notebook Acer Enduro N7 ponúkajúci v úvode spomínané certifikáty odolnosti. Tie zaručujú jeho odolnosť voči pádom, nárazom, extrémnym teplotám, vode a prachu. V odolnom šasi okrem toho ponúka aj celkom zaujímavý hardvér.

Zdroj | Acer

Acer v prípade tohto modelu siahol po 14“ Full HD displeji s nadštandardne vysokým jasom 700 nitov, vďaka čomu by mal byť obsah na jeho obrazovke bez problémov viditeľný aj na priamom slnku. Pri celodennej práci v exteriéri poteší aj duálnou zostavou batérií, z ktorej jednu je možné pri 10-hodinovej výdrži vymeniť aj za prevádzky bez vypnutia notebooku.

Zdroj | Acer

Prekvapením vo výbave modelu Enduro N7 je starší štvorjadrový procesor Intel Core i5 ôsmej generácie. Tomu so zabezpečením pomôže hardvérový modul Trusted Platform Module (TPM) 2.0 a sada Acer Enduro Manageability Suite (AEMS) slúžiaca k ochrane zariadenia a jeho vzdialenú správu.

Pozrite si

Acer Chromebook Spin 713 cieli na náročných používateľov, Spin 311 na študentov

Súčasťou sady AEMS je aj zostava programovateľných fyzických tlačidiel a možnosť riadenia vstupov a výstupov s možnosťou ich deaktivácie spolu s webkamerou notebooku. Kľúčovú výbavu notebooku uzatvára snímač odtlačkov prstov s podporou prihlasovania do systému cez Windows Hello.

Acer Enduro N3

Vojenská certifikácia odolnosti MIL-STD 810G nechýba ani notebooku Enduro N3, tentokrát za sprievodu certifikácie IP53. Nový model kombinuje odolnosť s kompaktnými rozmermi a nízkou hmotnosťou. Jeho hrúbka sa zastavila na úrovni 24,85 milimetra a jeho hmotnosť na 1,985 kilogramu.

Zdroj | Acer

V útrobách tohto modelu už tentokrát nájdeme 10. generáciu procesorov Intel Core až po model i7 skombinovaný s 32 GB pamäťou DDR4 RAM a dokonca aj s voliteľnou dedikovanou grafickou kartou NVIDIA GeForce MX230. Pri úložisku bude Enduro N3 ponúkať maximálne 512 GB PCIe Gen3 NVMe SSD.

Odolné tablety Acer Enduro T5 a T1

Na svoje si v novej sérii Enduro prídu aj priaznivci tabletov, ktorí budú mať na výber z troch modelov využívajúcich operačný systém Windows 10 i Android.

Pozrite si

Motorola razr s Android 10 výrazne dospela

Enduro T5 (ET510-51W) bude poháňať mobilný procesor Intel Core m3, ktorý vďaka úspore zabezpečí zhruba 10-hodinovú výdrž tabletu. Využívať bude operačný systém Windows 10. Vojenskú certifikáciu odolnosti MIL-STD 810G tu doplní certifikácia IP65. Acer bude k tabletu dodávať aj voliteľné príslušenstvo dokovaciu stanicu, rukoväť, štvorbodové ramenné popruhy, ako aj nabíjačku a držiak do auta.

Zdroj | Acer

Model Enduro T1 bude dostupný v dvoch verziách s označením ET110-31W a ET108-11A. Hlavnými ťahákmi prvého menovaného modelu je 10,1“ uhlopriečka dotykovej obrazovky podporujúca aj ovládanie s rukavicami a použitie operačného systému Windows 10. K dispozícii bude aj s voliteľnou klávesnicou, pričom mu nechýba ani vojenský certifikát odolnosti a certifikát IP54. Poháňať ho bude procesor Intel Celeron, ktorý doplní 64 GB eMMC pamäť.

Zdroj | Acer

Druhý menovaný model ponúkne 8“ obrazovku s podporou dotyku s rukavicami, pričom využívať bude operačný systém Android. V odolnosti ponúkne rovnaké certifikáty, ako jeho rovnomenný kolega a chýbať mu nebudú ani programovateľné klávesy.

Zdroj | Acer

Ceny a dátum vydania nových modelov Acer pre náš trh nešpecifikoval.