Ac2ated Sound Continental – ako si auto premeniť na dokonalú audio zónu?

ZDROJ | Continental

Spoločnosť Continental prišla so zaujímavou technológiou, ktorá by mohla revolučne zmeniť budúcnosť audio systémov v automobiloch. Čo znamená zložitý názov Ac2ated Sound Continental?

Inovatívna technológia Ac2ated Sound Continental využíva akustiku auta na vytvorenie 3D zvuku bez potreby tradičných reproduktorov.

Technológia sa inšpirovala strunovými hudobnými nástrojmi. Continental vymenil klasické reproduktory za jednotky, ktoré vytvoria zvuk tak, že rozvibrujú povrch vozidla. Znie to neuveriteľne ale samotná spoločnosť hovorí o citeľnom rozdieli v hudobnom zážitku.

Po zapnutí hudby sa pomocou vibrácií šíria zvukové vlny po celom obvode vozidla a tak sa vytvorí dokonalý 3D audio zvuk. Na šírenie zvuku sa využije iba magnet a cievka.

Konkrétne časti interiéru budú slúžiť na šírenie jednotlivých frekvencií. Napríklad dvere umožnia šírenie stredných vĺn, predný stĺpik medzi čelným sklom a dverami slúži na vyššie frekvencie a veľké panely, ako napríklad strecha, slúži na nízke basové frekvencie.

ZDROJ | Continental

Pozrite siContinental využije rozšírenú realitu na čelnom okne

Automobil bez reproduktorov má niekoľko ďalších výhod. Okrem nižšej hmotnosti vozidla, má vraj technológia aj nižšiu spotrebu energie a ponúka excelentnú akustiku.

Pre vytvorenie 3D audia pomocou reproduktorov je vraj potrebných až 20+ reproduktorov, ktoré vážia okolo 15 kilogramov. Systém od Continental váži menej ako kilogram.

Ac2ated Sound Continental technológia vraj môže byť nainštalovaná do ktoréhokoľvek vozidla, od moderných sedanov až po elektrické malé autá.

ZDROJ | Continental

Pozrite siContinental bude mať pneumatiky, ktoré zistia či vaše auto nie je preťažené

Výhodou tiež je, že audio systém je v podstate neviditeľný, takže v aute by ste nemali nájsť žiadne zvukové membrány, ktoré pri veľkom počte môžu narúšať interiérový dizajn auta.

Okrem audio systému sa bude dať využiť technológia aj na umelú inteligenciu auta, takže by interakcia medzi šoférom a automobilom bola realistickejšia a prirodzenejšia.

Demonštrácia systému pre širokú verejnosť by mala prebehnúť počas januárovej výstavy CES v Las Vegas. Continental tvrdí, že ešte potrebuje niekoľko rokov, kým dokáže technológiu priniesť na trh, no aj tak sa jedná o poriadne revolučný nápad.

ZdrojContinental

Komentáre k článku