Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Absolute Drift – relaxačný drift v štýle hry Mirror's Edge

Absolute Drift – relaxačný drift v štýle hry Mirror's Edge
Zdroj | Noodlecake Studios Inc
Stanislav Vinc
Absolute Drift – relaxačný drift v štýle hry Mirror's Edge
Zdroj | Noodlecake Studios Inc
Zdroj | Noodlecake Studios Inc

Drift, minimalizmus a relax. Tieto pojmy k sebe veľmi nepasujú, no napriek tomu vystihujú hru Absolute Drift, ktorá si z kultovej hry Mirror’s Edge vzala aj niečo viac, než len vizuál.

Absolute Drift vás posadí za volant auta, s ktorým sa takmer nedá jazdiť inak, ako šmykom. Vašou úlohou je vo svete, na ktorý sa pozeráte z vtačej perspektívy, nazbierať čo najviac bodov robením šmykov v rôznych súťažiach. Dostať sa do šmyku je veľmi jednoduché. Udržať sa v ňom a nenabúrať, to je skutočná výzva.

Svet je zložený z ostrovov, na ktorých nájdete súťaže a drobné úlohy, ktoré musíte splniť, aby ste si odomkli vstup na ďalší ostrov.

Pozrite si

Pako Car Chase Simulator – pedál na podlahe a policajti v spätnom zrkadle

Súťaže majú zvyčajne podobu pretekárskej trate, na ktorej musíte urobiť čo najdlhšie a najčistejšie šmyky v zatáčkach, prípadne podobu Driftkhana ihriska, na ktorom musíte urobiť čo najviac driftov okolo prekážok, rozbiť čo najviac krabíc a urobiť čo najviac šmykov vo vyznačených zónach.

Celý svet je biely, no skoky, prekážky a krabice, teda všetky záujmové body, sú červené. Presne takúto farebnosť využívala hra Mirror’s Edge na to, aby vás naviedla na správnu cestu počas behu v hernom svete. Z tejto hry si Absolute Drift vzala aj nekompromisnosť, ktorá vás donúti pri každej drobnej chybe reštartovať súťaž, aby ste dosiahli čo najlepšie skóre a splnili všetky výzvy.

Samotné driftovanie je relatívne náročné, no zvládnuteľné. Z počiatku budete mať pravdepodobne blízky stret s každou druhou stenou. Neskôr sa však naučíte používať plyn, klasickú brzdu a ručnú brzdu v tom správnom pomere.

Pozrite si

Calculator: The Game – zábavná matematická hra s netradičnou kalkulačkou

Zaujímavým detailom je, že keď zvládnete bezchybne drift, za odmenu vám hra zahrá pár tónov z piesne Teriyaki Boyz z filmu Tokyo Drift.

Celkovo sú v hre tri módy, 24 úrovní a päť ostrovov, k čomu sa pridávajú tri hodiny Drum & Bassovej hudby a ešte viac hodín tréningu, ktorý je napokon pre progres v hre nevyhnutný. V mobilnej verzii je hra bohužiaľ dostupná iba na iOS, no zahrať si ju môžete aj na PlayStation 4, Xbox One a PC.

Stiahnuť aplikáciu