Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

ABBA - všetko o jej novom albume Voyage a ich koncertoch

ABBA - všetko o jej novom albume Voyage a ich koncertoch
Zdroj | ABBA
Richard Pliešovský
ABBA - všetko o jej novom albume Voyage a ich koncertoch
Zdroj | ABBA
Zdroj | ABBA

ABBA to na nás rozbalila v parádnom modernom štýle, ktorý jej môžu závidieť aj o dve generácie mladší hudobníci. Práve dnes sa začal predávať jej nový album. Na živé koncerty, kde budete môcť zažiť namiesto skutočných muzikantov ich hologramy, si musíte počkať do mája.

Už koncom leta sme vás informovali o znovuzrodení legendárnej ABBY. Dnes vychádza nový album Voyage. Nájdete ho na streamovacich službách (Amazon Music, Apple Music, Deezer, Spotify a TIDAL), ale, ako sa na dobrý comeback patrí, aj na fyzických nosičoch – CD diskoch, LP platniach no i na magnetofónových kazetách. ABBA sa žiaľ podpíše aj na väčšej uhlíkovej stope, pretože okrem bežných verzií albumov budú k dispozícií rôzne luxusné boxy, deluxe CD balenia, ale aj napríklad luxusné balíčky s tričkami.

Album Voyage obsahuje 10 skladieb a vychádza neuveriteľných 40 rokov po ich poslednej LP, The Visitors. Sme zvedaví, či sa umiestni v našom rebríčku 8 Top albumov, ktorý pravidelne prinášame tretiu nedeľu v mesiaci.

Zdroj | ABBA

Živá show, ABBA Voyage, bude mať prieméru 27. mája 2022 v ABBA Arene. „Už je to nejaký čas, čo sme spolu robili hudbu,“ uvádza skupina. „Na jar 1982 sme si dali prestávku a teraz sme sa rozhodli, že je čas ju ukončiť. Hovorili nám, že je hlúposť čakať medzi albumami viac ako 40 rokov, a tak sme nahrali pokračovanie albumu The Visitors.“

Pozrite si

8 top albumov, ktoré sa oplatí počúvať v októbri 2021

Ak chcete zažiť ABBU naživo, musíte vycestovať do Veľkej Británie, konkrétne do najmodernejšej arény Queen Elizabeth Olympic Park v Londýne s kapacitou 3 000 osôb. ABBA Aréna je postavená špeciálne pre tento účel, kde si okrem digitálnych verzií Agnethy, Björna, Bennyho a Anni-Frid vychutnáte umenie špičkových sprievodných hudobníkov. Dĺžka koncertu bude 100 minút.

Mimochodom, vraj bude možné uvidieť v hľadisku aj skutočných členov ABBY. Ich digitálne náprotivky na javisku už stihli dostať trefné pomenovanie, ABBAtars. Pokojne sa môžete staviť, že onedlho nájdete ABBAtarov aj v metaverse, ktoré sa začína spomínať čoraz viac.

Ako sme spomenuli, koncerty začínajú v máji 2022, naplánované sú (zatiaľ) do decembra 2022. Na výber je z rôznych druhov lístkov. Okrem sedenia v hľadisku si môžete vybrať Tanečný parket (Dance Floor). Takto budete bližšie k pódiu, miesta sú určené len na státie, resp. tancovanie.

Pozrite si

ABBA sa vrátila, alebo čo je to vlastne digitálne turné?

Ďalšou možnosťou je kúpiť si lístok do Tanečnej kabínky (Dance Boothes). Tých má byť osem – štyri pre 10 osôb a štyri pre 12 osôb. Pôjde o flexibilné priestory, kde si môžete rezervovať jednotlivé miesta v kabíne, alebo rezervovať jednu či viac celých kabín. Každý stánok má miesto na sedenie pre všetkých, plus súkromný tanečný parket.

Cena lístkov bude pohyblivá, od 42,95 do 337,00 libier. Zdravotne znevýhodnení môžu získať lístky už od 52,50 libier.

Milým nápadom je možnosť kúpiť darčekový poukaz o obdarovať tak niekoho, na kom vám záleží. Na výber sú fyzické aj elektronické darčekové poukážky, ktoré je možné nabiť až do výšky 250 libier. Bohužiaľ, dostupné sú iba vo Veľkej Británii.

Zdroj | ABBA