Abardeen KT01S – náramok, s ktorým sa vám nestratí dieťa

ZDROJ | AbardeenAbardeen

Spoločnosť Satomar, ktorá sa už šesť rokov zaoberá dovozom, predajom a distribúciou mobilných telefónov, tabletov a iných elektronických zariadení vrátane príslušenstva, prináša na trh ďalší produkt – Abardeen.

Na prvý pohľad vyzerá produkt – Abardeen KT01S ako bežný model inteligentných hodiniek. Abardeen KT01S je inteligentný náramok, ktorý vám zabezpečí informácie o osobe, ktorá je ich nositeľom – v tomto prípade dieťaťa.

Abardeen
ZDROJ | Abardeen

Vo vnútri náramku sa nachádza SIM karta, ktorá kedykoľvek umožňuje rodičom lokalizovať polohu svojho dieťaťa. Náramok využíva duálny systém lokalizácie podľa intenzity signálu – GPS a LBS.

Abardeen
ZDROJ | Abardeen

Rodičia sú o stave dieťaťa informovaný aj v prípade, že si dá hodinky dole, dôjde k akýmkoľvek silnejším otrasom hodiniek a pod. Jednou z ďalších zaujímavých funkcií je aj upozorňovanie rodičov, ak sa práve nenachádzajú na mieste, na ktorom by sa mali nachádzať – mimoškolské aktivity, školské zájazdy atď.

Abardeen
ZDROJ | Abardeen

Abardeen KT01S je nielen kontrolným náramkom, ale plní aj funkciu mobilného náramku s obmedzenými funkciami. Dieťa prostredníctvom neho môžu telefonovať s hlasitým sluchom na tri vopred určené telefónne čísla. Taktiež môžu prijímať hovory až zo šesťdesiatich predvolených telefónnych čísiel. Týmto druhom obmedzení je dieťa zabezpečené predtým, aby omylom ale i zámerne pretelefonovalo astronomickú sumu peňazí.

Pozrite siHodinky Xiaomi Mi Bunny, aby vaše deti boli v bezpečí

Špecifikáciou prijímaných hovorov z vopred určených telefónnych čísel používateľ nemôže prijímať hovory od neznámych ľudí. Ak na telefónne číslo používateľa volá osoba s neznámym číslom, Abardeen sa „tvári“ ako obsadený telefón. Jednou z ďalších funkcií je aj možnosť spustenia hlasového odpočúvania v okolitom prostredí.

Abardeen
ZDROJ | Abardeen

Prehľad o vašom dieťati a stave náramkového zariadenia Abardeen môžete byť informovaný prostredníctvom mobilnej aplikácie Kid Mate. Aplikácia podporuje operačné systémy Android a iOS. Ak sa vaše deti dostanú do situácie, ktorú vyhodnotia ako nebezpečnú – môžu nepozorovane stlačiť aj tlačidlo SOS. V tej chvíli zariadenie odošle upozorňujúce SMS na tri predvolené čísla a taktiež sa bude snažiť nadviazať telefonický rozhovor s vybranými osobami.

Abardeen
ZDROJ | Abardeen

Produkt je dostupný v troch farebných variantoch – červenej, zelenej a modrej. Náramok je vyrobený prevažne zo silikónového materiálu. 400 mAh lítiová batéria je schopná vydržať asi tri dni. V produktovej sade sa okrem náramku nachádza aj cestovná nabijáčka, USB kábel a používateľský manuál.

Momentálne je náramok Abardeen dostupný prostredníctvom oficiálnej stránky produktu Abardeen, iSpace, Alza a Planeo Elektro na území Českej republiky. Cena produktu je 2490 Kč, v prepočte na európsku menu asi 92, 30 €.

ZdrojAbardeen

Komentáre k článku