Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

9 smarthodiniek do 150 eur nielen pod stromček

9 smarthodiniek do 150 eur nielen pod stromček
Zdroj | Amazfit
Richard Pliešovský
9 smarthodiniek do 150 eur nielen pod stromček
Zdroj | Amazfit
Zdroj | Amazfit

Už viete, čo kúpite svojim najbližším pod stromček? Áno, láska a priateľstvo sa nedá kúpiť, ale je milé, keď dáte najavo svoju vďaku najavo aj takouto formou. TECHBOX.sk už tradične prináša vianočný seriál, kde pomáhame s výberom darčekov zo sveta technológií. Dnešný druhý diel sa venuje inteligentným hodinkám.

V seriáli Vianoce 2021 nebudeme sledovať aktuálne zľavy, na tie máme dnes už dva samostatné seriály – ZĽAVY a TECH DEALS. V oboch vždy nájdete tipy na tie najlepšie aktuálne zľavy. Odporúčame preto sledovať aj tie.

Pozrite si

10 najlepších smart hračiek pre malé i veľké deti nielen pod stromček

Inteligentné hodinky sú veľký fenomén dnešnej doby, o čom svedčí aj váš záujem. Nečudo, smartfóny sa na seba podobajú ako vajce vajcu a zdá sa, že okrem fotoaparátov, stagnujú. Naopak, smarthodinky napredujú míľovými krokmi. Funkcie, ktoré boli nedávno len v top modeloch, dnes už nájdeme aj vo fitness náramkoch za pár desiatok eur.

Zdroj | Chris Velazco / Engadget

Situácia okolo pandémie koronavírusu motivovala výrobcov vkladať snímače SpO2, tie monitorujú okysličenie krvi kyslíkom. Samozrejmosťou je monitorovanie srdcového tepu, športové režimy, vodeodolnosť a notifikácie zo smartfónu.

Smarthodinky ponúkajú rôznu výdrž na jedno nabitie, treba rátať, že je to zvyčajne o niečo menej, ako udáva výrobca. Všetko však záleží na vašom spôsobe využívania a najmä od používania GPS.

Pozrite si

O mesiac je tu Black Friday! Ako sa nenechať obabrať?

Na záver vám dáme jednu radu z praxe. Ak plánujete nosiť hodinky 24 hodín denne, 7 dní do týždňa, hľadajte taký model, ku ktorému si môžete dokúpiť náhradný remienok. Nielen kvôli hygiene, ale aj preto, že ich dlhodobé používanie sa odzrkadlí na ich vzhľade.

Inteligentné hodinky sme zoradili podľa abecedy.

Zdroj | Xiaomi

Amazfit GTS 2

Telo hodiniek je vyrobené z hliníkovej zliatiny. 1,65″ AMOLED displej má 341 ppi a patrí medzi najjemnejšie, aké sú na trhu. Hodinky merajú SpO2, spánok (vrátane REM), úroveň stresu, ponúkajú 24-hodinový monitoring srdcového tepu. Špeciálny algoritmus spracováva všetky dostupné informácie o vašom aktuálnom zdravotnom stave a vyhodnotí ich ako hodnotu PAI. Batéria vydrží 7 dní, hodinky sú vodeodolné.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Zdroj | Amazfit

Amazfit T-Rex Pro

AMOLED displej má 1,3″, ponúka vodotesnosť do 100 metrov a spĺňa vojenské štandardy odolnosti. Pomocou vstavaných senzorov hodinky odsledujú viac ako 100 druhov športových aktivít. Zvládnu zaznamenať presnú polohu i pokročilé dáta vrátane srdcového tepu a SpO2. Výdrž na jedno nabitie je 18 dní (bez zapnutého GPS), v prípade intenzívneho využívania je to stále veľmi dobrých 9 dní.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Carneo G-Cross Platinum

Smarthodinky majú 1,3″ IPS LCD displej a podporujú SIM. Nechýba integrovaný pozičný systém GPS, kompas a SOS tlačidlo. Hodinky si poradia s monitorovaním spánku, srdcového tepu a krvného tlaku. Pri každej športovej aktivite je graficky zaznamenaná trasa, na základe GPS, graf s tepom srdca, priemerný tep, vzdialenosť, celkový čas športu, spálené kalórie, priemerná rýchlosť, priemerné tempo, priemerná kadencia a dĺžka kroku. Na jedno nabitie vydržia 3 dni, stupeň ochrany je podľa certifikátu IP67.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Zdroj | Carneo

Carneo Prime GTR

Niečo pre dámy. Tento elegantný model má 1,3″ IPS displej a keramickú obrubu ciferníka, ktorá pôsôbí veľmi luxusne. Okrem bežných smart funkcií ponúkajú fitness a športové funkcie, ale i prehrávanie hudby, meranie tepu srdca, meranie telesnej teploty či množstvo ciferníkov. Hodinky spĺňajú certifikát odolnosti IP67, na jedno nabitie vydržia 10 dní.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Zdroj | Carneo

Hammer Watch

Smarthodinky Hammer Watch ponúkajú 1,3″ displej s rozlíšením 240 x 240 px a tromi hlavnými ciferníkmi. Spĺňakú odolnosť podľa certifikátu IP68 a majú zosilnený kryt z kvalitných materiálov. Ich maximálna výdrž je 10 dní. K dispozícii je GPS, vďaka ktorému si po tréningu môžete v telefóne zobraziť trasu na mape, vzdialenosť, pulz a tempo či spálené kalórie.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Zdroj | Hammer

Huawei Watch GT 2 46 mm

Watch GT2 majú 1,39″ AMOLED displej a 2-týždňovú výdrž. Hodinky sú vodeodolné a rozpoznávajú až 15 športov, vrátane ôsmich outdoorových športov a siedmich indoorových športov. Nechýba pokročilá analýza dát v troch fázach – pred športovým výkonom, počas cvičenia a po športovom výkone na základe získaných dát hodinky prostredníctvom aplikácie navrhnú možné činnosti pre zlepšenie. Watch GT 2 nielen monitorujú tep, vedia upozorniť aj na problémy ako bradykardia či zlyhanie srdca. Technológia Huawei TruRelax pomáha zmierniť stres.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Polar Unite

Polar Unite umožní efektívne športovať a byť aktívnym. Hodinky podporujú viac ako 100 rôznych športov. Pomôžu vám naplánovať tréning, odmerajú výkon a vypočítajú regeneráciu. Po tréningu pripravia motivujúcu spätnú väzbu s popisom účinku danej tréningovej jednotky. Odmerajú tepovú frekvenciu srdca, monitorujú dĺžku a kvalitu spánku. Výdrž batérie je 4 dni, v prípade zapnutého GPS je to 50 hodín. Vodeodolnosť je do 30 metrov.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Zdroj | Polar

TCL Movetime Family

V našom výbere nesmú chýbať hodinky pre deti. Model od TCL vám pomôže viesť deti k väčšej samostatnosti. Podporujú 4G sieť, majú vstavanú kameru, takže môžete s vašimi ratolesťami uskutočniť videohovor nech sú kdekoľvek. Nechýba GPS a tlačidlo SOS, čo sú ďalšie užitočné funkcie s ohľadom na bezpečnosť. Movetime Family ponúkajú aj školský režim, ktorý zabezpečí, že hodinky nebudú vaše dieťa počas vyučovania rozptyľovať. Hodinky majú 1,3″ a spĺňajú certifikát odolnosti IP65. Na jedno nabitie zvládnu 2 dni, resp. 5-hodinový hovor.

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Zdroj | TCL

Xiaomi Mi Watch

Ďalší vydarený tip na smarthodinky predstavuje Mi Watch od Xiaomi. Majú 1,39″ AMOLED displej s výbornou čitateľnosťou na priamom slnku. Športovcov poteší detekcia aktivity, ktorá automaticky rozpozná, keď začnete cvičiť. Vstavané GPS podporuje synchrónne určovanie polohy pomocou štyroch lokalizačných systémov (GPS, GLONASS, Galileo a BDS). Na výber máte šesť farebných variantov remienkov (béžový, modrý, čierny, zelený, oranžový a žltý). Ešte väčšiu možnosť prispôsobenia získate voľbou ciferníka, ktorých je v ponuke viac ako 100. Vynikajúca je aj výdrž na jedno nabitie. Podľa výrobcu je to až 16 dní (pri aktívnom GPS 50 hodín).

Aktuálne ceny nájdete na Heureka.sk:

Zdroj | Xiaomi

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.