Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

9 plne bezdrôtových slúchadiel do 200 €. Urobia vám Vianoce aj cez rok

9 plne bezdrôtových slúchadiel do 200 €. Urobia vám Vianoce aj cez rok
Zdroj | Roberto Nickson
Richard Pliešovský
9 plne bezdrôtových slúchadiel do 200 €. Urobia vám Vianoce aj cez rok
Zdroj | Roberto Nickson
Zdroj | Roberto Nickson

Kúpa bezdrôtových slúchadiel môže byť veľmi dobou voľbou, ktorá poteší nielen darujúceho, ale aj obdarovaného. Na trhu je v súčasnosti veľké množstvo modelov s veľmi pestrou ponukou. V našom výbere nájdete 9 veľmi dobrých slúchadiel s cenou do 200 eur.

Ďalšie rady a tipy na produkty z iných oblastí nájdete v našej vianočnej sekcii Čo pod stromček 2020.

Všetky tipy, ktoré vám v tejto sekcii prinášame, sme vybrali sami. Nie sú to teda modely vybrané výrobcom alebo distribútorom. Ani my však nie sme dokonalí, takže sa môže stať, že odporučíme niečo, čo by sme po skutočnom teste neodporučili.

Zdroj | Samsung

Ak vás niektorý produkt v článku zaujme, nezabudnite si pozrieť jeho recenzie ešte pred samotnou kúpou. Ani cena, ktorú ste našli na webe, nemusí byť najlepšia. Pozrite sa preto na portály Heureka.sk Pricemania.sk, či ho náhodou niektorý e-shop nepredáva lacnejšie.

Pre pokoj v duši ešte odporúčame článok – 14 tipov ako nakupovať on-line bezpečnejšie.

Zdroj | Pixabay

Čo vedieť pred kúpou?

Pred niekoľkými rokmi boli bezdrôtové slúchadlá raritou, dnes patria medzi najobľúbenejšie modely. Kým Apple nepriniesol svoje prvé AirPods, zvyčajne boli bezdrôtové slúchadlá medzi sebou spojené – „drôtom“. Tie boli praktické v tom, že ste si ich mohli zavesiť na krk a mali ste ich stále poruke. Nepraktickosť bola v tom, že mali stále kábel a ten mnohým zavadzal. Preto sa dnes používa označenie plne bezdrôtové slúchadlá, resp. TWS (True Wireless).

Zdroj | Sony

Cena TWS slúchadiel je rôzna, kúpite ich už doslova za pár desiatok eur. Rozdiel býva v tvare – niektoré sú štupľové, iné sú síce menšie, ale trčí im z nich krátka nožička (Apple to nazýva stonka), v ktorej je zabudovaná batéria a mikrofón.

Samozrejme, pri slúchadlách je veľmi dôležitý ich zvuk. Dnes už pomaly pri každom modeli nájdete frekvenčnú charakteristiku 20 Hz až 20 kHz, osobne však pochybujem, že je to naozaj reálny údaj. Odporúčame preto pozrieť si recenzie, alebo aspoň hodnotenia používateľov.

Ďalšie parametre, ktoré by ste si mali pozrieť, je verzia Bluetooth, nemala by byť menšia ako 5.0. Slúchadlá s Bluetooth 5.0 majú menšiu spotrebu, lepšiu latenciu a väčší dosah. Aký port má nabíjacie puzdro? Moderné USB-C, alebo starý microUSB?

V neposlednej miere je dôležité vedieť, koľko vydržia slúchadlá na jedno nabitie. Toto je totiž najväčšia slabina plne bezdrôtových slúchadiel, ktoré ste pri káblových nikdy neriešili.

Zhrnutie:

  • pri cene okolo 200 € hľadajte modely, ktoré ponúkajú aktívny filter hluku (ANC);
  • kým mnohí používatelia radi využijú možnosť bezdrôtového nabíjania, iní túto funkciu z rôznych dôvodov nevyužívajú ani na smartfóne;
  • pred kúpou je dobré vedieť, akú značku smartfónu používa budúci majiteľ slúchadiel – niektoré modely totiž na maximum využijete len pri konkrétnych značkách – typicky pri Apple a Huawei;
  • vodeodolnosť nie je pri slúchadlách až taká podstatná, ale niekedy je dobré vedieť, či si vybraný model poradí s dažďom alebo potom;
  • nezabudnite si pozrieť, akú majú výdrž zabudované batérie – tie sa používaním skracujú a počas nabíjania sa slúchadlá nedajú používať, ako napr. smartfón. Okrem toho výrobcovia používajú rôzne metodiky a pokojne sa môže 4-hodinová výdrž rovnať v praxi hodine počúvania rezkej muziky pri plnej hlasitosti.

Apple AirPods

189,00 €

Zdroj | Apple

Prečo kúpiť?

Značkové slúchadlá, ktorých prvá generácia rozpútala celosvetový záujem o TWS modely. Druhá generácia je na výber s bezdrôtovým nabíjacím puzdrom, alebo klasickým, ktorý nabijete len káblom. Druhý model je lacnejší (159 €).

AirPods ponúkajú 5 hodinovú výdrž, ďalších 19 hodín získate dobitím v puzdre. V prípade potreby vám za 15 minút nabije slúchadlá na 3 hodiny počúvania. Slúchadlá sa veľmi ľahko párujú s iPhonmi, ale spárujete ich s každým zariadením, ktoré má Bluetooth. Čip H1 poháňa hlasový prístup k Siri a poskytuje o 30 % nižšiu latenciu pri hraní. Slúchadlá podporujú ovládanie dotykovými gestami.

Prečo nekúpiť?

Nemajú ANC, nabíjajú sa cez proprietárny Lightning kábel (je v balení), všetky funkcie naplno využijete len v Apple platforme.

Pozrite si

Apple AirPods alebo Samsung Galaxy Buds+?

Bang & Olufsen Beoplay E8 Sport

od 189,00 €

Zdroj | Bang & Olufsen

Prečo kúpiť?

Bang & Olufsen Beoplay E8 Sport sú štýlové slúchadlá so škandinávskym dizajnom. Na výber sú v dvoch farbách, okrem obligátnej čiernej sú v zaujímavom odtieni Oxygen Blue. Keďže ide o športový model, sú vodeodolné (IP67). Frekvenčný rozsah je 20 Hz až 20 kHz, ANC, režim priehľadnosti a dotykové ovládanie.

Batérie v slúchadlách vydržia 7 hodín, puzdro ich dokáže nabiť 3,5x, takže spolu získate 30-hodinovú dobu počúvania hudby. Puzdro dobijete cez USB-C, alebo bezdrôtovo.

Prečo nekúpiť?

Vysoká cena, kto má menší rozpočet, môže sa pozrieť po podobných, Bang & Olufsen Beoplay E8, tie sa dajú teraz kúpiť za 115 eur.

Bose Sport Earbuds

199,95 €

Zdroj | Bose

Prečo kúpiť?

Bose Sport Earbuds sú ideálne na športovanie a cestovanie bez toho, aby ste museli znižovať nároky na kvalitu zvuku. Bose sľubuje vynikajúci komfort vďaka ušným nástavcom StayHear Max – bez ohľadu na to, ako dlho cvičíte, alebo ako veľmi rýchlo sa hýbete vám nevypadnú z uší.

Sú odolné voči vode (IPX4), podporujú dotykové gestá, každé slúchadlo funguje ako touchpad. Na jedno nabitie vydržia 5 hodín, dobíjacie puzdro ich dodatočne nabije na ďalších 10 hodín počúvania.

Prečo nekúpiť?

Nemajú ANC, čo by vzhľadom na cenu mohli mať. Model Bose QuietComfort Earbuds už filter hluku má, stojí však o 80 € viac.

Huawei FreeBuds Pro

od 159,00 €

Prečo kúpiť?

Huawei FreeBuds Pro spárujete so smartfónom cez Bluetooth 5.2. Okrem ANC tu nájdete funkciu zosilnenia okolitých zvukov Awareness a Dynamický režim, ktorého automatika sama podľa zvukov okolia určí, v akej miere má byť odstránený hluk. Hlasový bone senzor sníma hlas z vibrácii lícnych kostí a vylepšuje ho počas telefonovania.

O kvalitný zvuk (20 Hz až 20 kHz) sa starajú 11 mm meniče a procesor Kirin A1. Výdrž batérií je 7 hodín, ďalších 13 dodá puzdro. To si môžete nabíjať cez USB-C kábel, alebo bezdrôtovo.

Prečo nekúpiť?

Všetky funkcie naplno využijete len v Huawei zariadeniach.

Pozrite si

Huawei Freebuds Pro vs Philips TAT8505

JBL Reflect Mini NC

149,00 €

Zdroj | JBL

Prečo kúpiť?

JBL Reflect Mini NC sú šikovné plne bezdrôtové slúchadlá s ANC. Technológia Smart Ambient vám pomôže udržať kontakt s okolím, alebo umožní debatovať s priateľmi. Ponúkajú 21-hodinovú výdrž na jedno nabitie (7 hodín samotné slúchadlá, ďalších 14 hodín dobitím v puzdre). Meniče majú 6 mm priemer, 16 ohmovú impedanciu a frekvenčnú odozvu 20 Hz až 20 kHz.

Majú stabilizátory, ktoré zaistia, aby vám slúchadlá nevypadli z ucha ani pri aktívnom pohybe. So smartfónom sa pripojíte cez aplikáciu My JBL Headphones. Poteší technológia Dual Connect + Sync, vstavaná funkcia Multi AI slúžiaca na komunikáciu s hlasovými asistentmi (Alexa, Google) či odolnosť voči potu a vode triedy IPX7.

https://youtu.be/OgFFwlrwfgI

Prečo nekúpiť?

Slúchadlá nepodporujú bezdrôtové nabíjanie.

Philips TAT8505

199,00 €

Prečo kúpiť?

Philips TAT8505 ponúka veľmi dobrý zvuk, o čom sme sa presvedčili v redakcii pri ich testovaní. Dotykové ovládanie umožňuje povoliť rôzne režimy ANC a prepínať ich pomocou klepnutí na ľavé slúchadlo. Okrem ANC ponúka aj režim Adaptive. 13 mm meniče ponúkajú frekvenčný rozsah 20 Hz až 20 kHz. Batérie v slúchadlách vydržia 6 hodín, ďalších 18 hodín získate dobitím v puzdre.

Prečo nekúpiť?

Pomerne veľké puzdro znemožňuje pohodlné vloženie do vrecka nohavíc.

Pozrite si

11 znakov ako spoznať e-shop, od ktorého radšej ruky preč a nikdy nič nekúpiť

Samsung Galaxy Buds+

159,00 €

Prečo kúpiť?

Samsung má vo svojom portfóliu niekoľko bezdrôtových slúchadiel. Galaxy Buds+ sú na výber v niekoľkých farbách, majú moderný dizajn a veľmi dobre držia v ušiach. Skvelý zvuk zabezpečujú dvojpásmové meniče. Funkcia Ambient sound (Okolité zvuky) sa postará o to, akú intenzitu zvuku si chcete pustiť do slúchadiel. Môže byť vypnutá, nízka, stredná, alebo vysoká. Podporujú praktické ovládanie dotykovými gestami.

Galaxy Buds+ ponúkajú skvelú výdrž, ktorú sme si overili počas testovania. Slúchadlá vydržia 11 hodín, nabíjacie puzdro dodá ďalších 11, čo je solídny čas. Pri bežnom používaní vám bude stačiť položiť ich raz za týždeň na nabíjaciu podložku. Slúchadlám totiž nechýba podpora bezdrôtového nabíjania, nabíjajú sa cez USB-C port.

Prečo nekúpiť?

Chýba ANC, pri vyberaní z uší môžete nechtiac zapnúť prehrávanie.

Sony WF-1000XM3

od 179,00 €

Zdroj | Sony

Prečo kúpiť?

Prémiový model Sony WF-1000XM3 má ANC, ktorého správnu činnosť zabezpečuje čip HD QN1e. Slúchadlá vraj dokážu stlmiť zvuk v lietadle, okolitý rozhovor, alebo zvuky z pouličnej dopravy. Sense engine si cez aplikáciu viete nastaviť tak, aby ste počuli konkrétne okolité hluky (napríklad oznámenia či autá). O kvalitnú reprodukciu (20 Hz až 20 kHz) sa starajú 6 mm meniče so zliatinovým magnetom. Sony podporujú kodeky A2DP, AVRCP, HFP, HSP a formáty SBC, AAC.

Výdrž slúchadiel je s aktívnym ANC 6 hodín, v puzdre ich nabijete na plnú kapacitu ešte 3x. Ako jeden z mála modelov má aj NFC.

Prečo nekúpiť?

Nepodporujú bezdrôtové nabíjanie.

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2S

79,90 €

Zdroj | Xiaomi

Prečo kúpiť?

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2S kúpite za sympatickú cenu. So smartfónom ich spojíte cez Bluetooth 5.0, párujú sa automaticky po otvorení puzdra. ANC odstrihne poslucháča od okolitého sveta, ovládanie dotykovými gestami uľahčí ich používanie. Kvalitný zvuk zabezpečuje 14,2 mm reproduktor s dynamickou kompozitnou cievkou, ich frekvenčný rozsah je 20 Hz až 20 kHz.

Xiaomi Mi True Wireless Earphones 2S podporujú bezdrôtové nabíjanie, vydržia 5 hodín, v puzdre ich nabijete na ďalších 15 hodín.

Prečo nekúpiť?

Niektorým používateľom nemusia dobre držať v ušiach.