Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

9 blížiacich sa najzaujímavejších herných titulov

9 blížiacich sa najzaujímavejších herných titulov
Zdroj | EA
Marek Hudák
9 blížiacich sa najzaujímavejších herných titulov
Zdroj | EA
Zdroj | EA

Ani prvé mesiace nového roku sa nechcú nechať zahanbiť jesennou ponukou. Prichádzajúce nové značky si budú chcieť získať čo najviac vášho voľného času. Niektoré hry z nášho výberu 9 blížiacich sa najzaujímavejších herných titulov sa dajú už dnes predobejdnať.

Jeseň ponúka takmer každoročne to najlepšie, čo v danom roku herný priemysel vyprodukoval. Tieto sviatky ste tak mohli prežiť s ovládačom v ruke a spustenou hrou Forza Horizon 3, Battlefield 1, Gears of War 4, Owerwatch, Doom alebo s oceňovaným herným titulom Unhcarted 4 A Thief’s End.

Nový rok ponúka vo svojich prvých mesiacoch dostatok kvalitných hier, z ktorých sme vybrali tie najzaujímavejšie, u ktorých sa predpokladá vysoké hodnotenie.

Tituly ohlásené na konzolu PlayStation 4 budú pravdepodobne v deň vydania alebo s oneskorením dostupné aj na PS4 Pro.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Značka The Legend of Zelda vytvorené japonskými dizajnérmi hier (Šigeru Mijamoto, Takashi Tezuka a Eiji Aonuma) sa začala dostávať do povedomia už v roku 1986. Najnovším dielom populárnej série je titul The Legend of Zelda: A Link Between Worlds z konca roku 2013 vyvíjaný na platformu Nintendo 3DS.

S plánovaným spustením predaja očakávanej konzoly Nintendo Switch chce spoločnosť vydať aj novú Zeldu, ktorá pôjde síce novým smerom, no so zachovanými pravidlami zo starších titulov. Samozrejmosťou je pestrý svet so širokou paletou možností.

Dátum vydania nebol stanovený, vieme však, že hra bude dostupná na konzole Wii U a Switch.

Nioh

Na novej značke a zároveň na exkluzivite pre konzolu Sony PlayStation 4 sa pracuje už od roku 2004, aj keď oficiálne ohlásenie ste mohli zaregistrovať ešte len minulý rok.

Pozrite si

PlayStation Experience 2016 – predčasné Vianoce od Sony

Dej hry by sa mal odohrávať v démonickom svete, ktorý si niečo zobral aj z historického Japonska. Očakávať tak môžete zaujímavý fantasy titul zobrazujúci boje medzi niekoľkými rôznymi frakciami.

Dátum vydania bol stanovený na 9. február.

Mass Effect: Andromeda

Kontroverzným a zároveň posledným dielom série bolo tretie pokračovanie úspešnej značky vydané v roku 2012. Avšak štyri roky zbehli ako voda a opäť sa nezadržateľne blíži ďalšia časť od vývojárov zo štúdia Bioware.

Dej sa bude odohrávať 600 rokov po udalostiach známych z prvých troch dielov, kedy bude vašou úlohou zabezpečiť kolonizáciu galaxie Andromeda v role Sáry alebo Scotta Rydera.

Vydanie sa predpokladá na prvý kvartál roku 2017, hra bude dostupná na konzole PS4, Xbox One a platforme PC.

Horizon Zero Dawn

Ďalšia exkluzivita pre konzolu Sony PlayStation 4 navodzuje dojem prostredia z filmu Avatar, ale s mechanickými zvieratami.

Dej je postavený na súperení dvoch spoločností s cieľom získania dominancie nad pozoruhodnou krajinou pestrých farieb.

Dátum vydania bol stanovený na 28. február.

Resident Evil 7

Predchádzajúce diely značky, ktorá začala v roku 1996, hráčov veľmi nepotešili. Najnovšie pokračovanie s číslicou 7 sa javí ako úctyhodný hororový titul.

Pozrite si

Dead Rising 4: krvavé pokračovanie so starým známym

Vývojári už stihli sprístupniť demo na všetkých platformách, na ktorých hra bude vydaná. Za zmienku stojí aj pozitívna správa pre konzolových hráčov, ktori sa môžu tešiť na Full HD rozlíšenie a plynulosť hry vďaka 60 snímkom za sekundu.

Dátum vydania na aktuálnu generáciu konzol a na PC platformu bol stanovený na 24. január.

For Honor

Ďalším titulom, ktorý zavíta na hlavné platformy už v najbližších týždňoch, je For Honor od vývojárskeho štúdia Ubisoft Montreal.

Budúcich hráčov tejto zaujímavej hry zasadenej do stredoveku poteší informácia o bezplatnom DLC obsahu týkajúceho sa máp a herných režimov.

Dátum vydania na aktuálnu generáciu konzol a na PC platformu bol stanovený na 14. februára.

Halo Wars 2

Vývojárske štúdio Creative Assembly, stojace za real-time strategickou sériou Total War a úspešnou hrou Alien Isolation, prezradilo zopár detailov k blížiacej sa hre.

Pozrite si

8 hier z Xbox 360, ktoré stoja za vyskúšanie na Xbox One konzole

Príbeh sa vráti k posádke UNSC Spirit of Fire, ktorá sa na konci Halo Wars uložila k dlhému spánku. Dej bude vyplnený novými hrdinami a nepriateľmi.

Dátum vydania na aktuálnu konzolu Xbox One a na PC platformu bol stanovený na 17. február.

Tekken 7

Séria Tekken má za sebou už viac ako dve dekády pôsobenia na hernom trhu, no až v pripravovanom pokračovaní si budete môcť vyskúšať túto kultovú bojovku aj na PC platforme.

Pri príležitosti vydania na všetky najväčšie platformy sa riešila otázka ,,cross-play“ hrania. Podľa herného dizajnéra
Michaela Murrayho je Microsoft tomuto nápadu otvorený, ale pravdepodobne to brzdí spoločnosť Sony.

Dátum vydania na aktuálnu generáciu konzol a na PC platformu nebol zatiaľ stanovený. Predpokladá sa prvý štvrťrok.

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands

Opäť titul od Ubisoftu, ktorý sa bude snažiť v prvých mesiacoch roka 2017 zaujať čo najväčší počet hráčov na hlavných platformách.

Vývojári potvrdili približne 60 vozidiel na presun po rozsiahlom svete Ghost Recon Wildlands. Bude tam všetko od lietadiel, cez nákladné vozidlá, autá, motorky, helikoptéry a chýbať nebudú ani rôzne lode, alebo traktory či ťažobné vozidlá.

Dátum vydania na aktuálnu generáciu konzol a na PC platformu bol stanovený na 7. marca.

Budeme radi za každý ďalší zaujímavý tip v komentároch, vďaka ktorému možno aj nám a aj ostatným čitateľom pripomeniete pripravované herné tituly.

Zdroj