Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

9 aplikácií, ktoré by vo vašom smartfóne spod stromčeka nemali chýbať

9 aplikácií, ktoré by vo vašom smartfóne spod stromčeka nemali chýbať
Marek Šimunek
9 aplikácií, ktoré by vo vašom smartfóne spod stromčeka nemali chýbať

Aj vy ste si pod stromčekom na tohtoročné Vianoce našli nový smartfón, prípadne ste sa obdarovali sami? Ak je to váš už niekoľký smartfón v poradí, určite viete, aké aplikácie by v ňom nemali chýbať, ale ak je to váš prvý inteligentný telefón, nechajte si poradiť 9 aplikácií, ktoré by ste mali určite vyskúšať.

Obchody s aplikáciami pre jednotlivé platformy operačných systémov v smartfónoch obsahujú tisíce vynikajúcich aplikácií. Je preto pomerne ťažké poradiť iba niekoľko základných, ktoré by nemali vo vašom smartfóne chýbať. Aj napriek tomu sme sa pokúsili vybrať tie najlepšie, ktoré by mal vyskúšať každý majiteľ svojho prvého smartfónu.

Evernote

Pre množstvo používateľov je Evernote aplikácia, bez ktorej by nemohli existovať. Je to totiž ten najobľúbenejší poznámkový blok, aký môžete vo svojom novom smartfóne mať. Aplikácia ako aj samotná služba ponúka totiž možnosť ukladania či už písaných poznámok, snímok obrazovky, fotografií a rôzneho obsahu, v ktorom môžete jednoducho vyhľadávať a triediť ho. Veľkou výhodou Evernote je aj to, že táto aplikácia je dostupná na väčšinu súčasných platforiem. Ak teda chcete mať aplikáciu na všetky vaše poznámky, určite Evernote nevynechajte.

Zdroj | Evernote

Stiahnuť aplikáciu

Microsoft Office

Ak bude nový smartfón vašim pracovným nástrojom Microsoft Office bude vašim veľmi dobrým priateľom. V základnej verzii síce umožní iba prehliadanie dokumentov. Postačí však registrácia bezplatného konta a takmer plnohodnotný Office môžete mať priamo vo svojom smartfóne. Budete môcť nielen prezerať, ale aj editovať Word, Excell a PowerPoint dokumenty.

 

Stiahnuť aplikáciu

Cestovné poriadky CP

Niekedy je cestovanie pomocou prostriedkov hromadnej dopravy tým najlacnejším a najjednoduchším spôsobom ako sa prepraviť z jedného miesta na druhé. Preto by vo vašom smartfóne nemala chýbať ani aplikácia Cestovné poriadky. Nájdete v nej totiž detailný prehľad spojení pre množstvo slovenských miest a samozrejme aj jednoduché vyhľadávanie spojenia medzi dvoma miestami a to aj pomocou kombinácie niekoľkých druhov dopravy.

Stiahnuť aplikáciu

Waze

Možno si poviete načo by vám bola navigácia keď sa pohybujete denne po rovnakých trasách do práce a domov. Waze však nie je taká obyčajná navigácia, ale sociálna sieť používateľov, ktorí sa delia o to, kde je aktuálne dopravné obmedzenie. Vďaka tejto aplikácii získate detailný prehľad o tom, kde sú aké dopravné obmedzenia, prípadne kde sú policajné hliadky. Hravo sa tak môžete vyhnúť miestam so zápchami a dostať sa do práce, či domov skôr.

Zdroj | Waze

Stiahnuť aplikáciu

Liftago

Liftago je posledným prírastkom medzi rodinu aplikácií pre objednávanie taxíkov v hlavnom meste. Okrem služieb ako Hopin a Uber tak môžete využiť aj Liftago. Služba bola spustená iba nedávno a práve preto si môžete užívať jazdy za zvýhodnených podmienok. Stačí ak požiadate priateľa, ktorý túto službu používa nech vám pošle kód na zľavu a hneď môžete na návrate domov ušetriť nemalé peniaze. Okrem toho sa v prípade využívania Liftago nebudete musieť trápiť s tým, aby ste mali dostatok peňazí u seba. Za cestu totiž zaplatíte priamo pomocou aplikácie.

Stiahnuť aplikáciu

Dropbox

Cloud je jasnou budúcnosťou. Namiesto toho, aby ste si stále so sebou nosili externé médiá s množstvom fotografií a súborov, ktoré budete možno niekedy potrebovať, stačí využiť služby Cloudu. Asi najpoužívanejšou aplikáciou a službou všeobecne je určite Dropbox, ktorý vo verzii zadarmo ponúkne 2 GB online priestoru. Samozrejmosťou je aj množstvo aplikácií pre rôzne platformy, alebo jednoduché a rýchle zdieľanie súborov s priateľmi a kolegami priamo z aplikácie.

Stiahnuť aplikáciu

Fotky Google

Je jasné, že svojim novým smartfónom budete vytvárať skutočne veľa fotografií. Ak ich chcete mať zálohované a prístupné aj z iných zariadení kedykoľvek, nie je lepšie riešenie ako Fotky Google. Ak si vystačíte s mierne nižším rozlíšením, ktoré je však stále dostatočné, budete mať neobmedzené úložisko pre vaše fotografie a videá. Samozrejmosťou je možnosť rýchleho vytvárania albumov, ich zdieľanie, či pohodlné vyhľadávanie vo fotografiách podľa miesta, prípadne typu fotografie.

Stiahnuť aplikáciu

Morecast

Jednou z najpoužívanejších aplikácií na množstve smartfónov je určite predpoveď počasia. Ak chcete skutočne detailné informácie o tom, aké bude počasie vyskúšajte aplikáciu Morecast, ktorá patrí k tomu najlepšiemu, čo môžete mať. Nechýba detailný prehľad počasia na nasledujúcich 14 dní, ale aj vychytávky, ako sú napríklad live kamery v rôznych kútoch sveta, pocitová teplota, vývoj zrážok, či dokonca UV index. Morecast je jednoducho appka, ktorú musíte mať.

Stiahnuť aplikáciu

Dohliadač.sk

Keď už teraz máte nový smartfón, môžete smelo nahradiť známe papierové letáky s akciovými ponukami hypermarketov, supermarketov a drogérií touto vynikajúcou aplikáciou. Nájdete v nej totiž aktuálne letáky s akciami pre 20 supermarketov, hypermarketov a drogérií na celom Slovensku. Navyše môžete v akciových produktoch vyhľadávať, či rýchlo nájsť akciu, ktorú hľadáte pomocou triedenia do kategórií. Potešením je aj možnosť vytvárania si nákupných zoznamov. Ak teda chcete mať prehľad o aktuálnych akciách, určite túto appku vyskúšajte.

Stiahnuť aplikáciu